Skocz do zawartości

Leopard 2A5 Border Model 1:35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zapraszam do obejrzenia galerii czołgu Leopard 2 A5 w barwach oczywiście nam najbliższych. Zestaw firmy Border Model wzbogacony linami Eureki i łańcuszkami Abera. Malowany Hatakami pomarańczowymi dedykowanymi do polskiego kamuflażu, które szczerze polecam. Chciałbym również podziękować naszemu koledze Tomkowi Mroczkowskiemu za świetny walkaround dostępny na tym forum, z którego często korzystałem podczas budowy oraz wszystkim uczestnikom warsztatu. Komentarze i uwagi jak najbardziej mile widziane :cool:

1A.jpg.eec9bd7b3ade49c56836acf3bfcd6c38.jpg

2.jpg.c322913490c6fa6a00f8880eacc88c5c.jpg

3.jpg.9fbc612dc391dc30d92e3c28bdacbf56.jpg

4.jpg.abcd7ae1c13a5c941dbddf131e57b07e.jpg

5.jpg.92440d68777bd5990bde0ba002652c3f.jpg

6.jpg.844091bf6df91e56eee4934ecd3e3741.jpg

7.jpg.55e79a40fe3b7a18026e6fa39c4e4fa7.jpg

8.jpg.85e6a9b7b3ce1a18664df5cad77bc8de.jpg

9.jpg.feb3f82f664569edfe3e781fd5f252af.jpg

10.jpg.11f5b1ce8afad7c36840f83d704932ec.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super:brawo: dla mnie zakurzona pancerka prezentuje się najlepiej. Można bez oporów popodbijać detale tak żeby nie wyglądało nachalnie. Twój wygląda bardzo realistycznie -> git! :super: nie nalegam i nie cisnę, ale widząc Twoje możliwości to pokombinuj jak Ci się będzie chciało w następnym modelu z optyką z DVD. W zachodniej pancerce bardzo dobrze się sprawdza:) 

Edytowane przez x_bandit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

27 minut temu, x_bandit napisał:

pokombinuj jak Ci się będzie chciało w następnym modelu z optyką z DVD. W zachodniej pancerce bardzo dobrze się sprawdza:) 

W tym modelu optyka była wyrysowana w szkiełkach przez producenta więc ograniczało to trochę pola manewru. Co jakiś czas w domu znajdę na podłodze jakiegoś cekina i skrzętnie przechowuję żeby kiedyś użyć w tym celu. Z płytą DVD mi kompletnie nie idzie cięcie - pęka nie tam gdzie trzeba, poszarpane krawędzie itp. Teraz będę się właśnie zabierał za gościa z zachodu - M48 Patton z Wietnamu ale tam za bardzo optyki niet ? Może i dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TAW napisał:

Dzięki Panowie!

W tym modelu optyka była wyrysowana w szkiełkach przez producenta więc ograniczało to trochę pola manewru. Co jakiś czas w domu znajdę na podłodze jakiegoś cekina i skrzętnie przechowuję żeby kiedyś użyć w tym celu. Z płytą DVD mi kompletnie nie idzie cięcie - pęka nie tam gdzie trzeba, poszarpane krawędzie itp. Teraz będę się właśnie zabierał za gościa z zachodu - M48 Patton z Wietnamu ale tam za bardzo optyki niet ? Może i dobrze...

TAW miałem podobnie dlatego zainwestowałem w IKEI w dobrze nożyczki ? . Płyt masz pewnie sporo i jak pęknie to chyba nie będzie Ci żal. Jak już obczaisz co i jak to sam pewnie zaczniesz kombinować. Ja miałem trochę farta i sam, przez przypadek zupełnie, podczas ciecia nożyczkami rozwarstwiłem DVD tak, że dostałem warstwę częściowo przeźroczystą z fajnym efektem, że tak to ujmę "półlustra" co teraz często wykorzystuję :) 

Mój przepis na DVD poniżej ? 

Składniki:

1. chęć:) 2. Nożyczki duże ostre (ikea np.) 3. zwykły nożyk/skalpel. 4. ostre cążki boczne

 

W zależności od tego czy ma być to półlustro czy nie to rozwarstwiam DVD/Bluray lub nie. Dalej już zawsze tak samo.

1. Tnę nożyczkami na wąskie paski o grubości zbliżonej do szerokości optyki.

2. docinam sobie cążkami prawie docelowy kształt optyki

3. no i tu trochę rzeźby jest bo teraz trzeba sobie krawędzie wyrównać skalpelem bo inaczej nie będzie ładnego efektu. Trzeba ścinać sobie skalpelem krawędź trochę jak strugiem :) po małych warstewkach tak żeby uzyskać równiutką krawędź pozbawioną deformacji jakie zrobiły nożyczki czy cążki

4. Ostatnio zacząłem jeszcze dodawać ramki z aluminium lub miedzi żeby zrobić mały rancik. Z tym to jak kto woli można dodać lub nie.

Mam nadzieję, że się przyda.

IMG_20200331_145521.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SAW napisał:

Piękny model.. Zainteresowałeś mnie Hatakami do polskiego kamuflażu. Dzięki za galerię.

Dzięki. Co do farbek to wal śmiało w Hatakę - gotowe kolory do polskich pojazdów, farby polskiej produkcji i nie trzeba od razu kupować zestawu bo każdy kolor dostępny jest osobno. Rozcieńczałem MLT i muszę powiedzieć, że malowało mi się lepiej niż Tamkami - łatwiej o fajne transparentne warstwy i mniejsze problemy z odkurzem. Chyba zostaną moimi farbami pierwszego wyboru a w przyszłości może zainwestuję w dedykowany rozcieńczalnik i pożegnam się ze strzykawkami. Dobre i polskie - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie! ?

Co do modelu, no kuje mnie w oczy wybranie przez WP takiego brązu na nasze Leosie, takie samo mam odczucie na modelu tylko - przez cały ten kurz, żółty osad wzmacnia ten brąz w jeszcze bardziej żółty. Stąd przydałoby się wg mnie urozmaicenie tego kurzenia, chociażby elementami wycieków jakiś płynów czy śladów po załodze. Co do reszty, zero jakichkolwiek uwag, model wygląda bardzo ładnie, schludnie! Myślę, że Bergepanzera 2, którego wziałeś na następny model jest dobrym wyborem ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Co do modelu, no kuje mnie w oczy wybranie przez WP takiego brązu na nasze Leosie

A dla mnie to nawet fajnie. Leopardy mamy takie same jak mają inne armie więc przynajmniej mamy swoje odrębne malowanie. Nawet jak się postawi obok jakiś czołg w standardowym kamuflażu NATO to nasz będzie się czymś wyróżniał. Gdybym musiał dokupić kalki na naszego to też postawiłbym na ten schemat, a że Border dał właśnie takie kalki to tym bardziej mnie to ucieszyło - zostało trochę grosza na liny i łańcuszki :) Cieszy mnie że się podoba. A z Bergepanzerem to mnie z kimś pomyliłeś   ?

14 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Stąd przydałoby się wg mnie urozmaicenie tego kurzenia, chociażby elementami wycieków jakiś płynów czy śladów po załodze

Jak najbardziej się zgadzam bo rozważałem coś na mokro, ale nie miałem po prostu pomysłu na takie wykonanie więc tym razem odpuściłem.

12 godzin temu, Rack napisał:

Bardzo mi się podoba :super:. Z modelu na model widać jak się rozwijasz, gratulacje, tak trzymać ? !!!.

Miło czytać. W każdym następnym modelu staram się spróbować czegoś nowego, choćby małą rzecz. Kiedy wrzucałem tu swoje pierwsze czołgi to myślałem, że są całkiem ok. A teraz... no cóż - myślę że dobrze, że tu trafiłem :) Poczytałem trochę o wykonaniu, podpatrzyłem warsztaty, dział o fotografowaniu też zwiedziłem i jakoś powoli do przodu to idzie.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, push-up78 napisał:

Zapodaj jak możesz te kolorki numery kolorów Ha-ta-ki na nasze pojazdy.

Te które użyłem to C260 Greyish Green i C261 Greyish Sand. Czarny - Tamiya Nato Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

dla mnie brak zroznicowania pomiedzy dolna czescia czolgu a wieza

Na wieżę poszło mniej olei i pigmentów, różnica jest ale niewielka. Celowo nie chciałem robić efektu odcięcia tak jak na zdjęciach z poligonu.

Model Andy'ego Moore'a - bajka. W ogóle podoba mi się jego styl wykańczania modeli  - no ale gdzie Rzym a gdzie Krym... Przynajmniej jak na razie poziom dla mnie niedostępny. Ale przekonałeś mnie żeby coś podziałać na mokro - w dolnych partiach raczej nie powinno zepsuć mi to efektu i jakoś się wkomponuje. Jak zrobię to uzupełnię galerię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.