Skocz do zawartości

Pionki do gry głównie


ssszzzymon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wkleję trochę zdjęć, bo z racji tego, że modele maluję głównie do gier mam ich sporo, bo też sporo ich potrzeba. Po malutku wracam do 1/48, dwa modele się kończą (Fw190 F-8 i P-47M), pochwalę się jak skończę (to mój jakby debiut w tej skali, nigdy nie bawiłem się dotąd w tej skali w weatheringi, różne odcienie na panelach, washe i inne cuda - był Humbrol, pędzel i krzywo pomalowane szybki).

Na początke cele do gry - to takie mini dioramki, które muszą się zmieścić na podstawce o wymiarach 5cm x 6.5cm. Modele w skali 1/100 (czyli po bitewniakowemu 15mm), produkcji Battlefrontu lub Plastic Soldier Company w większości plastikow, czasem żywica+metal.

tSDuxs7.jpg

zNe4waV.jpg

JBEbCSx.jpg

3aJL1pv.jpg

Trochę Niemców - te same firmy, modele E100 są z Heer46 (żywica + metal):

mUPxaAT.jpg

TECFQde.jpg

FnnJXCA.jpg

xLOVcVs.jpg

jMa49AX.jpg

Mx3m9qp.jpg

TXrKwdD.jpg

j3Jbndk.jpg

j23Hf0l.jpg

eWzeCAs.jpg

XO64A5Z.jpg

nYzAOpU.jpg

Ih6qOBP.jpg

NfbITOm.jpg

mFVtAbT.jpg

1QN8sIi.jpg

2vcQcQ6.jpg

Troszkę Sowietów/LWP:

Pm7klNH.jpg

S542ct1.jpg

pYkPcIL.jpg

IMNHTDY.jpg

cJc13f2.jpg

A5G490i.jpg

rRQEnKn.jpg

jsQu8YD.jpg

Na koniec mały misz-masz:

VC3Sahj.jpg

2M4bUxm.jpg

lPgI33b.jpg

ffmIqvW.jpg

0flhmDZ.jpg

OGPyOsI.jpg

Rju4Lo3.jpg

Na samiuteński koniec dwa trochę większe modele SF (jeden z małym kolegą w skali 1/100):

TzlLeFY.jpg

uiYyx3L.jpg

DcPSbJh.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Mały update.

Modele w skali 15mm (1/100):

Po kolei Jagdtigery ze Zvezdy, Cobry z Battlefrontu (słabiutkie modele) i bizantyjska piechota z Forged in Battle:

3SwgH8E.jpg

NUdwxD9.jpg

Z7rLoxn.jpg

Skala 1/144:

P47 z Platza i Dassault Ouragan z Battlefrontu (monoblok żywiczny, ale tak, gra się nawet takimi niszowymi samolotami :) ?

DNNrCvU.jpg

BUgaU2u.jpg

75RlUEH.jpg

Skala 1/56 (28mm):

Kubuś z Infamous JT

y7L4TgB.jpg

Skala 1/48:

P47 made by Tamiya

wF9P0vI.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanko z innej beczki, dotyczące dokładnie tych latających maluchów. Czy jest gdzies w polsce sklep z tego typu rzeczami? Chciałbym w jednej z gier zamienić zetony na modeliki a nic nie moge namierzyc.. Potrzebuje dokładnie figurki ze wspołczesnymi mysliwcami i bombowami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Moses said:

Mam pytanko z innej beczki, dotyczące dokładnie tych latających maluchów. Czy jest gdzies w polsce sklep z tego typu rzeczami? Chciałbym w jednej z gier zamienić zetony na modeliki a nic nie moge namierzyc.. Potrzebuje dokładnie figurki ze wspołczesnymi mysliwcami i bombowami

Z dostępnością bywa różnie i o ile wybór sprzętu pancernego (szczególnie II-wojennego) jest chyba prawie pełny w tej skali (1/100) o tyle samoloty, szczególnie powojenne już tak łatwe do dostania nie są. Czego konkretnie Ci potrzeba? Wydaje mi się, że łatwiej znaleźć po prostu modele w skali 1/144 modelarskich producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/144 za duże będą raczej. Bardziej myślałem o czymś w skali 1/700. I o ile ruskie mooge znaleźć tak nie w ząb nie mogę znaleźć zachodnich maszyn

F-16, F-15 o Eurofighterze czy Gripenie nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Moses napisał:

1/144 za duże będą raczej. Bardziej myślałem o czymś w skali 1/700. I o ile ruskie mooge znaleźć tak nie w ząb nie mogę znaleźć zachodnich maszyn

F-16, F-15 o Eurofighterze czy Gripenie nie wspominając

W Polsce będzie z tym ciężko, ale mnóstwo samolotów w 1/700 robi japoński Pit-Road.

Poza nimi zestawy małych samolocików robi np. Trumpeter, ale to są ściśle zestawy robione pod modele okrętów, więc ograniczają się do lotnictwa morskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, skala 1/285 jest dość bogata. Jest jeszcze Raiden:

http://www.raidenminiatures.co.uk/3.html

z Gripenem w ofercie

Armaments in Miniature z dużymi samolotami transportowymi / bombowcami:

http://www.angelfire.com/nj4/armamentsinminiature/aircraftinminiature/6mm/resin06mm.htm

i pewnie parę innych rzeczy, których nie znam / nie pamiętam. Ale to modele głównie do sprowadzenia z zagranicy. Z Raidena mam jakies samolociki II-wojenne, ale nie pod ręką - jakość ok. Z Armaments in Miniature tylko sfotografowany powyżej Ms406 w skali 1/100 - bardzo ładny model. GHQ słynie z bardzo wysokiej jakości.

Edytowane przez ssszzzymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kilka nowości - pierw kilkanaście M113 w izraelskich barwach. Plastiki z Battlefrontu, skala 1/100. Ludziki będą później - wraz z resztą pojazdów (zostało jeszcze sporo, sporo do pomalowania):

l2TLgRk.jpg

 

I P11c w skali 1/72 z Arma Hobby:

 

jjbZLHU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mały update. Pierw modele w 1/72 - Łoś od IBG, Jak i P7a od Army:

 

MSImtYB.jpg

xvzFfYj.jpg

BUr4CRw.jpg

PDp3YSO.jpg

cw5RsEL.jpg

 

I pionki do gier - ciąg dalszy IDFu. Pierw to co zrobiłem ostatnio, potem grupowe ujęcia pomalowanej całości (wciąż do domalowania kilka Merkav, pinset Humvee i kilka Jeepów):

 

kw0r7O7.jpg

9GdsJDz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Armia IDFu + trochę UN do gry bitewnej Team Yankee o fikcyjnym konflicie światowym w latach 80/90-tych. Kilka zdjęć jest już powyżej, ale pododawałem antenki, załogantów i domalowałem trochę. Wszystkie pojazdy i helikoptery w skali 1/100 (15mm), samolociki w 1/144. Większość w plastiku, ale jest trochę żywicy i metalu. Całościowe zdjęcie takie sobie, ale nie mieści mi się to w namiocie. Cząstkowe trochę lepsze.

SllpMbL.jpg

6b0qLGD.jpg

bo9xHOf.jpg

x7zkzzA.jpg

j3BrOrt.jpg

hSleaNk.jpg

8JbnnrH.jpg

FmbnOVa.jpg

cLArSZX.jpg

fdjzsst.jpg

rczSlRK.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Polscy Brytole na turniej za tydzień gotowi. Wszystkie modele w skali 1/100. Pojazdy to plastiki od Battlefornu poza halftrackami od Plastic Soldier Company. Piechota to metalowe, dość stare modele Battlefrontu, moje pierwsze figurki do Flames of War. Dłubię jeszcze nad celami misji, ale to juz bez presji, bo można brać płaskie znaczniki. Swoją drogą, wszystkie zdjęcia bez żadnego retuszu (poza zmianą rozdzielczości, bo z aparatu wyszły 4 razy większe) a jak różne kolory w zależności od oświetlenia...

 

NKxWcse.jpg

YcpRW2W.jpg

ZZJq1Cb.jpg

XrDYnB1.jpg

RH1GyMX.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Krótki powrót do IDFu. 6 sztuk Zeldy w skali 1/100 (15mm). Modele wydrukowane przeze mnie i pomalowane także przeze mnie. Przeskalowane ze skali 1/64, więc część detali może zbyt delikatna, bliższa za to "faktom w skali" jak to się poetycko mówi 😉. Plik stl stworzył Guaro3d. Modele do gry Team Yankee.

 

Siateczka ma prześwity, taka historia. Lepsze to nawet niż kręcące się śmigiełko w samolotach :P.

 

0z6LRQc.jpg

reyB44S.jpg

uEQczG9.jpg

1gIvTJN.jpg

p6r5PiF.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kolejne wydruki 3d. Tym razem żołnierzyki. Jeszcze parę detali do poprawienia, ale to już z drugim plutnem, który się maluje - skala standardowo 1/100. Udało mi sie też dokończyć modelik w skali 1/48. Mimo wielu niedociągnięć i problemów, ze sfotografowaniem jasnego szarego jestem zadowolony, że Vindicator juz nade mną nie wisi i mogę malować kolejne pionki do gier i może dokończyć coś w normalnych skalach zaczętego miesiące/lata temu ;). Model prosto z pudełka, bez żadnych kwitów i ekstrasów.

1jasno.JPG

2jasny.JPG

3jasny.JPG

b1.JPG

b2.JPG

b3.JPG

b4.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Część kolejna pionków do gier. Wciąż skala 1/100 (samolocik 1/144). Zdecydiwana większość drukowana - wyjątkiem są Brengunowe Dauntlessy i plastikowe Panzery III z Battlefrontu.

8wUlHOg.jpg

Hdj0Gaz.jpg

gitueQ4.jpg

6fSCGUu.jpg

H6rHRoy.jpg

b5ftQXt.jpg

zw0B8ux.jpg

yeZzugB.jpgKryrE5G.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dwa większeńsze. Zawsze jak robię zdjęcia modelom w 1/48 to zauważam tyle rzeczy do poprawy, że mi się odechciewa... :). Będę poprawiał po malutku... Ki100 z Hasegawy - kalkomaniom Hasegawy mówimy stanowcze nie. Mosquito z Tamiyi - brakuje masztu anteny, syn się trochę bawił i gdzieś się zawierzuszyła.

 

86W6E68.jpg

tFvwKQ5.jpg

GQH4QxV.jpg

cEjJt7R.jpg

FxLwNZN.jpg

lHAxLs9.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.