Skocz do zawartości

(SF) Mirage F-1ED Special Hobby 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem coś SF choć bardziej Fiction.

Pod koniec lat 90-lat Polska otrzymała propozycję rządu francuskiego przejęcia za niewielką sumę samolotów Mirage F-1 które z różnych powodów nie zostały odebrane przez ich poprzednich właścicieli.Ze względu na trudną sytuację gospodarczą kraju i tym samym opóżniające się zakupy nowych samolotów propozycja została przyjęta.Polska delegacja wysłana na miejsce wybrała 32 samoloty.Producent wziął na siebie koszty przemalowania samolotów na kamuflaż oparty na malowaniu Su-22.Po przylocie do Polski samoloty otrzymały trzycyfrowe numery poczynając od 900.

Tyle by było fiction.Prawda jest taka że spieprzyłem budowę modelu a nie chciałem go wyrzucić do kosza i wymyśliłem takie coś.Można szczelać :pif:i się śmiać :mrgreen:.

CN6kZ9wl.jpgXDaulxSl.jpg1etxW6xl.jpg88FEtBPl.jpgoL98jJ9l.jpgWyiJGMBl.jpgLUWVK0al.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaj..sty. 

F1-nka  zawsze mi się podobała. A w tym malunku wygląda bardzo ciekawie. Brawo za pomysł na uratowanie modelu. A i malujek ładnie zrobiony. Szkoda tylko że bez vyzbroja, ale jak się domyślam stać nas było tylko na samoloty bez uzbrojenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rymulus napisał:

Tak przy okazji, jak się sklejało ten model.

Napiszę tak.Średnio.Widać że formy już dojechane.Dużo czyszczenia ze śladów łączenia form. Na górze kadłuba jest takie miejsce jak gdyby forma była uszkodzona i nie do końca dobrze została naprawiona i trzeba szlifować.Na drugiego raczej się nie zdecyduje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nieźle to Ci wyszło :super: Naprawdę bardzo przyjemny. W tym mundurku prezentuje się bardzo ciekawie. Fajnie że Mirage nie wylądował w koszu i udało się z niego coś ciekawego zbudować. Dobra robota 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł (bardzo lubię takie polonica science-fiction, sam planuję kiedyś zrobić polskiego X-47B startującego z lotniskowca RP, części naszej Wielkiej Floty)., bardzo fajne, takie brudne, zielone malowanie. Czasami miałem wrażenie że te nasze myśliwce to był malowane kolorami które akurat udało się kupić i podobnie wygląda Twój Mirage. Bardzo ładne malowanie, choć zdjęcia nie pozwalają dokładnie go obejrzeć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Solo napisał:

choć zdjęcia nie pozwalają dokładnie go obejrzeć.

Przyznam szczerze że robiąc zdjęcia to się za bardzo nie starałem.Myślałem sobie że wrzucę  takie SiFi , ludziska trochę się pośmieją i temat przejdzie bez echa.Prawdę mówiąc jestem mega zaskoczony tak pozytywnym odbiorem.Wielkie dzięki.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę na sposób malowania szachownic na statecznikach pionowych polskich samolotów, jeśli są to lata 90-te to szachownica po lewej stronie powinna mieć czerwone górne pole skierowane do przodu ale już po prawej stronie do tyłu, u Ciebie oba są do przodu... Poza tym w latach 90-tych nie malowano szachownic na górnych powierzchniach skrzydeł...

Edytowane przez Tazman79
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tazman79 napisał:

Tylko zwróć uwagę na sposób malowania szachownic na statecznikach pionowych polskich samolotów, jeśli są to lata 90-te to szachownica po lewej stronie powinna mieć czerwone górne pole skierowane do przodu ale już po prawej stronie do tyłu, u Ciebie oba są do przodu... Poza tym w latach 90-tych nie malowano szachownic na górnych powierzchniach skrzydeł...

Prawdę mówiąc nie zgłębiałem tego tematu. U mnie jedynymi samolotami  z szachownicami będą PZL P-7 i PZL P-11C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.