Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

sie drukuje... 

zerknij na fecebooka- niemieckie samoloty w lotnictwie polskim.  Grupa prowadzona przez autorow tej serii.  Co do ceny...mam nadzieje ze  w 200/250  sie zamknie.

Edytowane przez dedrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem  wydawca ni autorem.  Kwota. jak na dzisiejsze czasy  normalna(oc boli portfel). Mam  poprzednie książki  (I tom i OAW) nie lubie takiego formatu  wole klasyczny uklad. ale co do rezty to sa solidnie opracowane.  zeby nie bylo ze same plusy. .. format ksiazki  powoduje ryzyko uszkodzenia.   co zresztą w moim przypadku nastąpilo. odmaszerowała  zawartość od okładki. to  wynika z dość słabego przymocowania  do okladki. ale no coż.. trafi do introligatora ktory. tylko sie usmiechnal widzac  problem.

Edytowane przez dedrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztowal cos ze 120  ale  to   juz dwa lata....  nie   wiem  na ile wyceni to wydawca. zwyczajnie mam.nadzieje ze nie bedzie to.  wiecej niz  to co napisalem.  poszlo wzzystko w górę przez te dwa lata..troche zarobki..koszta sporo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dedrey napisał:

fajne

 

60 lat - Fajne ale i niestety miejscami tendencyjne,

Jak by nie oceniać dorobku czy osobowości to >20 lat poprzedniego dyr. znajduje minimalne odzwierciedlenie (pokazany na dosłownie jednej! fotce sprzed ok 20 lat...) za to nie tak dawno powołany (wg moich i informacji nie w skutek konkursu! konkurs wygrał kompetentny człowiek który dość długo pełnił funkcje p.o. dyr aż do przybycia nominata... po czym wrócił do poprzedniego biurka) to ohohoho w ilu miejscach foty podpisy dokonania plany.

Ot maluczka polityka przemycona do książki historycznej.

Będąc stałym bywalcem już od kilku dekad to taki dla mnie dość niesmaczny akcent w bardzo ciekawym opracowaniu które cieszę się że powstało.

Powyższe jest oczywiście moim osobistym odczuciem w oparciu o posiadaną wiedzę i własne obserwacje.

 

Pozdr ww

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wuwumaster napisał:

Ot maluczka polityka przemycona do książki historycznej.

Nie raz już próbowano na siłę dorobić legendę do nic nie znaczącego człowieczka.

Wcześniej czy później takie mity upadają i zostaje tylko zażenowanie.

 

2 godziny temu, India napisał:

Krzysiek Radwan (...) ile zrobił dla Muzeum, to będący w temacie wiedzą.

Otóż to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ostatnio kupiłem taką pozycję. Chyba jej nie było na forum. Ciekawa, kompetentna, z ogromną ilością zdjęć i malowań większości maszyn występujących w konflikcie.

20240219_120235_001.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Nie raz już próbowano na siłę dorobić legendę do nic nie znaczącego człowieczka.

Wcześniej czy później takie mity upadają i zostaje tylko zażenowanie.

 

Otóż to!

Heh to już może trochę za mocno pojechane, obecny dyr nawet całkiem działa, efektów przybywa, z tego co wiem pracownicy sobie chwalą,

Bardziej chodzi mi o groteskową wręcz dysproporcje w zaznaczeniu poprzedniego i obecnego.

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wuwumaster napisał:

Heh to już może trochę za mocno pojechane

Pisałem to bardziej ogólnie do tego fragmentu, który napisałeś, bo takich przemycanych polityk jest wokół nas pełno, niestety.

Odnośnie tej sytuacji to umniejszenie zasług poprzednika nie świadczy najlepiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BRAVO112 napisał:

ja wprawdzie  swoja Hiszpanie juz mam, ale warto poszukac tej ksiazki

He-51.jpg

Dyskwalifikacja ! Niemiec🤢  Polski modelarz skleja polskie konstrukcje 😁 RWD-8, PWS -10 i dopiero wtedy zaliczymy Hiszpana 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2024 o 12:52, Pires napisał:

 Ostatnio kupiłem taką pozycję. Chyba jej nie było na forum. Ciekawa, kompetentna, z ogromną ilością zdjęć i malowań większości maszyn występujących w konflikcie.

20240219_120235_001.jpg

mozna wiedzieć gdzie i za ile??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kolegów interesują klimaty wojny w Hiszpanii, to taką książkę znalazłem, buszując po księgarniach w Maladze.

Kilkaset stron opisujących wszystkie kampanie z lotniczej perspektywy, masa zdjęć, kamuflaży, biografii pilotów, map, tabel, itd.

20240219_125929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BRAVO112 napisał:

 mam Losia, Karasia, P11C, Wilge, Iskre ...

 

Jako Hiszpana 😲 Miałem na myśli takie malowanie ( odnośnie wklejonego zdjęcia w komentarzu do info o książce ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kopernik napisał:

Jako Hiszpana 😲 Miałem na myśli takie malowanie ( odnośnie wklejonego zdjęcia w komentarzu do info o książce ).

RWD8 we Hiszpanii???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pires napisał:

Jeżeli Kolegów interesują klimaty wojny w Hiszpanii, to taką książkę znalazłem, buszując po księgarniach w Maladze.

Kilkaset stron opisujących wszystkie kampanie z lotniczej perspektywy, masa zdjęć, kamuflaży, biografii pilotów, map, tabel, itd.

20240219_125929.jpg

Wydana bardzo ladnie.. spora cegla. na Amazonie w calkiem dobrej cenie. Moim zdaniem warto oc to przeglad encyklopedyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.