Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Moses napisał:

Jak to bylo? Mistercrap jest dobry bo jest tani? XD

kto szuka ten znajdzie..😁

https://allegro.pl/oferta/model-smiglowca-s70i-black-hawk-1-72-mistercraft-11520093116

Na marżę sprzedających też należy nałożyć pokutę??!??

😉

widzę że gospodarka odgórnie regulowana ma sporo zwolenników...😆

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ? 65 zł mc ze spierdzieloną kalkomania vs 50 oryginalny Italeri?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

leży od czerwca, ciekawe jak nowe dostawy???.

i bez polskiej kalkomanii nawet spierdzielonej...

 

Próbuję zrozumieć tą krucjatę ale nie daje rady...

Wszystkie pokazane oryginalne wydania tych modeli są dostępne od ręki, nie mam pojęcia o czym piszesz.

 

I nie wiem jaką wartością dodaną ma być ta "polska kalkomania" (piszę w cudzysłowie, bo ciężko mówić o polskości bez polskich znaków i w barwach biało-bordowych), skoro i tak będziesz musiał wydać kolejne 20-30 złotych na takie kalkomanie do polskich śmigieł, które jakoś przypominają oryginał. Koniec końców, kupując oryginalne włoskie wydanie i osobno kalkomanie od poważnego polskiego producenta wydasz mniej więcej tyle samo, co na kolejną kpinę z logotypem MC.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

leży od czerwca, ciekawe jak nowe dostawy???.

i bez polskiej kalkomanii nawet spierdzielonej...

 

Próbuję zrozumieć tą krucjatę ale nie daje rady...

I co z tego że są polskie oznaczenia jak i tak nie nadają się do użytku.Jaka krucjata jak tutaj ludzie są robieni po prostu w wała.

To w tych modelach jest normą że są pomylone malowania że o pomylonych wersjach nie wspomnę np.Hurricane MK.IIc sprzedawany jako Mk.I.

Czy naprawdę liczy się tylko to że to polska firma i daje polskie malowania choć często z "sufitu wzięte"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie się za ogólnopolski bojkot...nie kupuje w sklepach które sprzedają MC!!!!😉

Dość wspierania paździerzy!!!!

I krzywienia młodych adeptów modelarstwa!!!

Zgłoście to do uokik-u i załóżcie  pozew zbiorowy za szkody na psychice🤣🤣🤣

Ma być tylko ładnie, merytorycznie i sklejalnie na minimum poziomie ( po akceptacji najwyższej rady modelarskiej).

Nikt nie będzie produkował zabawek z plastiku i nazywał tego modelami! No way! No pasaran! Trzeba zastrzec to słowo!!!

A !co!

Ale jaja...🤪

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie kłóci.

Poprostu upada ostatni czynnik zachęcający do zakupu tych modeli czyli cena.Oryginaly są tańsze i przynajmniej kalkomanie nadają się do wykorzystania.

Niestety niektórzy nie przyjmują tego do wiadomości i bronią modeli MC jak dobra narodowego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xmen napisał:
Godzinę temu, Xmen napisał:

Poprostu upada ostatni czynnik zachęcający do zakupu tych modeli czyli cena.Oryginaly są tańsze i przynajmniej kalkomanie nadają się do wykorzystania.

 

Ależ przecież i tak nie kupujesz paździerzy ?!? więc o jakie zachęty chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

Ależ przecież i tak nie kupujesz paździerzy ?!? więc o jakie zachęty chodzi?

Nie miałem siebie na myśli.

To był jeden z głównych argumentów miłośników tej firmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xmen: miłośnik i tak kupi, bo może lubi, a jak jest choć trochę ogarnięty to scalemates zna i pierwowzory może sprawdzić.

W sklepach nie zafiksowanych na modele jest tego masa, jak to zabawki,  ale tam klientami  są osoby nie temacie.

Dystrybucję mają ogarniętą na poziomie nieosiągalnym dla army czy ibg albo eduarda.

Pytanie ci dobrzy nie chcą czy wolą taką ekskluzywność????

Bo obniżyć o kilka % cenę w hurcie i prawilne pzl-ki będą wszędzie,  a tak masz mc i stare zts-y i trochę revelli w oszołomach wyglądające  jak resztki w warzywniaku po 2 tygodniach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że Blackhawk czy Mi-24 pojawi się w Carrefourze, niestety teraz to już robienie klienta w bambuko, co gorsza klient jeszcze się z tego cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

miłośnik i tak kupi, bo może lubi,

A niech sobie kupuje.Mnie nic do tego.W scalemates też są błędy.

Tylko takie bajki że na tych modelach można się czegoś nauczyć albo że kalkomanię są dobrej jakości mnie nie przekonują.Parę tych modeli kupiłem i mam wyobrażenie co pakują w te pudełka.Tylko tym wygrywają że są praktycznie "za rogiem".

Mam swoje zdanie na ten temat .Chyba mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę😆. Ale to dopiero po nowym roku, mam sklep z zabawkami w najbliższym markecie z pasażem, tam mają tak z  pół palety MC...

To musi być chyba zaj.....e tanie w hurcie?

Ale to by znaczyło że to sklepy wykazują się pazernością...

@Xmen: ależ oczywiście, dlatego dyskutujemy...z tym że nasza dyskusja nic za bardzo nie zmieni bo potencjalny cel tu może nie trafić, a starzy wyjadacze i tak wiedzą co zacz...

Ja też kilka kupiłem na ,,rozruch" i wszystkie już poszły jako zabawki dla syna.

Na razie mam ich dosyć, z tym że Rodeny czy KP też nie rozpieszczają ... dużych różnic nie widzę.

Roden ma niezłe kalki ale i tak muszę zmieniać.

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, myszaty napisał:

KP też nie rozpieszczają ... dużych różnic nie widzę.

Które KP? To z lat 80 i 90 czy obecne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem...bo po co????migi 17/19 to chyba  starsze a ... 23 na pewni był przenitowany...kalki jak papa, drukowane stemplem z kartofla,  dotarł niby nowy dolphin, też szału niema...

Spada 13 edka z spadem 8  z airfixa nawet nie próbuje zestawić w airfixie 20 części ma krzyż...zabawka, tak jak camel z academy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG -23 to model RV jest  .KP tylko formy przejęło .MiG a 19 mam ale nawet go dobrze nie obejrzałem .Podobno za 10 lat wyjdzie ten zapowiedziany przez Trumpetera.:mrgreen:Reszta to nie moja bajka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, myszaty napisał:

I to ich rozgrzesza???

Dziwne podejście...ale ok, rozumiem.

 

 

Tylko napisałem że to nie model KP jest i nic więcej.

Nikogo nie tłumaczę ale Mustanga z MC do KP to nawet nie ma co porównywać.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Xmen napisał:

z MC do KP to nawet nie ma co porównywać.

No nie ma, MC tylko przepakował a KP z premedytacją wypuściło...i z tego co się zorientowałem to do ideału mu sporo zabrakło.

I niezłe bęcki zebrał...

Więc jak???? Paździerz czy nie?

i cenili go 4x drożej od mc...

Teraz to wszystko skasuje  Arma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszaty ty chyba nie rozumiesz o co chodzi. To nie chodzi o to co kto przepakowuje. KP może i ma błędy merytoryczne, ale można go skleić w miarę bezstresowo i będzie jakoś wyglądał. A co można zrobić z Mustanga MC można spojrzeć na forum w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.