Skocz do zawartości

Mistercraft


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Jako że zgłosiłem Jaka 23 do grupowego sklejania Mistercrafta, pomyślałem że na wszelki wypadek zamówie sobie jeszcze jedną sztukę  ( bo jedną już mam) - chcę spróbować nitowania, dzisiaj przyszła przesyłka, otwieram i jest Jak...tyle że 1.

😂🤣😂🤣

16083125030294251986087011809699.jpg

A nawet nie 1...na wypraskach jest jak 3...

16083125936112304819800194263.jpg

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Jako że zgłosiłem Jaka 23 do grupowego sklejania Mistercrafta, pomyślałem że na wszelki wypadek zamówie sobie jeszcze jedną sztukę  ( bo jedną już mam) - chcę spróbować nitowania, dzisiaj przyszła przesyłka, otwieram i jest Jak...tyle że 1.

😂🤣😂🤣

A nawet nie 1...na wypraskach jest jak 3...

 

Czyli taka Kinderniespodzianka :mrgreen:

Mam tego Jaczka z 1988 roku palowanego przez czeskiego Směr'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ładny ci on co nie???

Takich delikatnych linii nie mają niektóre nowe wypusty, a technologia o niebo lepsza...

2 godziny temu, Slawek_26869 napisał:

z 1988 roku palowanego

Ale po co ci go pałować???😂🤣🤣

 

Ale najbardziej mnie zaskoczyli z Mojehobby: nie dość że dostałem go w prezencie, to obiecali dosłać Florkę za free, a nawet potem  zadzwonili że przepraszają bo mają na stanie 3 Flory i we wszystkich są Jaki 3 i jak tylko dostaną to przyślą.

Bardzo miło z ich strony.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, myszaty napisał:

I ładny ci on co nie???

Takich delikatnych linii nie mają niektóre nowe wypusty, a technologia o niebo lepsza...

Ale po co ci go pałować???😂🤣🤣

A widzisz, wzrok juz nie ten a i paljuchi wielkie to i się obsunął i zamiast "k" poszło "l" :benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

A ja się zastanawiam, czy gdy już Mistercraft wyda przepak RWD-6 ZTS Plastyk, to czy dadzą kalkomanie dla SP-AHM, bo Plastyk dał tylko dla SP-AHL i SP-AHN, a nieukrywam, że bardzo bym chciał skleić też AHM, bo pozostałe dwa już skleiłem, a składanie litery M z kalek będzie źle wyglądało na modelu....

 

20210729_134510.jpg.2751b169925fb76140baa2e6d639256c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

 a składanie litery M z kalek będzie źle wyglądało na modelu....

 

A jaki problem namalować od szablonu ten kod literowy? Wcale to trudne nie jest i daje +100000 do wyglądu modelu ( bo tego badziestwa co MC daje do swych wypocin kalkami nazwać się nie da....)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupię ten model właśnie dla kalek 😀 może akurat się nie rozsypią, a sam druk MC daje jednak znośny, na pewno lepszy niż to co było do tej pory dostępne na rynku w kwestii RWD-6 i kalek

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuciłem już ten link arthusowi, to mogę i innym. W końcu to "forum dyskusyjne".

https://hangarfranza.blogspot.com/2021/04/czerwone-czy-czarne.html

W każdym razie krótko : nie jestem pewien konieczności i - przede wszystkim - zasadności używania kalkomanii dołączanych do modelu MC. Wg mnie, oprócz loga ARP, Castrola R i znaczka Myszki Miki - reszta jest nieprawidłowa.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten RWD-6 z logo mistercrafta jest już dostępny? 

 

 

5 godzin temu, neptun1939 napisał:

A jaki problem namalować od szablonu ten kod literowy? Wcale to trudne nie jest i daje +100000 do wyglądu modelu ( bo tego badziestwa co MC daje do swych wypocin kalkami nazwać się nie da....)

 

 

Szukam już długo czcionki używanej na samolotach cywilnych i do tej pory tylko kalki stosowałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

11 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Szukam już długo czcionki używanej na samolotach cywilnych i do tej pory tylko kalki stosowałem..


Ale przecież w tamtych czasach używano albo szablonów (robionych ręcznie) albo wręcz "od łapy" malowano całe rejestracje. Nie istniało coś takiego jak zdefiniowana czcionka czy nawet rozmiar liter. Rejestracja miała być po prostu czytelna.
Co więcej, nawet w obrębie tej samej wytwórni, na tych samych egzemplarzach używano różnych "czcionek". Np. litery rejestracji na kadłubach późnych RWD były wpisane w prostokąt, ale już na skrzydłach - przekoszone (wpisane w równoległobok, ale pochyły - jeden bok równoległy do osi samolotu, druga para - do krawędzi natarcia).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

Szukam już długo czcionki używanej na samolotach cywilnych i do tej pory tylko kalki stosowałem..

Zawsze jest metoda chałupnicza:  "Ołówek, linijka i oko ".  Samemu narysować szablon jak najwierniej odtwarzając krój liter z kalki czy jeszcze lepiej ze zdjęcia oryginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ciekawe, czy mistercraft dodał poprawne kalkomanie dla samolotu SP-AFY, gdyż Smer zamiast polskiej czcionki dodał kalki z czcionką USAF.

 

40521_rd.png.44150e82f3b88d9d5e24699c91a56da8.png

 

 

 

Jeżeli będzie mieć poprawne kalki to go również kupię, bo aktualnie buduję wersję ze stałym podwoziem ale z edycji Smeru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 13:03, Kolekcjoner WP napisał:

Ciekawe, czy mistercraft dodał poprawne kalkomanie dla samolotu SP-AFY, gdyż Smer zamiast polskiej czcionki dodał kalki z czcionką USAF.

 

40521_rd.png.44150e82f3b88d9d5e24699c91a56da8.png

 

 

 

Jeżeli będzie mieć poprawne kalki to go również kupię, bo aktualnie buduję wersję ze stałym podwoziem ale z edycji Smeru.

 

 

Mr Decal ma w ofercie kalki na SP-AFY. Zestaw MD059 https://mrdecal.zolnierowi.cz/pricing/lotnictwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, kopernik napisał:

Mam wrażenie, ze Mistercraft czasami ceny modeli wali z kosmosu.  Te same ramki ...

potez.jpg

potez 1.jpg

 

 

Pewnie dodadzą polskie kalki do niego...  A ja nie dawno go kupiłem od Smera za okazyjne 33 zł w Exito, albo to był Moje Hobby. Zapomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.