Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czemu wywarzacie otwarte juz drzwi? Nie mozecie zrobic drugiej cześci projektu który juz był na forum?

Projekt grupowy Plastyk/MasterCraft/AJ Model
nawet jest przygotowany regulamin który wystarczy lekko zmienić. 

 

1. W konkursie może wziąć udział, każdy zarejestrowany użytkownik forum, poza osobami zaangażowanymi w tworzenie i administrowanie konkursu.

2. Zapisy do konkursu rozpoczynają się z pojawieniem głównego wątku na forum, konkurs trwa od 14 listopada 2011 do 29 lutego 2012 roku do godziny 21:00.

3. Przystąpienie do konkursu nie jest ograniczone czasowo, kończy się z ostatnim dniem konkursu.

4. W konkursie można wykonać i zaprezentować model w skali 1:72 pakowany przez którąś z firm: Plastyk, MasterCraft/MisterCraft, AJ Model.

5. Nie ma limitu na ilość modeli konkursowych dla jednego użytkownika.

6. Wszystkie ukończone modele mogą brać udział w klasyfikacji końcowej.

7. Jeśli na podium wskoczy kilka modeli jednego użytkownika, wszystkie oprócz najlepszego zostają przesunięte poza podium, a na ich miejsce wskakują kolejni użytkownicy.

8. Konkurs zostanie podzielony na dwie klasy: open i standard.

a. W klasie OPEN zgłaszają się uczestnicy wykonujący modele z waloryzacją elementami fototrawionymi, żywicznymi i własnymi. Temat swojego wątku oznaczają symbolem [Open].

b. W klasie STANDARD zgłaszają się uczestnicy wykonujący swoje modele bez jakiejkolwiek waloryzacji, „prosto z pudła”. Dopuszczone poprawki producenta to polerowanie elementów przeźroczystych oraz stosowanie kalkomanii innych, niż przewidziane w zestawie z modelem. Temat swojego wątku oznaczają symbolem [standard].

Podany format nazywania wątków warsztatowych i galerii ma na celu uproszczenie pracy organizatorom.

9. W trakcie warsztatu uczestnik startujący w klasie STANDARD ma prawo przejść do klasy OPEN.

10. Każdy uczestnik przystępujący do konkursu wysyła post z tematem określonym w następujący sposób "[sYMBOL] Producent Model", przedstawia co najmniej jednokadrowy In-box swojego modelu.

10a. Wątek warsztatowy powinien znajdować się w dziale Warsztat.

11. Model nie może być rozpoczęty w chwili przystąpienia do konkursu (zastrzeżenie to nie dotyczy powycinanych części z ramek).

12. Każdy uczestnik ma obowiązek prowadzić dobrze obfotografowany warsztat w ramach swojego tematu.

13. Wykonywany model nie może uczestniczyć w innym konkursie, nawet o innej tematyce.

14. Wykonywany model może być prezentowany na innych forach w ramach warsztatu w celu zebrania informacji i pomocy merytorycznej od innych osób.

15. Po zakończeniu warsztatu każdy uczestnik przedstawia galerię swojego modelu na jednolitym tle bez elementów dodatkowych typu dioramy, figurki, inne modele towarzyszące.

15a. Galeria gotowego modelu powinna znajdować się w dziale Galeria. Temat należy nazwać tak samo jak warsztatowy.

16. Dnia 02 marca 2012 pojawi się ankieta w której będą mogli oddać głosy wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum.

17. Ankieta zostanie podzielona na klasę OPEN i STANDARD.

18. Każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł oddać 6 głosów, po 3 na każdą klasę.

19. Ankieta zostanie zakończona 16 marca 2012

20. Po zakończeniu konkursu zwycięzcy kontaktują się z organizatorami w celu ustalenia formy odbioru nagród.

21. Pytania i wątpliwości odnośnie regulaminu można zadawać w wyznaczonym do tego temacie

22. Wyniki konkursu wraz z laureatami oraz ich modelami zostaną zaprezentowane w nowym temacie, z wyszczególnieniem sponsorów oraz listą wszystkich uczestników którzy ukończą konkurs.

23. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany puli nagród w trakcie trwania konkursu z przyczyn od nich niezależnych.

24. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zwiększenia puli nagród w trakcie trwania konkursu.

25. Zmiany puli nagród będą ogłaszane w temacie informacyjnym konkursu.

26. W przypadku remisu na podium, zostanie rozegrana dogrywka - dodatkowa ankieta trwająca tydzień, obejmująca remisujące modele.

27. Warunkiem wzięcia udziału w klasyfikacji końcowej jest przedstawienie w wyznaczonym terminie galerii gotowego modelu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
1 godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Ja uważam, że bezterminowo jest lepiej bo jedna osoba zrobi model w weekend i go pokaże a druga będzie się starała zrobić model jak najlepiej roku nie starczy. Poza tym nie wszyscy jednocześnie są w stanie wystartować by były równe szanse.

Skoro tak chcecie to tak zróbcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Moses napisał:

Ale czemu wywarzacie otwarte juz drzwi? Nie mozecie zrobic drugiej cześci projektu który juz był na forum?

Projekt grupowy Plastyk/MasterCraft/AJ Model
nawet jest przygotowany regulamin który wystarczy lekko zmienić. 

 

1. W konkursie może wziąć udział, każdy zarejestrowany użytkownik forum, poza osobami zaangażowanymi w tworzenie i administrowanie konkursu.

2. Zapisy do konkursu rozpoczynają się z pojawieniem głównego wątku na forum, konkurs trwa od 14 listopada 2011 do 29 lutego 2012 roku do godziny 21:00.

3. Przystąpienie do konkursu nie jest ograniczone czasowo, kończy się z ostatnim dniem konkursu.

4. W konkursie można wykonać i zaprezentować model w skali 1:72 pakowany przez którąś z firm: Plastyk, MasterCraft/MisterCraft, AJ Model.

5. Nie ma limitu na ilość modeli konkursowych dla jednego użytkownika.

6. Wszystkie ukończone modele mogą brać udział w klasyfikacji końcowej.

7. Jeśli na podium wskoczy kilka modeli jednego użytkownika, wszystkie oprócz najlepszego zostają przesunięte poza podium, a na ich miejsce wskakują kolejni użytkownicy.

8. Konkurs zostanie podzielony na dwie klasy: open i standard.

a. W klasie OPEN zgłaszają się uczestnicy wykonujący modele z waloryzacją elementami fototrawionymi, żywicznymi i własnymi. Temat swojego wątku oznaczają symbolem [Open].

b. W klasie STANDARD zgłaszają się uczestnicy wykonujący swoje modele bez jakiejkolwiek waloryzacji, „prosto z pudła”. Dopuszczone poprawki producenta to polerowanie elementów przeźroczystych oraz stosowanie kalkomanii innych, niż przewidziane w zestawie z modelem. Temat swojego wątku oznaczają symbolem [standard].

Podany format nazywania wątków warsztatowych i galerii ma na celu uproszczenie pracy organizatorom.

9. W trakcie warsztatu uczestnik startujący w klasie STANDARD ma prawo przejść do klasy OPEN.

10. Każdy uczestnik przystępujący do konkursu wysyła post z tematem określonym w następujący sposób "[sYMBOL] Producent Model", przedstawia co najmniej jednokadrowy In-box swojego modelu.

10a. Wątek warsztatowy powinien znajdować się w dziale Warsztat.

11. Model nie może być rozpoczęty w chwili przystąpienia do konkursu (zastrzeżenie to nie dotyczy powycinanych części z ramek).

12. Każdy uczestnik ma obowiązek prowadzić dobrze obfotografowany warsztat w ramach swojego tematu.

13. Wykonywany model nie może uczestniczyć w innym konkursie, nawet o innej tematyce.

14. Wykonywany model może być prezentowany na innych forach w ramach warsztatu w celu zebrania informacji i pomocy merytorycznej od innych osób.

15. Po zakończeniu warsztatu każdy uczestnik przedstawia galerię swojego modelu na jednolitym tle bez elementów dodatkowych typu dioramy, figurki, inne modele towarzyszące.

15a. Galeria gotowego modelu powinna znajdować się w dziale Galeria. Temat należy nazwać tak samo jak warsztatowy.

16. Dnia 02 marca 2012 pojawi się ankieta w której będą mogli oddać głosy wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum.

17. Ankieta zostanie podzielona na klasę OPEN i STANDARD.

18. Każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł oddać 6 głosów, po 3 na każdą klasę.

19. Ankieta zostanie zakończona 16 marca 2012

20. Po zakończeniu konkursu zwycięzcy kontaktują się z organizatorami w celu ustalenia formy odbioru nagród.

21. Pytania i wątpliwości odnośnie regulaminu można zadawać w wyznaczonym do tego temacie

22. Wyniki konkursu wraz z laureatami oraz ich modelami zostaną zaprezentowane w nowym temacie, z wyszczególnieniem sponsorów oraz listą wszystkich uczestników którzy ukończą konkurs.

23. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany puli nagród w trakcie trwania konkursu z przyczyn od nich niezależnych.

24. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zwiększenia puli nagród w trakcie trwania konkursu.

25. Zmiany puli nagród będą ogłaszane w temacie informacyjnym konkursu.

26. W przypadku remisu na podium, zostanie rozegrana dogrywka - dodatkowa ankieta trwająca tydzień, obejmująca remisujące modele.

27. Warunkiem wzięcia udziału w klasyfikacji końcowej jest przedstawienie w wyznaczonym terminie galerii gotowego modelu.

Nie mam przekonania do tego, że ma być to forma konkursowa i do tego ograniczona czasowo. Do tego jeśli miałaby być forma konkursu to powinny być jakieś nagrody a jeśli nie ma żadnego sponsora to lepiej zrezygnować z formy konkursowej na rzecz bardziej swobodnego potraktowania tematu co nie znaczy, że ma być to traktowane byle jak. Przytoczony przez Ciebie regulamin jest ok ale moim zdaniem trochę zbytnio sztywny ale niech reszta zadecyduje co i jak będziemy robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zrobić projekt grupowy tak jak to jest zrobione przy szybowcach. "Projekt grupowy szybowce" - każdy kto chce robi szybowiec w obojętnie jakiej skali, bez przedziału czasowego.  Myślę, że  to mogłoby być dobre rozwiązanie. Kto chce kupi model MC i jak będzie miał ochotę to dołączy do projektu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mig napisał:

Nie lepiej zrobić projekt grupowy tak jak to jest zrobione przy szybowcach. "Projekt grupowy szybowce" - każdy kto chce robi szybowiec w obojętnie jakiej skali, bez przedziału czasowego.  Myślę, że  to mogłoby być dobre rozwiązanie. Kto chce kupi model MC i jak będzie miał ochotę to dołączy do projektu.

Zgadzam się i popieram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Zgadzam się i popieram.

Ale przecież o tym juz Admin wspominał, kilkadziesiąt postów wcześniej:)

Panowie - zawsze łatwiej dojść do konsensusu mając jakiś cel.

Aktualnie mam wrażenie, że każdy ma swój pomysł i chce go forsować - może jakaś średnia z tego albo większy zakres celów?

 

Czy chcecie realizować swój prywatny cel czy wspólny?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rektor napisał:

Czy dało by się wydzielić i uzupełniać "ranking subiektywny" modeli Mistercrafta dla celów orientacyjnych?

Od najprzyjemniejszych w składaniu do tych wywołując dreszcz niemocy.  

we wcześniejszych postach podałem ranking modeli z mojego podwórka, czyli po drugiej wś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie aby było merytorycznie 
Czy ktoś już miał do czynienia z ichnim Harrierem? Pisaliscie ze te kalki na niebieskim papierku są znosne, a akurat w ichnim modelu jest interesujące mnie oznaczenia, o dziwo poprawne merytorycznie, ale niepoprawnie opisane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bart207skw napisał:

we wcześniejszych postach podałem ranking modeli z mojego podwórka, czyli po drugiej wś.

Dlatego napisałem o wydzieleniu i stworzeniu osobnego tematu z rankingiem. Można by ten ranking aktualizować.

 

Stron  tego wątku jest już 16 (stale rośnie) i szukanie tego nie bardzo mi się uśmiecha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rektor!!!, one wszystkie powodują  wzrost  ciśnienia. Reszta  to perlisty pot.  ....To jest  ,,,coś, czego nie powinno być, ,,,parafrazuąc  tytuł  utwóru Led Zeppelin ....Ale,,, Wolna wola..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem tak zrobiłem. Zaopatrzyłem się w Fulmara i Tempesta z Mistercraftu.

Potraktowałem je jako  bez spiny i prosto z pudła.  Fulmar - spokojnie mogę polecić.  To kolejne pudełko modelu wydanego przez Viste -> https://www.scalemates.com/pl/kits/vista-0202-1-fairey-fulmar-mk1--154834 . 

Spasowanie jak najbardziej ok, wszystko pasuje, bardzo mało nadlewek, plastik dobrej jakości, oszklenie - mi się podoba, linie wgłębne, tradycyjnie trochę szpachli będzie między kadłubem, a skrzydłami.  Wnętrze kabiny ubogie, ale łatwe do waloryzacji a fotele ujdą. Jakby na rynku były żywiczne komory podwozia i kabina to by był idealny zestaw na fajnego Fulmara na półce.

Więc Fulmar polecam nawet początkującym.

Tempest (ex Heller)- z ciekawości sprawdziłem pasowanie połówek kadłuba - nie zauważyłem powodów do narzekań, jest OK.

 

Przy okazji takie refleksja mnie naszła, że MC ma ma dobrym poziomie opracowane instrukcje montażu, na dobrym poziomie schematy malowania (pod względem technicznym) - grafika muszą mieć dobrego. Niestety merytoryka - leży.

 

 

Pzdr.

Jaro

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
31 minut temu, bart207skw napisał:

i pozostaje powiedzieć tylko tyle w temacie: AMEN.

dużo bicia piany i nic się nie zadziało. może brak odwagi na budowanie tych modeli?

Tamat założony juz dawno. Ale jak to się mówi, niektórzy sa mocni w pisaniu.:D

Tak wojowali, a jak doszło do faktu, to chetnych brak.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jawkers napisał:

Tamat założony juz dawno. Ale jak to się mówi, niektórzy sa mocni w pisaniu.:D

Tak wojowali, a jak doszło do faktu, to chetnych brak.

 

ja nosze okulary, wiec proszę o wybaczenie. dziś porobię fotki i się zgłaszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadany Mi-2 w skali 1/48 już jest w sprzedaży⚠️To czeski Klik-klak ze Śmeru :jezyk: za prawie pinć dych także ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artek82 napisał:

Zapowiadany Mi-2 w skali 1/48 już jest w sprzedaży⚠️To czeski Klik-klak ze Śmeru :jezyk: za prawie pinć dych także ten...

 

tym MI-2 mam takie poczucie jako fan Mistercrafta, ze Mistercraft strzelił mi z liścia w twarz. po co takiego gniota sprzedawać? tym bardziej pakować w to powiększone kalki z wersji 1/72 tegoż. 

przecież przekonywają już modele aeroplast. nie mogliby mi-2 tak na nowo z nowymi kalkami przepakować? 

no właśnie może ktoś wie co dziej się z modelami Aeroplsta mi-2, m-28 bryza, puszczyk? ktoś to kupił?


?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Projekt grupowy "Sklejamy modele Mistercrafta", został przeniesiony do działu, z projektami grupowymi.

 

https://modelwork.pl/forum/161-sklejamy-modele-mistercrafta/

 

Teraz każdy może wystartować z modelem latającym, pływającym, pancernym itp. W zabawie można wziąć udział z każdym modelem, jaki firma Mistercraft wypuściła na rynek.

 

Zapraszamy.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.