Skocz do zawartości

Kawanishi N1K1-Ja Shiden Tamiya 1/48


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowną Brać modelarską :rozkaz:

Ostatnio troszkę lżej w pracy, także i chęci do modelowania większe wink3. Ubiegłe popołudnia spędziłem przy Shidenie. Model wreszcie dostał podkład. 

hMRQV0q.jpg

Dziś przyszła kolej na preszajding 

8W4Ycg6.jpg

Wybrane panele zamalowałem całkiem na czarno z nadzieją że po położeniu metalizera będą one wyraźnie się odróżniać. 

RekA2rR.jpg

Jak wspomniałem spód będzie NMF, także poza metalizerem nie będę już się pastwić nad powierzchnią. Góra natomiast dostanie drobne ciapki z rozjaśnionej zielonej bazy. 

W zamiarze mam uzyskanie efektu nierównej, pofalowanej blachy. 

Do następnego :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jeszcze się nie zdecydowałem. Wybieram spośród MC Chrome Silver a Alclad Duraluminium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Szanownym :rozkaz:

Korzystając z leniwego czasu weekendowego troszkę podgoniłem robotę przy George'u. Niby niewiele ale zeszło mi się całe popołudnie. Zająłem się drobnicą i dostała ona swoje główne kolory. Zdecydowalem że użyję Alclad Duraluminium. 

9908mXo.jpg

Na spokojnie położyłem także kolor na dolne powierzchnie płatowca. Przyznam się, że nawet jestem zadowolony z efektu chociaż obawiałem się że różnicowanie paneli nie będzie dość widoczne. 

1p3VMmf.jpg

gafxxI2.jpg

F1TPymx.jpg

Efekt  dość subtelny i patrząc z większego kąta jest bardziej wyrazisty. Pora zająć się górą. 

Do następnego i pozdrawiam serdecznie odwiedzających wink3 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich serdecznie :rozkaz:

Spieszę donieść że projekt George'a nie umarł i dziś wracam do warsztatu. Sporo wody w Wiśle upłynęło od ostatniej aktualizacji, jednak wracam do hobby. 

Model przygotowałem do nałożenia bazowej zieleni. 

dv8nyLm.jpg

 

Następnie na burtach, w miejscach gdzie łaził pilot i obsługa dałem metalizer i dalej lakier do włosów. Trysnąłem IJN Green i usunąłem farbkę. Tylko teraz mam mieszane uczucia. Nie wiem czy ubytki nie są zbyt duże:?

sfHdNN5.jpg

n0uBLqy.jpg

63dx41a.jpg

Sprawa jest otwarta i albo zrobię konkretnego obdartusa zaprawionego w boju weterana :uzi:albo położę raz jeszcze bazowy kolor i dam jedynie drobne obicia i ubytki. 

Liczę na wasze zdanie i pomoc.

Tymczasem odmeldowuję się i do zobaczenia wkrótce :rozkaz:

:odlot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi odpryskami farby to różnie bywało - wydaje mi się że tutaj nie ma jakiejś gabarytowej "normy" 

Choć wydaje mi się że jak go tak mocno obdarłeś w jednym miejscu to w innych też powinno conieco być zdarte... tak na szybko dwie przykładowe fotki poglądowe :

2138302517_ja1(2).jpg.629e27b59d8e34f42cf4c7beaaa3e45d.jpg

1467665731_ja1(1).jpg.d904f52d22ce6d20dd6d9eab7bc7ad9c.jpg

 

:pilot:

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powyższe fotki przedstawiają już złom powojenny i raczej nie za mocno należy się nimi sugerować.  Ja bym może jeszcze jakieś obicia/przetarcia zrobił w okolicy osłon silnika (tak bardziej po krawędziach blach - od otwierania i zamykania) i w okolicach luków amunicyjnych.

Jako całość kolorystyka modelu mi się podoba. Ładny kolor i ładnie położony. Może jak wypsikasz hinomaru  to będzie łatwiej określić kierunek działania w styraniu modelu.

Zawsze możesz pójść "na bogato"

2p3s4Ge.thumb.jpg.84e0d3b60f6b25c83e39c6f282d7480d.jpg

mM98EE5.thumb.jpg.f6ce1c96a007c2ca23334749dfba289d.jpg

aczkolwiek uważam takie "maziaje"  za trochę błędny kierunek w moich działaniach :oops::oops:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta Jaskółeczka 😍 a co do Shidena to zdecydowałem że poprawię te obicia. Psiknę raz jeszcze lakier do włosów i porobię ubytki na nowo. Tym razem jakąś wykałaczką czy małym pędzelkiem bo kontrola większa. Obicia i ubytki będą oczywiście w innych miejscach. Wszelkie luki inspekcyjne czy okapotowanie silnika dostaną za swoje wink3

Dziękuję za uwagę co do samego malowania. Mam wrażenie że po paru miesiącach przerwy wypadłem z formy ale niespiesznie i cierpliwie nakladałem zieleń. 

Także dziś po robocie popraweczka będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Poprawiłem zdrapki i wydaje mi się że jest lepiej. Oczywiście dojdą kolejne obicia 

YeipMqS.jpg

 

xxyBv0W.jpg

 

Popracowałem także nad całą powierzchnią, i zastanawiam się czy dalej coś działać w tym względzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, abtb napisał:

 

A co to za rozjaśnienia na płatach się pojawiły?

Rzuciły mi się w oczy przy okazji przeglądania Mechanic Maru traktującym o Shidenach. Zdjęcie jakiegoś porzuconego samolotu na którym widać takie przebarwienia. Przy okazji wrzucę fotkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem się tak nabijac z Kolegi z Abecadłem Na Plecach, bo mi kiedyś odwinie, poza tym ja przy nim jestem drobny żuczek. Natomiast tak na poważnie to japońskie farby były marne i samoloty, szczególnie latające nad morzem obłaziły dosyć szybko i jak tak patrzę na robotę kolegi abtb to te otarcia są małe i za ostre - za ostro odgraniczone. Jak pamiętam takie zdjęcia, to te otarcia/przetarcia/obliźnięcia tak dosyć płynnie przechodzą w farbę i są dużo większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :D

Powoli dokładam coraz to kolejne elementy do płatowca, także Shiden stoi już o własnych siłach 

BXjJ8Zy.jpg

 

TwQiBZy.jpg

 

vze8CBL.jpg

 

Teraz troszkę jeszcze popracuję nad górną powierzchnią płatowca gdyż wydajemi się że można by jeszcze bardziej różnicować kolorystykę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Koledzy 

 

Sobota niestety pracująca także niedzielę spędziłem z małżonką na przyjemnym leniuchowaniu. Mimo wszystko, troszeczkę wolnego czasu spędziłem przy biurku. 

Maleńka aktualizacja prac warsztatowych, a właściwie to malarskich. Poznęcałem się nad powierzchnią płatowca i zostawię już tak jak jest. Lepiej nie potrafię. 

Następnym etapem będzie wymalowanie hinomaru. 

 

7qQrn5y.jpg

 

k3lUlBY.jpg

 

UOXWLKJ.jpg

 

Do następnego i pozdrawiam serdecznie odwiedzających. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy. 

Niestety ostatnio praca zawodowa skutecznie spowalnia postępy przy miniaturze. Mimo wszystko dziś chęć na modelowanie ogromna i przysiadłem na chwilkę. Wymalowałem Hinomaru i przyznam że jestem zadowolony z tych placuszków. 

Obawiałem się podciekania ale dociśnięcie maski zwłaszcza po liniach podziału skutecznie uniemożliwiło wpłynięcie farbki pod taśmę. 

A tak prezentuje się George obecnie. 

 

JXWCNNM.jpg

 

 

33Rg1sJ.jpg

 

Iaff5fj.jpg

 

Jutro, jak tylko się wyśpię, zabieram się za drapanie paneli i malowanie drobnych detali typu kółko ogonowe, lampy sygnalizacyjne itp. 

 

Także do zobaczenia wkrótce 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam, czy przy tak wydeptanych chodnikach przy kabinie nie byloby dobrze trochę ściorać  resztę powierzchni płatowca? Bo z Japończyków farba schodziła raczej systemowo, niż punktowo. No chyba, że masz na to papiery.

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za miłe słowa. Oczywiście będą jeszcze ubytki farby przy pokrywach luków inspekcyjnych, uzbrojeniu itd. Dziś popracuję przy płatowcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni Koledzy  :rozkaz:💮💮💮

 

Korzystając z wolnego dnia, podgoniłem robotę. Generalnie model dostał obicia i ubytki farby na płatowcu. Poszło całkiem sprawnie, więc zdecydowałem że psiknę lakierem i położę kalkomanie. Ciężko mi jakoś porobić dobre zdjęcia wybłyszczonego obiektu tak, ażeby wszystko było ładnie widoczne, jednak zdecydowałem że postaram się pokazać co tam mam, a więc:

 

Ni2q8OB.jpg

 

xEtaERY.jpg

 

ePKG4JU.jpg

 

5LBRA9b.jpg

 

1ltVdip.jpg

 

Na kalkomaniach ( zwłaszcza napisy na ogonie ) widoczny jest film. Potraktowałem je płynami i mam nadzieję że jak wszystko dobrze wyschnie nie będzie zbyt widoczny. Zdjąłem ostrożnie maskowanie kabinki, gdyż miałem jakieś wrażenie że podciekła pod nie farbka, ale na szczęście wszystko jest gites :wink:

No cóż, tyle udało mi się podziałać w ten krótszy dla mnie weekend. Mam nadzieję wkrótce ukończyć Shidena i zabrać się za kolejne pudełko ( spora szansa że będą dwa warsztaty jednocześnie wink3 ).

 

A tymczasem odmeldowuję się życząc miłego wieczoru i zdrówka w tych dziwnych czasach :pilot:

 

:odlot: 

Edytowane przez kapsel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.