Skocz do zawartości

Oshkosh M1240 (A1) M-ATV, M1245 M-ATV, M1277 M-ATV - warsztat zbiorczy


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie z paczkomatu wypadł mi nowy model RFM - M1240A1 M-ATV (5032):

 

DSCF1223.thumb.JPG.5c8c4c6c2bca115c3384d9d32a5a3bd3.JPG

 

Od dawna w magazynku leżakuje Kinetic:

 

DSCF1225.thumb.JPG.cce8b8c28479dec75da1d317e7e124d3.JPG

 

Przez dłuższą chwilę nazbierały się też jakieś dodatki:

 

DSCF1226.thumb.JPG.2beb50224b8ff0a648d31631360fa9d6.JPG

 

No i jest jeszcze stara Panda w kawałkach od makinena:

 

DSCF1230.thumb.JPG.6b935ce69b7565808ff69c7b9c468fb1.JPG

 

Będę chciał porzeźbić z tego co się da. Pomysły na razie się konkretyzują - wiadomo, na pierwszy ogień pójdzie perełka (choć nie idealna z RFM) w wariancie A1 - czyli dodatkowym opancerzeniem.

Potem pewnie Kinetic - choć między jakością jego i RFM jest przepaść. A Panda pewnie zostanie dawcą części - chyba, że ktoś z Was ma na zbyciu zarzucone budowy modeli Pandy (nie grzeszą "sklejalnością") i chce odsprzedać czy wymienić, to może z dwóch uda się pożenić jeden kompletny wóz. Czekam na odzew na PW!

 

 

Edytowane przez mandrivecs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 12:12, bulik58 napisał:

mandrivecs   Witam, w ostatnim czasie z paczkomatu wypadł mi nowy model RFM - popatrz jacy ludzie potrafia byc niewdzieczni , podrzucaja te modele juz wszedzie :haha:

a tak na powaznie , bedziesz robic polakow ?

A ja tam baaaaardzo lubię paczkomaty, szczególnie kiedy coś z nich wypada! Co do wozów używanych przez Nasze wojsko - no, wypadało by... Zobaczymy, różne pomysły krążą mi po głowie. Tym bardziej model RFM w linii prostej bardzo dobrze odwzorowuje nasze wozy używane obecnie w kraju.

 

W dniu 11.11.2020 o 14:35, Kowalec222 napisał:

Dlatego staram się unikać paczkomatów. Fajne dodatki, też mam tego RFM na półce.

To otwieraj pudło - roboty przy nim sporo - zawieszenie dokładne, ale też bardzo rozdrobnione.

 

W dniu 12.11.2020 o 13:26, Skinn3r napisał:

Rób dużo zdjęć, żebym miał z czego ściągać jak będę robił w 1/72 :D 

Masz może jakieś wartościowe zdjęcia wnętrza? Bo w "siedemdwa" to kuleje i będę musiał dorobić 3/4 środka.. 

Nie jestem mistrzem w odwzorowywaniu wnętrz. Pewnie pokleję to co dał zestaw, jest szansa że dodam zestaw z elektroniką i pasy do foteli. Przez okna w 1/35 niewiele widać, a w 1/72? To co jest w pudełku od Galaxy też wystarczy. Ale jak lubisz to zawsze możesz działać szerzej.

 

W dniu 12.11.2020 o 16:33, bulik58 napisał:

Powinno sie przydać.

Bardzo ciekawe i nietuzinkowe zdjęcie.

 

W dniu 12.11.2020 o 20:26, M.A.V. napisał:

powodzenia w budowie - będę zaglądał :piwo:

Fajnie, że jest parę zainteresowanych osób.

 

Tymczasem zacząłem zabawę z ramą i zawieszeniem. Ładny detal, sporo elementów, których nie uświadczymy w modelach Pandy i Kinetica, ale też spore rozdrobnienie elementów, skomplikowanie w budowie i wymagana precyzja. No i do tego bardzo czasochłonne poskładanie tego wszystkiego do kupy. Model RFM zawiera po dwa warianty rozwiązań w paru miejscach, więc należałoby przejrzeć zdjęcia konkretnego wozu - który rodzaj wybranych elementów zastosować.

4a.thumb.JPG.81f6824c6ba274327d26e01c720c0dcb.JPG

 

5.thumb.JPG.4dd2c8321e374a68cb6c553f31df3451.JPG

 

6.thumb.JPG.ed3916fe591f3a4a41e05b082eed8cc3.JPG

 

8.thumb.JPG.c196c12def47d8256596cb8b14171ee5.JPG

 

9.thumb.JPG.b53198f1229ca358f5ddb27b4b84b310.JPG

 

W modelu RFM będę szedł w stronę konfiguracji wozu ze zdjęć poniżej (choć niekoniecznie jeśli idzie o oznaczenia i detale tego ze zdjęcia), mam pewien pomysł, ale o tym trochę później.

11.thumb.JPG.ecdfec9f99241f325becd7692d50f741.JPG

 

12.thumb.JPG.a5122a6649020160215f9af0c6be56a0.JPG

 

Jest to najnowszy wariant M-ATV jednostek specjalnych. Różni się choćby opancerzeniem podwozia od wariantu A1. Praktycznie do ogarnięcia jest wszystko poza klatką zabudowaną za kabiną - resztę elementów z lepszym lub gorszym skutkiem da się uzupełnić z innych zestawów, czy waloryzacji oraz wystrugać we własnym zakresie. Tutaj z niecierpliwością czekam na info o dostępności zapowiadanego od dawna modelu M-ATV SOCOM od Panda Hobby. Planuję przeszczep klatki w całości.

13.thumb.JPG.45e98b1d53f0c1b1086d9c725014e10a.JPG

Zasadniczo, należało by poczekać, aż model się ukaże, ale Panda, to Panda, cudów nie będzie jak zawsze. A pojazd arcyciekawy, to baza niech będzie porządna. Z reszty Pandy powstanie coś mniej wymagającego. 

 

Z ciekawostek - zdjęcie na podstawie którego powstał boxart do modelu Kinetica.

10.thumb.JPG.802d30027f966c6b6679707c33793f8c.JPG

 

Do następnego razu.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez mandrivecs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję, zanim swojego wyjmę z opakowania jeszcze sporo czasu upłynie. Z dodatków mam koła i zestaw radiowy od RFM oraz blachy Voyagera dedykowane do Pandy, może coś da się wykorzystać. Jakiś rok temu widziałem trzy nasze M-ATV, mijałem je na S3 na wysokości Lubina robią wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bulik58 napisał:

czy jest mozliwe iz te pojazdy nie maja tlumika? 

Standardowy M-ATV (piaskowy) i wersja SF (zielony) , widoczne różnice to wyposażenie oraz w wielkości przednich szyb pancernych. Ktore my mamy?

Mamy te po lewo, niczym nie różnią się od zwykłych M-ATV, żadna z nich wersja specjalna. 

 

Co do tłumika, po części jest to prawda. Wydech jest zupełnie inny w wersji A1, co bardzo dobrze widać porównując model Pandy i RFM. Jest widoczny tłumik o dużej średnicy, z nowymi mocowaniami i nową osłoną. Co ciekawe, nowy wydech służy również do zwalniania pojazdu.  Jednak nic nie montowano u nas w kraju, po prostu otrzymaliśmy już zmodernizowaną wersję tego pojazdu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaproszenie Mariusza przyłączam się do warsztatu.

 

Kontynuując temat naszych misjonarzy, w planach M-ATV o nazwie włąsnej Blacksmith.

 

"Make life harder" odc. 375. Żeby nie było za łatwo, "Blacksmith" będzie z siatkami anty-RPG, w konfiguracji z Afganistanu. Aby utrudnić sobie życie, model Pandy jako baza, trzeba będzie dorobić większość elektroniki wnętrza, bo Panda pozostawiła ściany i sufit kabiny kompletnie gołe, poza systemem gaśniczym.

 

Dzięki uprzejmości Adama Andrzejewskiego z IBG udało się nabyć same siatki z modelu Rosomaka, posłużą jako dawca. Z dodatków koła DefModel, zestaw RTV dedykowany do modelu RFM. Zdjęć wnętrza naszych M-ATV z PKW nima, więc będzie fantastyka, a coś wsadzić muszę, bo chciałbym otworzyć jedną stronę.

Z kalkami - własna radosna tfurczość na materiałach Techmodu

 

Fanty na chwilę obecną, i bohater warsztatu:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Edytowane przez kryspacz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bulik58 napisał:

na YouTube mozna obejrzec takie filmiki , gdzie widac wnetrze A-MTV

WOJSKA SPECJALNE – AGAT prezentuje swoją bestię: OSHKOSH M-ATV

 

Dzięki, to niestety nowsza wersja A2, nie daje też odpowiedzi, jakie ustrojstwa byłyby na centralnym regale w naszych starszych, misyjnych Oshkoshach. Samo wnętrze dobrze obfotografowane w tym wątku na Armoramie: 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=4093

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

 

chcialbym podpytac czy w oparciu o ten zestaw uda sie okleic w pelni polskiego M-ATV, oraz MaxxPro bez SF, lub jakichkolwiek brakow  

 

Wg znających temat (była tu dyskusja na MW) tak, dla starszych, misyjnych M-ATV Panda ma właściwe opancerzenie brzucha i fotele starego typu, wymiany wymagają koła, na mniejszy rozmiar, i składany maszt Duke'a. Dla współczesnych krajowych wozów ponoć idealny jest RFM,  z jakiego  korzysta Mandrivecs,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z klejami CA z VMS, czy faktycznie o tyle lepsze i warte tak horrendalnej ceny?
Na razie mój pomysł na ramy siatek to odlewy narożników z żywicy , i proste odcinki z polistyrenu, potrzebuje jakiegoś solidnego połączenia.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejów VMS nie znam, ale znam coś co jest bardziej dostępne, a jest bardzo dobre.
Loctite 401 lub jego żelowy odpowiednik Loctite 454. (zamiennik tego 1. to WIKO 140)

To są kleje CA przemysłowe. W przemyśle maszynowym są bardzo popularne i bardzo dobre. Wiąże dobrze i mocno, w myśl zasady "super glue najlepiej trzyma jak go ni ma". Odpowiednio przeszlifowana powierzchnia przed klejeniem i skubany trzyma jak dziki 😅

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 21:46, bulik58 napisał:

widze ze ruszyles ostro do przodu , zasiadam i przygladam sie temu co tworzysz.

A takie info znalazlem na temat naszych pojazdow - Polskie M-ATV nie są fabrycznie nowe i pochodzą z pierwszych partii produkcyjnych z lat 2009–2010. Pierwotnie zostały dostarczone przez Oshkosh Defense w wersji M1240 jednostkom US Army operującym w Afganistanie, skąd trafiły, na koszt strony amerykańskiej, do naszego kraju. Nie były one jednak intensywnie eksploatowane i ich przebiegi wynoszą od 500 do 5000 mil. Warto również podkreślić, że do Polski nie trafiły przypadkowe wozy ze składu, tylko egzemplarze wybrane przez przedstawicieli Wojsk Specjalnych.Wszystkie one przeszły, w trakcie użytkowania przez US Army, modernizację do standardu M1240A1, polegającą na instalacji dodatkowego zestawu osłon przeciwminowych UIK (Underbody Improved Kit), który w liczbie 8000 szt. został do tej pory wyprodukowany i zamontowany zarówno na nowych pojazdach, jak i używanych już w warunkach bojowych. Wozy wyposażone w UIK wyróżniają m.in. większe koła w rozmiarze 16.00R20, dodatkowy deflektor pod ramą podwozia, czy ulepszone opancerzenie wnęk kół.Przed wysłaniem do naszego kraju wszystkie M-ATV przeszły w Afganistanie również przeglądy techniczne.Przekazane wozy pozbawione są specjalistycznego wyposażenia elektronicznego, jak środki łączności czy tzw. jammery (zagłuszarki zdalnie sterowanych drogą radiową zapalników IED) oraz przeznaczonych do nich anten (pozostały oczywiście wszelkie uchwyty i montaże).

Ok. miesiac temu rano o 06.20 na A4 kolo Gliwic widzialem cywilna ciezarowke ktora wiozla M-ATV , rozmiar robi wrazenie , 

Dzięki za info, mam tylko prośbę - pod takimi informacjami wklejaj jeszcze link źródłowy - zawsze będzie można zweryfikować źródło i coś tam jeszcze poszperać.

 

Co do kół w rozmiarze 16.00R20 to DEF-y kupione kiedyś do Kinetica (brałem większe, bo Kinetic jest przeskalowany in "+"), dedykowane do Pandy pasują jak ulał i nadadzą się bez problemu.

19.thumb.JPG.593b2a007936d3689730e70a4ded849f.JPG

 

W dniu 14.11.2020 o 22:00, Kowalec222 napisał:

Obserwuję, zanim swojego wyjmę z opakowania jeszcze sporo czasu upłynie. Z dodatków mam koła i zestaw radiowy od RFM oraz blachy Voyagera dedykowane do Pandy, może coś da się wykorzystać. Jakiś rok temu widziałem trzy nasze M-ATV, mijałem je na S3 na wysokości Lubina robią wrażenie.

Jeśli masz ochotę to zapraszam do warsztatu, możesz się tutaj podłączyć i zacząć powoli działać. Z racji bliskiego sąsiedztwa JW z Powidza i obecności stacjonujących tam Amerykanów kilkukrotnie miałem możliwość  zasiąść w ichnich M-ATV - robią wrażenie.  Z ciekawostek tyle, że na początku były piaskowe , a potem  ktoś podjął decyzję i wałkiem przemalowali je na wierzchu na zielono, taśmą maskując napisy eksploatacyjne. Wyszły zielone z masą piaskowych prostokątów z napisami. Jak znajdę zdjęcie to wrzucę.

 

W dniu 14.11.2020 o 22:32, bulik58 napisał:

Standardowy M-ATV (piaskowy) i wersja SF (zielony) , widoczne różnice to wyposażenie oraz w wielkości przednich szyb pancernych. Ktore my mamy?374617809_(1).StandardowyM-ATV(piaskowy)iwersjaSF(zielony)prezentowanewzeszymrokuprzedstawicielompol-ocznesrnicewwyposaeniuorazwwielkociprzednichszybpancernych..png.4a0216eefe0231c2824c6e69be10c608.png

No właśnie wyszedł u nas taki mały "miszmasz" - w kraju mamy standardowe w wersji A1 (piaskowy z lewej), ale rozmieszczone zostały w jednostkach sił specjalnych (AGAT, JWK, nie wiem czy NIL też ? Ktoś zna odpowiedź?). Ten zielony to wersja SFV - dla wojsk specjalnych. Ale takiej w kraju nie mamy, co nie znaczy, że nasze jednostki nie korzystały z takich w ostatniej fazie konfliktu w Afganistanie.

 

W dniu 20.11.2020 o 23:25, kryspacz napisał:

Na zaproszenie Mariusza przyłączam się do warsztatu.

 

Kontynuując temat naszych misjonarzy, w planach M-ATV o nazwie włąsnej Blacksmith.

 

"Make live harder" odc. 375. Żeby nie było za łatwo, "Blacksmith" będzie z siatkami anty-RPG, w konfiguracji z Afganistanu. Aby utrudnić sobie życie, model Pandy jako baza, trzeba będzie dorobić większość elektroniki wnętrza, bo Panda pozostawiła ściany i sufit kabiny kompletnie gołe, poza systemem gaśniczym.

 

Dzięki uprzejmości Adama Andrzejewskiego z IBG udało się nabyć same siatki z modelu Rosomaka, posłużą jako dawca. Z dodatków koła DefModel, zestaw RTV dedykowany do modelu RFM. Zdjęć wnętrza naszych M-ATV z PKW nima, więc będzie fantastyka, a coś wsadzić muszę, bo chciałbym otworzyć jedną stronę.

Z kalkami - własna radosna tfurczość na materiałach Techmodu

 

Fanty na chwilę obecną, i bohater warsztatu:

 

Obrazek

Krystian - fanie, że jesteś - czekam na pierwsze prace. Klatka będzie kozacka.

 

14 godzin temu, Skinn3r napisał:

Klejów VMS nie znam, ale znam coś co jest bardziej dostępne, a jest bardzo dobre.
Loctite 401 lub jego żelowy odpowiednik Loctite 454. (zamiennik tego 1. to WIKO 140)

To są kleje CA przemysłowe. W przemyśle maszynowym są bardzo popularne i bardzo dobre. Wiąże dobrze i mocno, w myśl zasady "super glue najlepiej trzyma jak go ni ma". Odpowiednio przeszlifowana powierzchnia przed klejeniem i skubany trzyma jak dziki 😅

Podpisuję się obiema rękami - Loctite daje radę.

 

Dalsze postępy z ramą. Powoli do przodu - myślę, że przy następnej aktualizacji za tydzień powinna już być w komplecie.

14.thumb.JPG.2f2068dc726157c8cb8fd86a6c33c6e3.JPG

 

15.thumb.JPG.8720ce908385b087b1f3f6b5b62f6fb7.JPG

 

16.thumb.JPG.e9a31cfe62d52c1fe7dbf46f343451ca.JPG

 

17.thumb.JPG.7bc62522ee90ead2f7464fb5bf1093c4.JPG

 

18.thumb.JPG.97d2f51b457e328801a535739da3b212.JPG

 

W międzyczasie doleciał jeszcze jeden uczestnik w paczce od makinena, trzeba go będzie dokończyć:

20.thumb.JPG.8645d38d9cdee5a74386948a3efceb37.JPG

 

Trochę koncepcja mi się wywróciła - sądziłem, że uda mi się z RFM wykorzystać wszystko jak jest i potem przeszczepić tylko klatkę wersji  SOF, kiedy ukarze się model Pandy. Okazało się, że w wersji SOF jest przejście między kabiną a zabudową tyłu, nie wiem jak to odwzorować, jedno zdjęcie poniżej:

21.jpeg.e23cc79d228dd69de34ce4269f39ea97.jpeg

 

Jeżeli macie więcej zdjęć wnętrza kabiny załogi (jest tam jeszcze dodatkowy rozkładany podest) i tego przejścia proszę o zamieszczenie w wątku.

 

Pozdrawiam, Mariusz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, skąd Panda wzięła nazwę firmy: to z Księgi Psalmów: "PAN DA cierpliwość swojemu ludowi" ...

 

Mało co pasuje "z marszu". wszelkie otwory czy szczeliny wymagają poszerzania, części fatalnie przytwierdzone do ramek, a instrukcja... Po stwierdzeniu, że przy tylnym zawieszeniu Panda poprawiła błędy w instrukcji, uśpiłem swoją czujność i przy zawieszeniu przednim... musiałem rwać wszystko po sklejeniu, bo numery części są randomowo popieprzone lewa vs prawa strona, albo ten sam numer podany dla części niesymetrycznych.


Wiele niecenzuralnych wyrazów później:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Edytowane przez kryspacz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

moglbys zdradzic grubosc drutu uzytego i ilosc zwoi w tych sprezynach , dzieki

 

Sztywny drucik florystyczny, ok 1,1mm, nawijany na wiertle 4mm. Ze zdjęć wyszło mi 11 zwojów, i tyle też starałem się odtworzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helloł ! Czy ktoś coś wie na temat pojazdów w tle zdjęcia (wersja , wyposażenie , oznakowanie ) ? Też lubię utrudniać sobie życie . Pozdrawiam

img%5D

Edytowane przez paton69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian - chyba najmniej wdzięczny kawał roboty już za Tobą, teraz już z górki powinno być. Sprężyny naprawdę dobrze wyszły - zestawowe elementy od Pandy, które mają je udawać, no... bez komentarza. Widzę, że dopadłeś zapowiadane żywiczne koła od DEF Model - od razu + 10 punktów w kategorii "look".

 

W dniu 1.12.2020 o 18:47, paton69 napisał:

helloł ! Czy ktoś coś wie na temat pojazdów w tle zdjęcia (wersja , wyposażenie , oznakowanie ) ? Też lubię utrudniać sobie życie . Pozdrawiam

Mimowolnie wysypałeś mnie z tematem pracy. Miałem zamiar maksymalnie długo utrzymać go w kategorii niespodzianki, ale niech tam. Celowo w pierwszych wpisach napisałem, że zdjęcia pojazdu SFV to obrany kierunek, ale nie konkretny wóz. I dalej, że nikt nie powiedział, że nasze jednostki nie używały wersji SFV w końcowej fazie konfliktu w Afganistanie (choć oczywiście w kraju ich nie mamy).

Na kilku zdjęciach wygrzebanych z czeluści Internetu około pół roku temu widać  kilka wozów należących do Zgrupowania Bojowego A  Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca - zdjęcia datowane były na jesień 2017 roku. Wszyscy kręcą się modelarsko wokół Gromu, a tu JWK na takich maszynach pozuje. Widać na nich przynajmniej 4 pojazdy:

 

22.thumb.jpg.d334f81208a24728a534de3d47ea87f3.jpg

Pojazd nr 1 - z lewej strony, widoczne oznaczenia ZB A na tylnych drzwiach i "nosie" maski (zasłonięty przez siedzącego operatora)

Pojazd nr 2 - z prawej strony  i na dole, najlepiej obfotografowany - 4 na masce i bocznych drzwiach, oznaczenie ZB A na "nosie" maski, na bokach dodatkowo Kotwice Polski Walczącej oraz  Orzeł

24.thumb.jpg.df7ebbafcb8f78dcedfa00a2a7c38943.jpg

 

23.thumb.jpg.2974c232913b828a08e802afb2b6c19d.jpg

 

Pojazd nr 3 - z wieżą typu SAG Turret (w centralnej części zdjęcia)25.thumb.jpg.0d410689715bd7239da289b8a92f1681.jpg

 

Pojazd nr 4 - z malowidłem głowy wilka i numerem 3 na tejże głowie i drzwiach bocznych.

27.thumb.jpg.41d655f3e37688cd8fbc1397ee064495.jpg

 

A Wasz Wołodyjowski  pięknie pozuje przy emblemacie ZB A na masce.

26.JPG.e936104fe0dfe08a06527dd26f3e819f.JPG

 

Kiedy odkopałem te zdjęcia to od razu mnie przytkało. MAT-V w wersji SOF z polskimi oznaczeniami - bomba. Miałem czekać na model Pandy, ale zauważyłem, że i tam trzeba by co nieco przerobić, więc po ukazaniu się modelu RFM zacząłem dłubać z tego co jest. Największym problemem będzie klatka, którą albo trzeba będzie przeszczepić z modelu Pandy (kiedy się ukaże), albo wyrzeźbić z polistyrenu. 

 

 

 

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makinen napisał:

Mariusz- trochę uczciwości w temacie pracy Kolegów. Na Forum Humvee już się popisałeś. Teraz zaczynasz tutaj. Piszesz, że odkopałeś zdjęcia (ciężka robota szukania w necie). Najciekawsze jest to, że Kubisz opublikował te zdjęcia 30.11, a Ty nagle wyskakujesz z nimi 3 dni później, ze niespodzianka i odkopane przez Ciebie. Myślałem, ze zmądrzałeś i się czegoś nauczyłeś, ale widzę, że niestety nie. Nie wiem, czy to bardziej żałosne, czy śmieszne. Powodzenia w budowach i koniec offtop.

1. Przeczytaj ze zrozumieniem mój post z 14 listopada,

2. Przeczytaj ze zrozumieniem mój post z 22 listopada,

3. W zdjęciach podlinkowanych przez Kubę nie było zdjęcia nr 4 (może jest jeszcze więcej) ,

4. Jeżeli lubisz dochodzenia to zapytaj Krystiana kiedy dostał ode mnie te foty - 9 listopada, kiedy nie mieliście o nich jeszcze pojęcia, a u mnie leżakowały od połowy roku.

5. Od 26 września pojawił się temat opracowania kalek do tych pojazdów, między paroma zainteresowanymi osobami, ale to już całkiem inna sprawa i do momentu ew. wydruku nic więcej ode mnie w tym temacie.

...tak że proponuję więcej lodu na głowę i mniej emocji.

 

Widzę dalszy ciąg ścisku pęcherza, bo przecież jesteśmy najlepsi i nie może być lepsiejszych od nas, ale to już nie mój problem.

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, makinen napisał:

Mariusz- trochę uczciwości w temacie pracy Kolegów. Na Forum Humvee już się popisałeś. Teraz zaczynasz tutaj. Piszesz, że odkopałeś zdjęcia (ciężka robota szukania w necie). Najciekawsze jest to, że Kubisz opublikował te zdjęcia 30.11, a Ty nagle wyskakujesz z nimi 3 dni później, ze niespodzianka i odkopane przez Ciebie. Myślałem, ze zmądrzałeś i się czegoś nauczyłeś, ale widzę, że niestety nie. Nie wiem, czy to bardziej żałosne, czy śmieszne. Powodzenia w budowach i koniec offtop.

Panowie, mimo świadomości poprzedniej wpadki Mariusza, i mimo że Wasze uprzejmości zawsze ożywczo wpływają na temperaturę dyskusji w wątkach 😉 , czuję się niejako uprawniony do złamania tajemnicy korespondencji:

image.thumb.jpeg.0b9ddff9612d351ecd5f594e4ee5eaed.jpeg

 

image.thumb.jpeg.d1264bd9db329ca563b9ee708b1d38cb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich słów wycofywać się nie zamierzam. <CIACH>.......blablablab........<CIACH>

Edytowane przez Administrator
Prywatne wycieczki proszę załatwiać przez PW. Tutaj rozmawiamy na temat modeli a nie skąd kto co sobie odnalazł, kto był pierwszy kto ostatni. Normalnie dzieciarnia. Na temat Panowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wywołałem taką małą wojenkę , ale wszystkim dziękuję za piękne i wartościowe zdjęcia które z pewnością zainspirują niejednego modelarza . Ja chyba jednak pozostanę przy takim bidulku , no chyba że pojawi się jakaś konwersja . No i może toro zrobi mi taki prezent pod choinkę jak rok temu z kalkami do Leoparda z strong europe tank challenge . Pozdrawiam

img%5Dimg%5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie grafiki, na pierwszym zdjęciu doskonale widoczny wóz z wieżą SAG II, na drugim widać inne oznaczenie na "nosie" maski. Wygląda na to, że kilka wozów w wersji SFV przewinęło się w rękach JWK.

 

1105146238_1e-Kopia.thumb.jpg.be44c9ffd377ad21330aef3aae83d56c.jpg

 

1d.thumb.jpg.96c4346c5045bbb0003767dfd1bc0064.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • mandrivecs changed the title to Oshkosh M1240 (A1) M-ATV, M1245 M-ATV, M1277 M-ATV - warsztat zbiorczy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.