Skocz do zawartości

Hobby 2000 (ZSU-57-2 i inne...)


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

Uzyskałem potwierdzenie ze sklepu Mojehobby.pl, że to przepak takoma razem z blaszką. Niedługo mają zamieścić fotki wyprasek.

Można więc ten model kupić taniej niż oryginał Takoma (porównując ceny katalogowe :) )

Fajnie byłoby gdyby był to początek działalności  wydawniczej a'la "Das Werk" - czyli przepaki i produkcja (?) modeli pojazdów pancernych używanych przez nację firmy ...

... gdyby tak jeszcze dodano do modelu polskie kalki (bo nie wiem jakie są w zestawie), ciekawe dodatki i może niezbędne konwersje ?

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoich łapkach. W skrócie: Takom plus dodatkowe kalkomanie (z czego jedna nie uwzględniona w instrukcji, ale kto chce ten znajdzie co, gdzie i jak). Dwie polskie, dwie syryjskie, jedna słoweńska. W sumie niezły deal IMHO.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takom dawał 11 wersji malowania, Hobby 2000 dołożył jeszcze pięć. Niestety troszkę chaosu wdarło się w opracowanie modelu. Poza wspomnianym brakiem jednego schematu malowania (pomimo obecności na arkuszu kalkomanii) z instrukcji wycięto opcje konfiguracji detali specyficznych dla oznaczeń Takoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, caughtinthemiddle napisał:

...ponownie oprócz kalkomanii opracowanej przez H2000 dołączony jest oryginalny arkusik Takoma)...
 

35002markings1fkvc.jpgasset10400x-80l8kox.jpg

 

Dziwne, bo na arkuszu Takoma i H2000 jest to samo malowanie - polski "781". Korekta czy po prostu nie będzie kalek Takoma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 18.08.2020 o 12:26, martinello napisał:

Nabyłem nowy/stary model Takoma z nowymi kalkami. Tak jak piszą w recenzji modelu na KFS- miniatures w instrukcji nie ma malowania w barwach 7  ŁDD (kalki są).  poza tym jest muka w postaci braku zasobnika wieżowego - takiego jak w czołgu T-54/55. Zły jest także kolor emblematu z kotwicami - powinien być jasnoczerwony.   

34483_rd.jpg

zsu57-2.jpg.2a24c35d9c72badf3a2865a076b8e499.jpg

kotwice_2_360.jpg

P8160343.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
58 minut temu, PrzemekW napisał:

Bracia Czesi zapowiedzieli, że Hobby 2000 ma przepakować dragonowskie Pz. IV F2/G w 1:72.

 

Pozdrawiam, Przemek


Doskonała wiadomość, będzie alternatywa dla haniebnych prymitywnych czwórek z serii Armor Pro. Ciekawe, czy będą z gąsienicami DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, filipsg napisał:


Doskonała wiadomość, będzie alternatywa dla haniebnych prymitywnych czwórek z serii Armor Pro. Ciekawe, czy będą z gąsienicami DS.

a dlaczego są prymitywne/haniebne? Pytam z ciekawości, bez żadnego podtekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Klapouch napisał:

a dlaczego są prymitywne/haniebne? Pytam z ciekawości, bez żadnego podtekstu

Bardzo mocne uproszczenia, gąsienice DS zastąpione zwykłym winylem, żadnych elementów fototrawionych, a cena... została mniej więcej na poziomie tych dawnych, wypasionych modeli.

Zerknij np. tu: https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.IV-Ausf.F2-G-22224767.html#gallery_start Ten Pz. IV ma chyba nawet mniej części niż ostatnie modele First to Fight, a do tego podwozia dla pojazdów z rodziny Pz. IV i StuG III są robione w ten sposób, że koła jezdne są odlane razem z gąsienicą jako winylowy monolit(!) i moim skromnym zdaniem są wizualnie na poziome gumowych gąsienic Airfixa sprzed kilku dekad.

12.jpg

Generalnie trzeba uważać na wszystkie nowe wydania Dragona oznaczone kolorem pomarańczowym i serią Armor PRO, bo nie tylko na czołgach niemieckich można się wyłożyć:
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-bt-42-dragon-models/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź. Z Armor Pro skleiłem jagdtigera i byłem bardzo zadowolony, zarówno detal, gąsienice, blaszki, wszystko było OK. Drugiego zacząłem sklejać Ka-Mi tego z pływakami. DS - y dosłownie rozpadły mi się w rękach na części - nawet napisałem do Dragona, żeby mi przysłali nowe, ale zażądali zdjęć i dowodu zakupu, wysłałem i od tej pory cisza - chyba będę musiał kupić żywiczne zamienniki. Kosztują więcej niż sam model. 

 

Co do FtF, może mają mało części, ale detal od kilku wydań jest naprawdę niezły. Gęsi natomiast tragiczne - paskudny szew przez całą długość, na moim poziomie nie do usunięcia. 

 

Nad tym Pz. IV się zastanawiałem, ale myślałem, że te koła to plastik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Klapouch napisał:

Nad tym Pz. IV się zastanawiałem, ale myślałem, że te koła to plastik. 

Polecam Pz.IV że zvezdy 😉 Tam jest niezły detal a cena dużo korzystniejsza. Nie tylko koła plastikowe i osobno ale nawet pojedyncze wózki do są wklejenia 😁. Niestety tylko wersja H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FLECZER napisał:

Polecam Pz.IV że zvezdy 😉 Tam jest niezły detal a cena dużo korzystniejsza. Nie tylko koła plastikowe i osobno ale nawet pojedyncze wózki do są wklejenia 😁. Niestety tylko wersja H.

mówisz o tym ?  Cena jak Dragona w promocji 54 - 55 pln

 

https://www.mojehobby.pl/products/Panzer-IV-Ausf.H-German-Medium-Tank.html

 

a HB za 84 pln ... To jest już sporawo ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Klapouch napisał:

mówisz o tym ?  Cena jak Dragona w promocji 54 - 55 pln

 

 

Słowo klucz w promocji... Regularna cena dragona wynosi ponad 60zł. Zawsze można poczekać aż Zvezda będzie w promocji na mojehobby 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 11:44, Klapouch napisał:

mówisz o tym ?  Cena jak Dragona w promocji 54 - 55 pln

 

https://www.mojehobby.pl/products/Panzer-IV-Ausf.H-German-Medium-Tank.html

 

a HB za 84 pln ... To jest już sporawo ...

 


OK, ale te czwórki F/G, które przepakowało H2K, to po dziś dzień jedne z najlepszych modeli pojazdów jakie kiedykolwiek wydano w 1/72; to praktycznie pantografowo pomniejszone modele 1/35.  Nie widzę w necie obszernej recenzji z dobrymi fotkami detali, parę rzeczy można podejrzeć tutaj: https://www.onthewaymodels.com/reviews/Dragon/Dragon7321.htm
Jedyny słaby punkt tego zestawu to DS-y, które zawsze można zastąpić choćby żywicami Grigorova.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.