Skocz do zawartości

Triumph 3HW 1:9


MarcinWSS

Rekomendowane odpowiedzi

TO był najbardziej upierdliwy model  "z którym miałem przyjemność". Wszystko na wierzchu, wszystko należało zrobić bez dróg na skróty. Nie do końca jestem zadowolony, niemniej cieszę się, że go skończyłem :)
Zapraszam do konstruktywnej krytyki :

PwejoJrh.jpg

DAP5hVVh.jpg

6LGCTbph.jpg

UxvmfBuh.jpg

YlpP8sEh.jpg

YJRyIG7h.jpg

GlhKKOJh.jpg

iIXQEbGh.jpg

Iu40MHKh.jpg

OxBptOph.jpg

iSXyx8Hh.jpg

ltzvr2gh.jpg

JrqdTDhh.jpg

eWQve54h.jpg

bSM3xnbh.jpg

pdX5Iu9h.jpg

FCB7rJ1h.jpg

moc4Vybh.jpg
 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuję za wrażenia :) TAW.. ma motór nigdy nie jest za późno :) Grubo po "40" zrobiłem kat A i teraz śmigam czasami tylko po to, aby czerpać przyjemność z jazdy jednośladem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 8.05.2020 o 20:28, MarcinWSS napisał:

.... Niemniej, co, Waszym zdaniem, można by było poprawić??

Hm, ale zadałeś pytanie... :hmmm: Myślę, że w tej skali i przy tym poziomie umiejętności to istotna poprawa będzie widoczna jedynie jeżeli zaczniesz się bawić tokarkami, frezarkami itp. Ja na dzień dobry wymieniałbym też wszystkie śruby na metalowe i te z rurek które da się zastąpił także metalem. No i chętnie bym go zobaczył na białym tle, ale to inna bajka... :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Sęk w tym, że śruby i nakrętki, z wyjątkiem tych na osłonie przekładni i in. 0.5 oraz 0,8, (wyjątek to śruby regulacyjne gaźnika - te wysępiłem od pewnego wrocławskiego zegarmistrza) są metalowe z Abera. A zatem trzeba by coś w nich, nomen omen, "podkręcić". Wash? Inny kolor stali? Rurki.. Dobry pomysł. Z wyjątkiem pompki (zrobiona od podstaw) na osłonie łańcucha,  pozostałe części to "podpicowany" oryginał..  

Edytowane przez MarcinWSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Observer napisał:

Piękny Triumph, ciężko będzie coś tu poprawić :super:

Paliwka nalać do baku - o gęstość 9 razy mniejszej niż oryginalnie?

Przy okazji - co to za grzyb za licznikiem? regulacja sztywności zawieszenia przedniego? Miałem AJS z 34 r - też z centralną sprężyną ale takiej dźwignie nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Elegancki :D Możesz podać link do miejsca gdzie go kupiłeś?

Tu masz na przykład ?https://plastmodel.pl/p/433/21805/italeri-7402-triumph-3hw-skala-1-9-modele-motocykli.html  To Italeri - pochlastasz się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjp a man

Naprawiłem Paasche i teraz śmiga jak należy. Jak chcesz to nadal możemy pohandlować, ale nie za 150 zł jak chciałeś tylko o jakąś realną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Bartas89 napisał:

Kjp a man

Naprawiłem Paasche i teraz śmiga jak należy. Jak chcesz to nadal możemy pohandlować, ale nie za 150 zł jak chciałeś tylko o jakąś realną kwotę.

Drogo. Kierowniku złoty, inżynierze naczelniku dyrektorze, a na raty da radę? ?

IgdQ5Lxm.jpg

Edytowane przez MarcinWSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinWSS napisał:

Drogo. Kierowniku złoty, inżynierze naczelniku dyrektorze, a na raty da radę? ?

Pewnie, tysiąc złotych na dwie raty, każda rata płatna po trzech dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.