Skocz do zawartości

[L] Hasegawa Heinkel He-111h-6 KG 100 1/72


sjr

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kończę wszystkie zaczęte projekty, na pierwszy ogień poszła rozgrzebana Hasegawa.

Model bardzo przyjemny, pomimo jednego twardego lądowania ze stołu na podłogę udało się go całkiem nieźle ogarnąć.

Nie robiłem żadnego weatheringu, model praktycznie prosto z pudła, dodane tylko blaszki wnętrza które de facto i tak słabo widać :)

Są dwa babole których nie poprawiłem ale mam nadzieje że nie będą bardzo razić po oczach :)

Zapraszam do oglądania

 

1 - 0mlz2lu.jpg

2 - YGiGfcT.jpg

3 - 2MU2kWa.jpg

4 - he5DHE2.jpg

5 - ZOkV38u.jpg

6 - IiKcFlM.jpg

7 - GdyQmXk.jpg

8 - rXO9K20.jpg

9 - xLhcEgJ.jpg

10 - THVC2GI.jpg

11 - rmhGzcn.jpg

12 - sFGQ1GQ.jpg

13 - TES5aTr.jpg

14 - qNuLeM8.jpg

15 - 8vLkhjW.jpg

16 - H9Sggjv.jpg

Edytowane przez sjr
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czysty bo szczerze nie miałem koncepcji ma brudzenie i stwierdziłem że bez koncepcji wolę na razie go tak zostawić na półce, może do tego jeszcze wrócę. Teraz na warsztacie mam dwa fw-190d od tamki i tutaj już będzie na wypasie jeżeli się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie trzeba odrazu syfić ponad miarę. Jak powiedziałeś a, tzn obiłeś śmigła było trzeba powiedzieć B, dodać chociazby zacieki przy wlewach paliwa, pobrudzić koła, delikatnie okopcić i było by super git, tak jest tylko git 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

tej antyeksploatacyjnej krucjaty

Ja i jakaś krucjata .Ależ skąd.

Już nie zaśmiecam koledze wątku.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fixer napisał:

Czy oszklenie jakoś dodatkowo przygotowujesz? Bo zauważyłem, że w twoich modelach jest zawsze bardzo czyste i błyszczące.

Oszklenie zawsze czyszczę po malowaniu. Praktycznie za każdym razem po ukończeniu projektu na wewnętrznej stronie oszklenie pojawia się delikatny "odkurz" lub inne skazy. Wtedy wszystko czyszczę od środka patyczkami do uszu nasączonymi IPA. Staram się przed sklejaniem zaplanować które części oszklenie najłatwiej będzie zdemontować po skończeniu modelu tak aby można było wyczyścić całość oszklenie od wewnątrz a później bezinwazyjnie wkleić je ponownie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 22:54, Moses napisał:

Czyli mam rozumieć że najpierw przyklejasz a później odklejasz i czyscisz?

W zależności od modelu jaki składam właśnie tak staram się to robić. Na początku miałem często problemy z "parowaniem" lub "odkurzem" od wewnątrz. Od jakiegos czasu do wklejania używam tylko extra thin cement. 

Nie zawsze owiewka pasuje idealnie i wtedy zaczyna się kombinowanie ponieważ demontaż jej po malowaniu nie wchodzi w grę. Mam obecnie zaczętego b17 od Academy, tam nie dosyć że owiewka średnio pasuje to jeszcze trzeba się trochę pomęczyć żeby ją dobrze wpasować. Jeżeli mam taką sytuację wklejam zawsze owiewki bez maskowania, tak aby w razie czego było widać ewentualnie niedoskonałości. Jeżeli po kilku dniach wszystko jest OK i nie ma żadnego odkurzu maskuje owiewki zamontowane już na modelu i modlę się żeby na finale nić nie wyszło. 

Przy ju-188 musiałem sporo naciągać połówki kadłuba aby idealnie licowały się z owiewką, tam akurat nie było problemu bo górna część oszklenia pasowała idealnie i wystarczyło lekko przyłapać ją klejem żeby po malowaniu zdemontować i wyczyścić

W he-111 patentem na czyszczenie owiewek po malowaniu było zdjęcie przedniej kopuły strzelca i delikatnie przetarcie niedoskonałości od wewnątrz patyczkiem nasączonym IPA oraz demontaż na dolnej owiewki. 

 

IMG_20201014_133902.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.