Skocz do zawartości

MiG-21 F13, Hasegawa, 1:72


tlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

budowa modelu, którego warsztat był prowadzony tutaj,  dobiegła końca. Ślady eksploatacji to cienie Tamiya na wydechu, wash to oleje VanGogh, przybrudzenia i rdza to suche pastele oraz kredki akwarelowe na skrzydłach, a także są miejsca, które wyszły całkowicie przypadkowo, np. pokazuje to ostatnie zdjęcie, nie wiem jak to się stało, ale wg mnie pasują i wyglądają realnie.

Moja subiektywne oceny są takie że do modelu trzeba podejść z olbrzymią ilością cierpliwości ze względu na niepasujące części, grube kalki i wypukłe linie podziału. Kolejną sprawą jest to, że stosowanie metalizera i nanoszenie śladów eksploatacji mija się z celem, ja chyba trochę przegiąłem z brudzeniem.

Zapraszam do oglądania:

1.thumb.jpg.a8af7ab8bb0f55dad00f4351c715742a.jpg

2.thumb.jpg.9203fa509d087ecbd9b92daa36c23507.jpg

3.thumb.jpg.2432a58d8fe09580e82d2ca031bb7edd.jpg

4.thumb.jpg.a5dd4d17e51d4cfe41f1cb51b0d0e5eb.jpg

5.thumb.jpg.3232ef58ad8d9ec7c69aae48793c0d69.jpg

6.thumb.jpg.6a4ceb2915773aadcca5091662a336a8.jpg

7.thumb.jpg.636010bfceba3aba0639d4eccd98049f.jpg

8.thumb.jpg.d010fbbec2b6eea027793371ffd186cd.jpg

9.thumb.jpg.1dd06f9b9f5ab397bf7d58d6d2916db2.jpg

10.thumb.jpg.72d0aa9bdc87b82c84bca6d0b6f9e275.jpg

11.thumb.jpg.b96283061858cca3e909f381a69c6978.jpg

12.thumb.jpg.dae6b56d74e42a50d1e72cc33d24bc2e.jpg

PZDR

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za walkę. Ale malowanie powiem szczerze no nie bardzo. Ale z tego co widziałem to problem tkwi w podkładzie, widać źle położony podkład. Pigment powinien być "gładki", a w Twoim przypadku widać gradację i to psuje cały odbiór modelu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, smialus napisał:

problem tkwi w podkładzie, widać źle położony podkład. Pigment powinien być "gładki", a w Twoim przypadku widać gradację i to psuje cały odbiór modelu

W relacji zwróciłem na to uwagę. Użyłem trzech różnych podkładów. Oczywiście, że pod metalizer nadają się błyszczące podkłady np. GX2, a nie AK matowy. Ten model był testowy sensu stricte. Założyłem, że spróbuje na nim kilka rozwiązań sklejania modeli i waloryzacji. Ale dzięki za opinię, każda się przydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy: trochę krzywa linia po prawej stronie kadłuba pod oszkleniem, rurka pitota bez "skrzydełek", podstawa rurki powinna przylegać do kadłuba a jest szpara, brak anten IFF, pociski rakietowe nie pomalowane? 

Plusy: nitowanie - wyszło całkiem ładnie. Wielki plus za podjęcie walki z takim gniotem gdy na rynku jest dostępny lepszy model MIGa-21F-13.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

rurka pitota bez "skrzydełek",

Wiem, ale zamontowałem taką, jaka była w zestawie.

2 godziny temu, mig napisał:

brak anten IFF

Widocznie ich nie było w zestawie. 

2 godziny temu, mig napisał:

pociski rakietowe nie pomalowane?

Pomalowane na szaro, tak jak było w instrukcji.

2 godziny temu, mig napisał:

nitowanie - wyszło całkiem ładnie.

Dzięki ?

2 godziny temu, mig napisał:

Wielki plus za podjęcie walki z takim gniotem gdy na rynku jest dostępny lepszy model MIGa-21F-13.

Dzięki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę punkt wyjścia to wyszedł całkiem nieźle :super:

I na pewno zebrane doświadczenie zaowocuje w przyszłości  :piwo:

3 godziny temu, tlb napisał:

Pomalowane na szaro, tak jak było w instrukcji.

Obadaj temat dokładniej - nigdy nie jest tak że są 100% jednokolorowe. Ale to już niech jacyś spece się wypowiedzą co jeszcze trzeba na nich maznąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Model testowy, modelem testowym....
Metalizer jest wymagającym zawodnikiem, który nie wybacza błedów. Powierzchnia musi byc przyotowana ideolo. 
Przebarwienia paneli rób  innym odcieniem kolorów, możesz tez próbowac róznych kolorów podkładów. np 

dscf9404.jpg?w=1024

 

DSCF9508

 

No i czemu rakiety nie pomalowane?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem trzech różnych podkładów. Zauważyłem na tym modelu jak się zachowuje metalizer na każdym z nich i mam swoje przemyślenia. Technikę jaką pokazałeś jest ciekawa, ale nie wiem czy skorzystam, bo na P-47, na którym również użyłem metalizera, zauważyłem, że nanoszenie śladów eksploatacji na modele pokryte metalizerem mija się z celem, ponieważ psuje to cały efekt. Rakiety nie pomalowane, bo uważam, że nie?. Nie był to model, który miał iść na konkursy tylko poćwiczyć kilka technik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystkie przyciemnienia na poszczególnych blachach to suche pastele. Czarne mazy na całym kadłubie to efekt ścierania washa white spirit'em. Delikatne mazy rdzy na skrzydłach to kredki akwarelowe. A wydech to cienie Tamiya.

Edytowane przez tlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.