Skocz do zawartości

EC-665 "Kangaroo Tigre"


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

mała aktualizacja po weekendzie. mało robiłem, ale załatałem resztę dziur, zamaskowałem oszklenie. pewnie po zamontowaniu oszklenia do modelu będą szpary. mam zamiar uzupełnić płynem do uzupełniania i klejenia oszklenia firmy mikroskale. powoli do przodu. trochę mnie już ten model meczy bo stoję w miejscu. ale mam nadzieje, iż dziś zacznę cos malować. trochę obawiam się wnętrza bo jest słabe a trzeba je jakoś ożywić.

Fotoram.io (89).jpg

Fotoram.io (91).jpg

Fotoram.io (92).jpg

Fotoram.io (93).jpg

Fotoram.io (95).jpg

Fotoram.io (98).jpg

Fotoram.io (99).jpg

Fotoram.io (100).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitrandir napisał:

 Tak jak Ci wcześniej pisałem, kabinka strzelca ma inny kształt szyby na suficie  :wpier:

 

 

side_above.thumb.jpg.2ff84ec2c039441abbaf3bc587e0d439.jpg

 

 Tu masz dobre poglądowe :szampan1:

już zmienione - nie zaktualizowałem zdjęcia o wersji 2.0. :)

a tak na marginesie Czemu wszystkie zdjęcia śmigłowców są tak robione, że nie wiadomo jaki maj kolor śmigła wirnika głównego - bo albo są zrobione pod światło albo się kręcą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bart207skw napisał:

już zmienione - nie zaktualizowałem zdjęcia o wersji 2.0. :)

a tak na marginesie Czemu wszystkie zdjęcia śmigłowców są tak robione, że nie wiadomo jaki maj kolor śmigła wirnika głównego - bo albo są zrobione pod światło albo się kręcą.

Krzychu, pytanie nie do mnie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu przeszedłem do malowania. choć i tak znalazłem miejsce styku lewego skrzydła z kadłubem, gdzie szpachel będzie niezbędny. przeoczyłem to nie wiem czemu. 

maluje: humrol olejne i hataka blue line - czarny, metalizery ammo mig.

malarsko- puryści będą zniesmaczeni. kolor położony to kolor jednego z kolorów kamuflażu i jednoczenie cos na zasadzie podkładu dla dwóch pozostałych kolorów. powoli malowany wirnik główny. oszklenie czeka jeszcze jedna warstwa farby.

nadal mam mglista koncepcje wnętrz kabiny pilotów.

 

 

Fotoram.io - 2021-02-10T143256.234.jpg

Fotoram.io - 2021-02-10T143357.515.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz za gęstą  farbę. Spróbuj bardzo drobnym papierem przejechać ta warstwę i pomaluj raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Moses napisał:

Jeszcze masz za gęstą  farbę. Spróbuj bardzo drobnym papierem przejechać ta warstwę i pomaluj raz jeszcze

wiem. na zdjęciach jeszcze bardziej to widać. tak z farba robię przy innym projekcie. tu tez zmatowię. dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja prac. zaczyna klać kolory. 

kolega Moses: poprawki na wirniku głównym w trakcie.

jeszcze nie zrobiłem wnętrza cos nie mam na nie weny.

kolega Mitrandir: dzięki za uwagi merytoryczne i do przekonania szpachlowania klejem CA,

Fotoram.io - 2021-02-12T142454.912.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update.

cos ostatnio mało czasu było na sklejanie.

może teraz nadgonię.

wirniki skończone. teraz już tylko lakier. niestety malowałem farba rzadsza niż woda ale i tak wyszły lekkie błyski. myślę, że lakier załatwi sprawę. 

teraz czas na wnętrze. choć wiem, ze szału nie będzie. zresztą w modelach MC jest słabo w tej kwestii wiec wodotrysków nie będzie.

Fotoram.io - 2021-02-17T120229.558.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianosPL napisał:

Więc tak miało to być podsumowanie galerii. Ale napiszę teraz. Morał z budowy Tygrysa z MC jest taki, że mam już kupione dwie sztuki modelu Tygrysa z Revella. Myślę, że to najlepszy komentarz. 😖😞😥🤔😐

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

wirniki polakierowane. 

poddałem się z wnętrzem. chciałem dobrze, ale już mnie na tyle model męczy, że chcę go skończyć. wiec mimo prób wnętrze jest czarne plus pomalowane fotele. inna sprawa, iż szpachel zakleił mi wszystkie wypukłości na tablicach rozdzielczych.

oszklenie przyklejone, zaszpachlowane specyfikiem jak na zdjęciu. czeka na wyschniecie i obrobke.

zostaje się wiec malowanie. oby do końca.

Fotoram.io - 2021-02-18T123448.965.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bart207skw napisał:

witam.

wirniki polakierowane. 

poddałem się z wnętrzem. chciałem dobrze, ale już mnie na tyle model męczy, że chcę go skończyć. wiec mimo prób wnętrze jest czarne plus pomalowane fotele. inna sprawa, iż szpachel zakleił mi wszystkie wypukłości na tablicach rozdzielczych.

oszklenie przyklejone, zaszpachlowane specyfikiem jak na zdjęciu. czeka na wyschniecie i obrobke.

zostaje się wiec malowanie. oby do końca.

Fotoram.io - 2021-02-18T123448.965.jpg

Ciężko będzie to obrobić bo ten specyfik nie zasycha na twardo.Trzeba było zaraz po nałożeniu wygładzić zwilżonym wacikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bart207skw napisał:

mam już kupione dwie sztuki modelu Tygrysa z Revella.

W świetle powyższego proponowałbym wypierdzielić tego paździerza  do kosza i walnąć klapą bez żalu jak drzwiami u teściowej.

I to by było dobre podsumowanie dla jakichś 80% modeli przpakowywanych przez MC

 

Pozwolę sobie walnąć edycję:

Ciekawe kiedy ten, co mi tu śmichy chichy wstawia (tak, tak, Andrzej, to o tobie) zrobi to samo z tym czymś co z mydła wystrugał tępym nożem i co rzekomo miało Harierra  przypominać.

Edytowane przez abtb
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Xmen napisał:

Ciężko będzie to obrobić bo ten specyfik nie zasycha na twardo.Trzeba było zaraz po nałożeniu wygładzić zwilżonym wacikiem.

cóż człowiek uczy się na błędach. a, że zamierzam tego specyfiku używać gdzie indziej - więc jest to nauka no i przynajmniej nie żal modelu. ambicjonalnie chce ten model wykończyć. a tak na przyszłość czym to zmywać wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

no i dupa. zdjęć dziś nie będzie.

Pomysł dobry z tym Mikroskale, ale masłem, że ten klei będzie trochę lepiej się obrabiał po wyschnięciu, a on zachowuje się jak zaschnięty butapren. Kolega Moses miał racje. pozalepiał szpary, farba się na nim ładnie kładła. i to wszystko. wszystkie nadlewki kleju po wyschnięciu odcinałem, ale efekt końcowy mnie nie zadowala. trochę może jednak brak mi umiejętności i warsztatu na takiego gniota w którym żadna cześć bez obróbki się nie obejdzie.  chyba nawet po moich komentarzach widać, iż mam tego modelu dość. dawno żaden mnie tak nie zmęczył. a wiele już modeli MC zbudowałem. 

Ale się zaparłem i ambicjonalnie go skończę. za dużo włożonej pracy i zbyt blisko końca, aby wywalić model do kosza.

 

p.s. pytanie: czym uzupełnić duże szpary oszklenie ramka aby od wewnątrz nie było widać szpachli koloru majątkowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee ale o co chodzi ?   : )

 

co do owiewki, jak masz możliwość bez inwazyjnego odmontowania jej 

, zrob to. Usun gumę microscalea. Przymierz na sucho szkło, zobacz gdzie masz szparyi wtedy miejsca wklej do kadłuba, nie do osłony paski hipsu. Następnie podszlifuj wyrównaj i od środka pomaluj na odpowiedni kolor. Żadna szpachlą tego nie załatwisz aby było dobrze

Edytowane przez Moses
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moses napisał:

Eeee ale o co chodzi ?   : )

 

co do owiewki, jak masz możliwość bez inwazyjnego odmontowania jej 

, zrob to. Usun gumę microscalea. Przymierz na sucho szkło, zobacz gdzie masz szparyi wtedy miejsca wklej do kadłuba, nie do osłony paski hipsu. Następnie podszlifuj wyrównaj i od środka pomaluj na odpowiedni kolor. Żadna szpachlą tego nie załatwisz aby było dobrze

 

tylko nie wiem czy będzie mi się chciało :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bart207skw napisał:

 

tylko nie wiem czy będzie mi się chciało :)

Jedziesz a nie mędrkujesz :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.