Skocz do zawartości

Malowanie aerografem


Łuki87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, nie znalazłem na forum mojego problemu, albo źle szukałem,  więc postanowiłem się zapytać odnośnie malowanie dużych powierzchni aerografem takich jak ten kadłub USS Missouri w skali 1:350. Jeszcze nadmieniam iż dopiero się uczę pracy aerografem, jak widać kolor nie jest jednolity i to jest mój problem. Używam farb tamiya i rozcieńczam je 1:2 tinnerem. Używam dobrego aerografu H&S. Czy nie w takich proporcjach rozcieńczam farbę, czy może za blisko trzymam ? jaka jest przyczyna takiego efektu, bardzo proszę o pomoc a nie o ocenianie że jak nie umiem to nie powinienem tego robić

 z góry dziękuję 

1605368471334.thumb.jpg.aaa46c275d99a0fff5f257ec9b7ea71f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, to po prostu nie domalowałeś, lub spod warstwy farby przebija szpachlówka.

Warto położyć podkład, żeby ujednolicić malowaną powierzchnię.

 

Co do sposobu pokrywania farbą , pomocny może być filmik:

 

 

Edytowane przez Campana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje dość mocno poniżej 1 bar -  ok 0,7 przy rozcieńczeniu 1:5, 1:8 zależy od koloru też. Aerograf na pusto ledwie muska powietrzem. Wtedy mam kontrolę i jestem w stanie kłaść cienka warstwę. Używam ultry. Przy ciśnieniu powyżej 1 bar może i wypluję farbę 1:2 ale kontrola nad tym jest słaba. Jak ktoś maluje burty podkładem OK, ale cieniowanie ciężko 

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odzew, położyłem podkład ciemno szary,  ja widzę problem w tym iż jak zobaczycie na tym zdjęciu że widać moje ruchy aerografem , i fakt że jest on po wyschnięciu bardzo szorstki.  Widać też iż nie ma jednolitego pokrycia i widać jakby linie aerografu, i momenty gdzie się zatrzymywałem. Wnioskuję po tym jak odp że miałem za gęstą farbę, ale jak kładłem podkład i go rozcieńczyłem mocniej to miałem jakby zacieki 😞, może też miałem problem gdyż maluje z ciśnieniem 2 barów ??

chodzi mi też o to że te linie jakby są cienki a zależało by mi na tym aby powierzchnia którą pokrywam za jednym razem była nieco szersza. Może też za blisko trzymam aerograf powierzchni malowanej ??  

1605380859102.thumb.jpg.d2391603b225bc29990b87675a624aa6.jpg

1605380859102a.thumb.jpg.208e93073254b7752d84588abb68e513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie , oraz przy tym warstwa cieńsza, bo teraz mam wrażenie że bardzo grubo położyłem. Bardzo dziękuję i spróbuję według twoich zaleceń :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak mocno rozcieńczać ?? 

tak jak koledzy wcześniej pisali 1:5 ?

a jaki będzie efekt jak będzie za rzadka ?

skąd będę wiedział że rozcieńczyłem prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawa to rozmieszanie farby. Ja mieszam każdy pojemnik Tamki minimum 1 minutę dremelem z wykałaczką. Rozcieńczam jak trzeba na oko i  jak na razie nie mam problemów z malowaniem nawet przy 2,5 Bara. Moim zdaniem masz za niskie ciśnienie bo miałem Ultrę i raczej nie byłem z niej zadowolony ale jak nią malowałem to raczej przy wyższych ciśnieniach koło 3 bar. Moim zdaniem weż koło 1ml farby, trzema kroplami rozcieńcz rozpuszcalnikiem i poprubój na kawałku plastyku przy różnych ustawieniach ciśnień i odkręć zawór regulacji wypływu farby. sam dobierzesz optymalne ustawienia:piwo:

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim ciśnieniu nie masz problemu z zasychaniem farby przed powierzchnią ?? jaką masz powierzchnie po wyschnięciu ?

Po pierwszej warstwie na 1 barze i rozcieńczeniu 1:3 i oddaliłem mocniej aerograf i widać że jest zdecydowanie lepiej jutro dam drugą warstwę i pokarze efekt, chociasz powierzchnia jest nadal szorstka ale możliwe że bardzo cienka warstwa wyła i pewnie dal tego.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Pomalować ", a pomalować to jednak różnica.

Pewnych technicznych ograniczeń nie obejdziesz. Może benedyktyńską cierpliwością po tygodniu, ale i tak wątpię że by nie wyszły  np. plamy i przebicia na dużych powierzchniach przy zbyt małej powierzchni krycia.

Po pierwsze musiałbyś mieć od razu zapas jednolitej farby...

Nikt o zdrowych zmysłach nie maluje ścian wałeczkiem 10 cm....

Gdyby było jak piszesz, nikt myślący biznesowo nie robił by różnych dysz.

Bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
3 godziny temu, push-up78 napisał:

A ktoś zapytał jaką dyszą malował?O ile wiadomo 0,2 do takich  powierzchni jest ciut za mała.

W najprawdopodobniej w tym jest cały problem. Nie w gęstości farby ale a użyciu za małej dyszy.

Malowałem F-16 w skali 1:32 dyszą 0,2 i nakładałem kolor biały.

Miałem identyczny problem co ty na tym kadłubie. Malowanie trwało bardzo długo, to nie mogłem zamalować powierzchni tak jak chciałem tylko miałem ślady pro3wqdzenia aerografu. Farba była rozcieńczona ok 1:8 (Farba:rozcieńczalnik).

Po zmianie aerografu na taki z dysza o,y wszystko pięknie się pokryło.

Moim zdaniem dysza 0,3 lub jaj kolega pisze 0,4, są wystarczające do malowania tak wielkich powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem jaką mam dysze chyba 0.2, a do h&s można dokupić dysze ? ale pomalowałem 1barem i rozcienczyłem 1:5 i zdecydowanie lepiej 

IMG_20201115_211727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha , spoko to możecie mi jakiegoś chomika polecić ? Kurcze a na YT polecali mi ta ultre szkoda w takim razie mojej gotówki 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Spotter napisał:

Na Ultrę nie szkoda kasy, bo to dobry aerograf. Ale do malowania dużych powierzchni w zupełności starczy ci chińczyk. Do precyzyjnego malowania Ultra lepsza, ale są znacznie lepsze aero niż Ultra. Jak podziałasz trochę z chińczykiem, to powinieneś docenić bardziej Ultrę. 

 

P.s. Posty możesz edytować 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.