Skocz do zawartości

Lancaster B.III ,,Dambusters'' Revell 1:72


orlik06

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.Jestem nowym na tym mega genialnym forum.To będzie mój pierwszy model  połączony wraz z kompletowaniem sprzętu. Więc zanim dojdzie do klejenia etc będę wrzucał swoje postępy z kompletowania warsztatu modelarskiego. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość bo będzie wam potrzebna.A że nie mam kompletnie nic to step by step.Dlaczego ten model w sumie od dłuższego czasu przeglądałem owe forum wraz z innymi podobnymi stronami i robiąc zakupy w Auchan trafiłem na niego i doszło do zakupu. A wpadłem na pomysł aby połączyć pierwszy model wraz ze swoista nauka na kompletowanie sprzętu wraz z pomocą przy jego wyborze oraz pomocy przy pierwszym modelu. Mam nadzieję że pomożecie mi. Wstawiłem zdj z unboxu.Instrukcja ma 11 stron a na nich jest opisane 66 etapów aby wykonać model.Do dzieła!!

IMG_20201205_150206.jpg

IMG_20201205_150118.jpg

IMG_20201205_150015.jpg

IMG_20201205_145932.jpg

IMG_20201205_145914.jpg

IMG_20201205_145851.jpg

Edytowane przez orlik06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie kleję Avro Lancastera. Starą wersję Revella 04328 , wykopaną gdzieś na strychu w domu rodzinnym.

Także kibicuję, bo moja wersja to trochę droga przez mękę, stare ramki, nadlewy, etc. Ale traktuję go również treningowo.

Zmień w temacie skalę. Masz zestaw1/72, a w temacie podałeś 1/32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • orlik06 changed the title to Lancaster B.III ,,Dambusters'' Revell 1:72

Jak spadać to z wysokiego konia, ostry start będzie! Tylko że Lancastery z 617-go latały raczej nisko (prawie szorując dołem kadłuba po ziemi / wodzie) a i do startu zbierały się powoli. Temat interesujący dla mnie podwójnie - i jako zainteresowanego historią II wojny i jako budowlańca wodnego z zawodu. Merytorycznie niewiele pomogę po z modelarskiej specjalności to ja pancerniak jestem. Ale rozsiadam się na widowni, oglądam, ściskam palce za sukces. Spiesz się powoli, wrzucaj na bieżąco fotki, Koledzy lotnicy na pewno pomogą. Lepiej 20x niepotrzebnie pytać niż raz coś spaprać, zwłaszcza że doświadczenia mało a model poważny (duże rozmiary i dużo części).

 

Hmm, a może sobie powtórzę "Dywizjon X" Guya Gibsona albo stareńki film "Dambusters"? Ech, może by ktoś nakręcił film o tym bardzo ciekawym nalocie korzystając ze współczesnych możliwości technicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, jeśli chodzi o znaczenie słowa. Ale jeszcze w końcu XIXw nawet w Stanach słowo nie wszędzie było jednoznaczne i pejoratywne. W Anglii negatywna konotacja przyszła dopiero z masowym napływem Amerykanów w końcowym okresie IIwś. i utwardziła się dwadzieścia lat później wraz z wyborczym hasłem ' If You want a nigger for  neighbour- vote for Labour'. Wcześniej słowo było  zupełnie neutralne, a nawet zabarwione pozytywną nostalgią, kojarzyło się z kolonialnym etosem. Karol Darwin w listach do żony podpisywał się 'Twój nigger'.  I w ogóle było bardzo rzadkie, użycie w zasadzie ograniczało się do takich okoliczności jak piosenki, tytuły książek i imiona psów właśnie. W tym kontekście imię rozjechanego niefortunnie psa nie sposób tłumaczyć inaczej jak właśnie  'Murzyn'. A wizerunkowy kłopot potencjalnego filmu to sprawa zupełnie współczesna, nie historyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prezent mikołajkowy więc powoli zaczynam kompletować zestaw modelarski.Co do wyboru samolotu akurat mam nadzieję że podołam. Udało mi się znaleźć blaszki pasujące do tego modelu na stronie https://www.aviationmegastore.com/

Więc na tygodniu zamowie sobie.

Znalazłem na Alieexpress  zaginarke,mini wiertarkę i szczypce co o nich sądzicie? Wszystkie propozycje proszę pisać jak wiecie moja wiedza opiera się jedynie na teorii i liczę na waszą pomoc.

IMG_20201205_170956.jpg

Screenshot_20201206_192934_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_20201206_192920_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_20201206_192915_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić że na bogato i odważnie, ja 3 pierwsze blachy zniszczyłem, brak umiejętności, nadal nie tykam...jeszcze nie teraz...

Co do narzędzi, nie wiem jak tam u Ciebie z podstawowymi, ja jako pierwsze sprawiłem sobie

nożyk + kilka ostrzy,  pęsetki ostre, kilka pędzli (niezbyt drogich - jak ci się zrobi miotła na pędzlu za 30 zeta to trochę wk..a),

podstawowe farbki do wnętrza, do nich rozpuszczalnik, wiertarka furkadełko, kilka wiertełek luzem bo i tak większość połamałem, czeska piłka...lupa na czaszkę bom ślepy, pilniczki do paznokci zwinąłem żonie, kostki polerskie też 🤣,

parę arkuszy paperu ściernego 180, 220, 320 i wodnego, uchwyt z igłą ze starego zestawu kreślarskiego jako rysik,  mata do cięcia...itd...itp...👍😉🤪

reszta wychodziła w praniu

Więc do boju towarzyszu!!!!✌😉😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 19:31, orlik06 napisał:

Znalazłem na Alieexpress  zaginarke, co o nich sądzicie?

Mam tą zaginarkę. Jakość wykonania jest bardzo dobra choć przydałoby się aby przynajmniej jeden "ząbek" był nieco węższy, np 1 mm bo najwęższy ma 1,8 mm.

Zaginarka jest bardzo duża, jej długość to 17,5 cm więc jeśli nie planujesz zaginania długich elementów to może zastanów się nad jej mniejszą wersją dostępną od niedawna.

DSC_1640.thumb.JPG.115fde2f4ec7160cdc2918f15db074e2.JPG

 

DSC_1642.thumb.JPG.f83bc12ed05da86b30ebe3de77923476.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rymulus napisał:

o może zastanów się nad jej mniejszą wersją dostępną od niedawna.

 

 

 

Dzieki za odpowiedź.  Ale w sumie lepiej mieć większy wybór na przyszłość aniżeli potem żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zamówiłem kilka rzeczy na początek:

Tamiya extra thin

Mr dissolved putty

Papier 800

Thinner z ak

Podkład szary z AK

Ultra decal z ammo

Ultra decal Fix z ammo

Ultra glue z ammo

Nadkola z ammo

Pilniki z ammo 

Kompresor

 

I pytanie moje jaki aero na początek aby nie zbankrutować oraz w jakie farby iść.Zastanawialrm się na AK real colors co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farb, to ja używam Mr. Hobby i Tamiya i jestem z nich bardzo zadowolony. Mogę je z czystym sumieniem polecić.

Z rozcieńczaczy, to Mr. Hobby Leveling Thinner wg mnie jest nie do pobicia, ale to oczywiście zależy od rodzajów farb.

Papiery ścierne polecam kupić w sklepie z lakierami samochodowymi - koniecznie do szlifowania na morko. Ja używam od gradacji 400 do 2500.

Podkład Mr. Hobby surfacer 1500 też nigdy mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten. 

Przy czym, żebyś wiedział, że występuje on w kolorze białym, szarym i czarnym.

Ja osobiście używam szarego i czarnego, w zależności od przewidywanej kolorystyki danego elementu. Ale uważam, że na początek jeden Ci wystarczy. Bierz ten szary co wskazałeś.

Edytowane przez radziu_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zaciętym zwolennikiem tamiyi którą da się rozcieńczyć wszystkim.A i bym zapomniał zainwestuj w maskę lakierniczą naprawdę pomaga!

3 minuty temu, orlik06 napisał:

A czym się go rozprowadza?

Każdy podkład poza tym w puszce to aero .

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, orlik06 napisał:

A czym się go rozprowadza?

rozcienczasz Leveling thhinnerem i do aerografu. Jezlei nie masz aero kup zwykjły szary surfacer w sprayu albo podkład Tamiya. 

Disolved Putty tez ci się nie przyda. Jest to szpachlowka w formie płynu, której nie bedziesz czesto uzywał, a jak będziesz potrzebował uzyc to rozcieńczasz sobie zwykła szpachlówke Tamiya Leveling Thinnerem 
https://www.mojehobby.pl/products/Basic-Type-Putty.html

Ultra decal fix jest Ci nie potrzebny, chyba ze bedziesz naprawiał uszkodzone popekane stare kalkomanie. 

kup sobie https://www.mojehobby.pl/products/MULTIPURPOSE-SANDING-STICK.html, jako uzupełnienie kup sobie gąbki scierne o gradacjach 800 1500 i 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Moses napisał:

kup sobie https://www.mojehobby.pl/products/MULTIPURPOSE-SANDING-STICK.html, jako uzupełnienie kup sobie gąbki scierne o gradacjach 800 1500 i 2000

 

To sobie dodałem do koszyka.  A jeśli chodzi o szpachlówke to dziekuje za pomoc .Decal fixa wyrzucam z koszyka.  A jakie pędzle pozamawiać sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, orlik06 napisał:

 

 

To sobie dodałem do koszyka.  A jeśli chodzi o szpachlówke to dziekuje za pomoc .Decal fixa wyrzucam z koszyka.  A jakie pędzle pozamawiać sobie?

Ja tam mam dwa ,,pyndzle,, tamiyi  i starcza.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.