Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

w środku jest mig-29 z form marki Nakotne. to chyba był pierwszy model miga. pakował to chematic. model słaby , ale może być na odprężenie i bez spinki. kalki pewnie będą się rwać. był moment kiedy te nowe na tym ciemnym papierze byly ok. były. ja i tak zawsze kalki Mc maluje Mikroskale liquid declas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
22 minuty temu, mandrivecs napisał:

Jakieś propozycje, czego to przepaki?

 

Jeśli chodzi o Typhoona to mamy tak:

  • Revell 1988
  • Revell 2004
  • Italeri 1992
  • Airfix 1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 30.04.2022 o 15:17, mandrivecs napisał:

Jakieś propozycje, czego to przepaki?

Ze względu na to, że Mister Craft w swojej ofercie ma już przepaki modeli Italeri i Heller to mogę podejrzewać, ze F-35A i Typhoon to Italeri a MIrage IIIC/E to nic innego jak poczciwy Heller. Kinetica raczej pan Maleszka nie wsadzi ponieważ cena zestawu wynosiłaby podejrzewam jakieś 200 złotych i mało kto chciałby taki zestaw kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

MIrage IIIC/E to nic innego jak poczciwy Heller

Myślę że to będzie Esci wznawiane jakiś czas temu przez Italeri. Bardzo prosty model z wypukłymi liniami.  Hellera pamiętam tylko wersję B/C w tej skali. Dla odmiany bardzo dobry model choć też z wypukłymi liniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barszczo napisał:

Myślę że to będzie Esci wznawiane jakiś czas temu przez Italeri. Bardzo prosty model z wypukłymi liniami.  Hellera pamiętam tylko wersję B/C w tej skali. Dla odmiany bardzo dobry model choć też z wypukłymi liniami.

W sumie to nie wiadomo do końca co pan Michał Maleszka wsadzi do środka czy będzie t i Heller czt ESCI/Italeri bo obie oocje są możliwe a nie ma jak tego potwierdzić gdyż na Scalemates nie ma nic na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, czy któryś z kolegów forumowiczów natkną się w jakimś sklepie na naszego F-35 ? Ja widziałem tylko cenę ( lekko ponad 100zł ) i info, że czekają na model. Czy czasami Mister... nie sprzedaje części oferty tylko za granicą ? Mam kumpla, który od jakiegoś czasu mieszka w Antwerpii i już parę razy pytał mnie o ich modele, o których ja nie słyszałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grrzesiek28 napisał:

MC F-35 to Italeri wypust z 2013.

Można podejrzeć na alledrogo. 

Tal to model Italeri. Fajnie ale cena nie fajna. Ponad 100 zeta jak na Italeri w 72 to sporo. Myślałem, że będzie to w granicach około 80 zeta a nie ponad 100… pojechali z ceną jak po bandzie…

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bart207skw napisał:

 

no ale te kalki robią robotę...🤪

Fajny zestaw kalkomanii ale co z tego skoro jakość może być zwyczajnie niska i mogą pod wpływem wody się rozpadać ? Gdyby to były kalkomanie jakości chociażby HDLu czy Techmodu to cena byłaby jeszcze jakoś uzasadniona. Za tą cenę można kupić niezłą 48 jak F-86 Sabre z Italeri a po dołożeniu kilkudziesięciu złotych F-85 F-40 z Hasegawy też w 48 albo F-104C z Hasegawy też w 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag dla znawców modelarstwa , którzy  na modelach mistercrafta zęby zjedli i teraz im same opieńki zostały .

 

- wszystko drożeje  , to i mistercraft też, 

 

- nie model mistercrafta jest okazją, tylko WY jesteście największą  okazją  dla sprzedawcy,

 

- im lepszy model mistercraft przepakuje , tym cena za ten model będzie wyższa

 

- kalkomanie i dodatki są robione DO MODELU  , nie do planów , czyli kalki z digital kamo do jednego modelu niekoniecznie będą pasować do modelu innej firmy nawet tego samego samolotu . Dotyczy to blach i żywic  także.

 

- jaki jest sens robić F - 35 w naszych barwach  jak jeszcze nie do końca wiemy jak on będzie wyglądał. 

 

- model plastikowy to nie towar pierwszej potrzeby , nawet nie drugiej. Można się chwile wstrzymać rozejrzeć  poszukać , czy są inne alternatywy, czy ktoś nie sprzedaje z drugiej ręki. OD x czasu tak kupuje i  wszelkie "święte grale  modelarstwa " wcześniej czy później wpadają w moje ręce bo ktoś się ich pozbywa ,zwykle taniej niż się spodziewam, wystarczy odrobina cierpliwości.

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to jest, a w szczególności:

46 minut temu, merlin_70 napisał:

- jaki jest sens robić F - 35 w naszych barwach  jak jeszcze nie do końca wiemy jak on będzie wyglądał. 

Były nieoficjalne enuncjacje, że na F-35 znaki rozpoznawcze mogą być nanoszone tylko specjalną farbą , której sygnatura termiczna mieści się w określonym spektrum (zobaczcie znaki japońskie i holenderskie na Lightningu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JJ62 napisał:

Prawda to jest, a w szczególności:

Były nieoficjalne enuncjacje, że na F-35 znaki rozpoznawcze mogą być nanoszone tylko specjalną farbą , której sygnatura termiczna mieści się w określonym spektrum (zobaczcie znaki japońskie i holenderskie na Lightningu)

Jak pokazują maszyny duńskie technologia zastosowania potrzebnych dla nas kolorów została opanowana (fotka ze strony duńskiego ministerstwa obrony)

-fp20-08147-0191bpr-2021-artikel.jpg

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wymysl napisał:

Jak pokazują maszyny duńskie technologia zastosowania potrzebnych dla nas kolorów została opanowana (fotka ze strony duńskiego ministerstwa obrony)

Może masz rację, a może będzie inaczej, nikt nie wie co wymyślą nasi wojskowi/politycy (zrobią tak jak się im powie u Wielkiego Brata). Przykład Japończyków jest dla mnie wymowny...

Co do Duńczyków to, cytując za Agencją Lotniczą Altair z 2020 roku:

"Cały samolot będzie pomalowany farbą ciemnoszarą FS 36170. Jednak w odróżnieniu od większości użytkowników, duńskie F-35A będą nosiły znaki rozpoznawcze zgodne z dotychczasową tradycją – czerwono-białe na kadłubie i skrzydłach oraz sztandar Danii (Dannebrog) na stateczniku pionowym. Czerwony to klasyczny FS 31136, a zamiast bieli zastosowany zostanie kolor jasnoszary FS 36375.

Oznaczenia eksploatacyjne i bezpieczeństwa naniesione będą czcionką US Navy Long Beach. Numer taktyczny naniesiony będzie czcionką USAF Amarillo w kolorze jasnoszarym FS 36375 – na zewnętrznych powierzchniach stateczników pionowych (wys. 250 mm) i na górnej powierzchni kadłuba przed gardzielą wlewu paliwa i na osłonach wnęki podwozia przedniego (wys. 100 mm). Wszystkie farby będą miały odpowiedni skład, pozwalający zachować własności stealth".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mandrivecs napisał:

Zawsze można go skleić jak leci... Jak już wejdą do służby to znowu będzie pierdyliard przeróbek. A tak merytorycznie demo się zgadza 😁

Przyjmijmy, że taka jest intencja Mist... Jest demo, sklejmy sobie demo, będzie w służbie, skleimy sobie w służbie. Tu przynajmniej jest na czym oprzeć model, nie jak w przypadku modeli powstałych na bazie kilku rysunków (mam na myśli całe to Luft... 46 ). Ludziska kleją modele demonstratorów technologii, prototypów, samolotów przerabianych w jednostkach itd, to czemu nie skleić samolotu ofertowego ? Cena faktycznie zaporowa, ale i model nie najgorszy. Jeśli Mister... pójdzie w bardziej markowe przepaki to musi też mieć ceny jak np Hobby 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.