Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-109 E3. Airfix 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam tym razem galerię czegoś robionego na bieżąco. Model wzbogacony blaszką Edka i lufami Mastera. Wymienione oszklenie na to z wersji E3. W modelu jest z E4. Dorobione przewody hamulcowe, przenitowany, malowany Vallejo. Żółta 15ka malowana z szablonu. 
Zamieszczam jedną z fotek oryginału :)

Obrazek

i kilka strzałów gotowego modelu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

6eZ7zVlj_o.jpg

Obrazek

Obrazek

 

Edytowane przez panDespota
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy cierpicie na bezsenność? Następny co wstawia galerię w środku nocy.No i mnie wyprzedziłeś.Też kończę 109 ale jak to u mnie w innym niż niemieckie malowaniu.

Model bardzo ładny.Ubrudzony tak w sam raz.Naprawdę podoba mi się.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WujekAlice napisał:

Fajna robota, tylko ze zdjęciem się nie do końca zgadza i chyba ten biały jest za mało biały.

A może w końcu pokazałbyś jakiś swój model.Łatwo jest oceniać modele innych nie poddając ocenie swoich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ta chwila nadejdzie i będziecie mieli okazję się pośmiać. Spokojna rozczochrana. Przy czym nie oceniam samej roboty , bo zrobiony jest naprawdę bardzo dobrze, ale sprawy kompatybilności modelu z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WujekAlice napisał:

Kiedyś ta chwila nadejdzie i będziecie mieli okazję się pośmiać.

Mam nadzieję że doczekam tej chwili .

 

7 godzin temu, WujekAlice napisał:

sprawy kompatybilności modelu z oryginałem.

Wątpię by udało się odtworzyć w modelu 100% kompatybilność z oryginałem.Choć zawsze można próbować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 05:23, Xmen napisał:

Wy cierpicie na bezsenność? Następny co wstawia galerię w środku nocy.No i mnie wyprzedziłeś.Też kończę 109 ale jak to u mnie w innym niż niemieckie malowaniu.

Model bardzo ładny.Ubrudzony tak w sam raz.Naprawdę podoba mi się.

No ja jokoś po nocach spać nie mogę, a później przez dzień przywieszony chodzę ? Na razie swoje Meśki robię w klasycznych prawilnych malowaniach. Jak już kolekcja urośnie pojawią się jakieś dewiacje ?

W dniu 10.09.2020 o 08:16, Fixer napisał:

Zarówno w Foce jak i Emilu bardzo mi się podoba spójne, stonowane wykończenie i bardzo "gładka" (nie wiem jak to lepiej określić) powłoka malarska.

Na Fw taka super nie wyszła, ale to kilkanaście modeli w malowaniu wstecz. Z tej na Bf jestem w miarę zadowolony. 

12 godzin temu, WujekAlice napisał:

Fajna robota, tylko ze zdjęciem się nie do końca zgadza i chyba ten biały jest za mało biały.

Biały na etapie malowania wyszedł ok. Po kalkach okazało się że jednak nie. Godło bardzo odcięło. A po łoszu to już w ogóle... 

Dzięki za odzew pod galerią.

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xmen napisał:

Mam nadzieję że doczekam tej chwili .

 

 

Doczekasz, wiem, że muszę dziewictwo stracić i stracę. Na pewno w tym roku. Roboty mam od cholery - na początku pandemii miałem trochę luzu to popchnąłem co nie co, ale teraz przychodzę do domu i  lecę na mordę.

O,  kolega z abecadłem na plecach poleciał już po czipsy i colę i pewnie zaraz przed ekranem zasiądzie w pozie pełnej oczekiwania :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

O,  kolega z abecadłem na plecach poleciał już po czipsy i colę i pewnie zaraz przed ekranem zasiądzie w pozie pełnej oczekiwania

Już drugą paczkę nadgryzam, że nie wspomnę, że i drugi czteropak za chwilę się skończy.

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

Na pewno w tym roku

 

3 minuty temu, Xmen napisał:

No to jest nadzieja bo już dużo nie zostało do końca roku.

Proponuję kupić metrówkę i odcinać. Jak za starych dobrych czasów w woju :szampan:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.