Skocz do zawartości

EC-665 "Kangaroo Tigre"


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiec zgodnie z obietnicą (po skończonej ah-1w cobra w barwach armii Tajwanu - galerii na portalu-zapraszam do oglądania i komentowania) zabieram się pełen obaw za model.

po wcześniejszych zdjęciach widać iż łatwo nie będzie.

poniżej zdjęcia z wykonanych prac. dziury są w miejscach niekoniecznie do tego przeznaczonych, szpachla.  trochę elementów już na gotowo(boczne stateczniki, tylny statecznik, wyloty gazów. wchodzę powoli w etap malowania. a potem znów szpachel i polerka. generalnie model bardzo źle spasowany (już cobra t z MC jest lepiej spasowana). same dziury i szpary, nadlewki. o ile z plastikiem dam sobie jakoś rade to obawiam się spasowania kabiny z oszkleniem. jak na ta chwile nie pasuje nic.

malowanie łaciate - Armia Australii

Fotoram.io (70).jpg

Fotoram.io (71).jpg

Fotoram.io (73).jpg

Fotoram.io (74).jpg

Fotoram.io (75).jpg

Fotoram.io (76).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dalej działałem. kadłub sklejony. jest różnica ale aż taka wielka jak mi się wydawało, ze będzie. oszklenie nie dopasowane, ale jest lepi nc  myślałem. tu i ta przeszlifuje i będzie ok. wyloty gazowe poklejone i pomalowane w środku.

Fotoram.io (77).jpg

Fotoram.io (78).jpg

Fotoram.io (79).jpg

Fotoram.io (80).jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mandrivecs napisał:

Cały czas masz piękną bruzdę na łączeniu połówek kadłuba. 

w weekend zniknie. teraz będzie zgrywanie połówek kadłuba ze sobą, szlifowanie. potem dokończę wnętrze (choć robię z pudla bez wodotrysków), potem reszta. ale generalnie widzę światełko w tunelu w tym projekcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja prac weekendowych.

wszystko co było można w kadłubie i nie tylko zostało wyszlifowane, wyszpachlowane, poklejone, obrobione. oszklenie przygotowane do polerowania. teraz raczej malowanie. dużo części zostało poklejonych i obrobionych: wirnik główny, obudowa wirnika, tylny statecznik i działko ( nie ma ich na zdjęciach).zdjęcie pierwsze przedstawia postęp prac, drugie tak mniej więcej będzie to wyglądać po złożeniu.

p.s. pytanie jak zrobić czarną felgę i oponę aby się od siebie odróżniały?

Fotoram.io (81).jpg

Fotoram.io (82).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitrandir napisał:

Muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba :szampan:

Sam mam w planach kangurura więc  mocno kibicuje :woot:

chciałbym zrobić ten śmigłowiec z revella - ale niedostępny to robię w tym co jest. generalnie z pudła plus trochę własnej inwencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart felgę dajesz czarną, oponę malujesz Tire Black, German Grey, Nato black. Dodatkowo tą cześć opony ktora dotyka podłoża, mozesz przypudrowac pigmentami, albo potraktowac suchym pędzlem aby rozjaśnić

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Moses napisał:

Bart felgę dajesz czarną, oponę malujesz Tire Black, German Grey, Nato black. Dodatkowo tą cześć opony ktora dotyka podłoża, mozesz przypudrowac pigmentami, albo potraktowac suchym pędzlem aby rozjaśnić

 

Można numery i matkę farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo H-77;l jako ze malujesz pędzlami jak pamietam,  to przyda Ci sie vallejo  70,995 German Grey. Oprócz opon warto tez tym malować kokpity jak masz na czarno, aby nie były zalaną czarna plamą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Xmen napisał:

Gunze C-137

 

13 godzin temu, Moses napisał:

H-77;

Z doświadczenia poleciłbym jednak Tamkowy "ruberr black" XF-85. Zasadniczo mniej czarny niż wyżej wymienione a i macik zdecydowanie przyjemniejszy dla oka. Że nie wspomnę, że i pędzelkiem można pomiziać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście tamką słabo maluje, choć wiem ze są osoby które tym maziają :) Wole jednak pod pędzel vallejo, 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Moses napisał:

Mi się osobiście tamką słabo maluje,

A tam, przesadzasz. To tylko jeden niezbędny  kolor i już takie płacze.  Nato black też tamkowy jest ładny. :wink:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj trochę podłubałem.

trochę pokleiłem.

główny wirnik się już kreci na swoim miejscu :)

efekt na pierwszym zdjęciu.

wkleiłem tez golenie podwozia i wyszło krzywo mimo wklejenia w przygotowane do tego otwory przez producenta.

dziś dalsza walka z materią.

Fotoram.io (83).jpg

Fotoram.io (84).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dalsza walka z materią.

dobrze, ze mam drugi egzemplarz tego modelu. zły repelent od goleni wyciąłem z kadłuba zastępczego i przykleiłem już poprawnie. teraz jest tak jak powinno być od samego początku. szkoda jednego wieczoru na takie rzeczy. 

wirnik główny dostał "dekielek".

 

p.s. widzę ,z e na ta chwilę tylko ja prowadzę warsztat z MC.

Fotoram.io (85).jpg

Fotoram.io (86).jpg

Fotoram.io (87).jpg

Fotoram.io (88).jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.