Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Wymysl napisał:

wydana wg współczesnych standardów.

A co się kryje pod hasłem "współczesne standardy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzes napisał:

A co się kryje pod hasłem "współczesne standardy"?

Ważne żeby była aktualna i kompletna, wszak już nie latają (pomijam jakieś egz. muzealne czy w prywatnych rękach, przeważnie za granicą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wymysl napisał:

No właśnie od Aeromaxa była konkretna monografia, tylko już się trochę zestarzała i przydałoby się uzupełniona i wydana wg współczesnych standardów.

IMG_20230717_134509_716_copy_750x1000.jpg

Dzięki za podpowiedź, kojarzyłem okładkę ale nie wiedziałem nic ponadto  jaka to publikacja, ile warta itd.

Ok zatem wychodzi że w tak dla nas popularnym i powszechnym temacie Krolowej była raptem jedna sensowna monografia, mimo że samolot latał przez pół wieku.

Ja na pewno , mimo wyższej ceny, kupię Polish Wings a Aeromax może się uda upolować w rozsądnej cenie 

(bo jest dostępny, ale ktoś próbuje się na tej publikacji ozłocic...)

 

Pozdrawiam

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wuwumaster napisał:

Aeromax może się uda upolować w rozsądnej cenie

U wydawcy 49zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzes napisał:

U wydawcy 49zł

O widzisz, jakoś założyłem że publikacja sprzed lat to raczej nakład wyczerpany, spróbuję do nich napisać, mam nadzieję że jeszcze coś mają.

Pozdr ww 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna rzecz. Pierwszy tom ma 300 stron i masę zdjęć,  z których wielu wcześniej nie znałem. Inspirujące. Polskie Hurricane nie doczekały się równie pięknego opracowania. Jiři Šebek dał podstawy do opracowania malowania Hurricane Kuttelwashera, które jest w modelach Arma Hobby. Świetny, bardzo dokładny autor.  Zdjęcia Z3780 poszukiwałem od dawna.

20230718_171515.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kon_Bar napisał:

Chyba nie było info o wznowieniu a może ktoś się skusi (choć tanio nie jest to jest „grubo” - prawie 500 stron)

Mam pierwsze wydanie, 260str. Pytałem autora o różnice, napisał: " II wydanie poszerzone i uzupełnione liczy 485 stron." Cena jednak mocno zaporowa.

20230621_173233_Fotor.jpg

20230621_173259_Fotor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 11:47, wuwumaster napisał:

O widzisz, jakoś założyłem że publikacja sprzed lat to raczej nakład wyczerpany, spróbuję do nich napisać, mam nadzieję że jeszcze coś mają.

Pozdr ww 

 

Ja jeszcze w tym roku kupowałem razem z zaległymi Aeromaxami, ogólnie bardzo mili ludzie i bardzo fajny kontakt, polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

A w zapowiedziach Polish Wings 37 UTI MiG-15, szczerze to trochę nie rozumiem tego dublowania serii, w przypadku jednoosobowych też Stratus puścił i jako PW i jako SPP 

 

Prośba do tych co mają obie książki i jednoosobowych 15stych - 2 słowa jaka jest podstawową różnicą w tych opracowaniach?

Z góry serdeczne dzięki!

 

Pozdr ww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 20:18, kopernik napisał:

Mam pierwsze wydanie, 260str. Pytałem autora o różnice, napisał: " II wydanie poszerzone i uzupełnione liczy 485 stron." Cena jednak mocno zaporowa.

20230621_173233_Fotor.jpg

20230621_173259_Fotor.jpg

spróbuj kupić to wydanie taniej niż drugie poprawione 😞  na allegro chodziło po 400 PLN minimum gdy kończyła sie licytacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Qz9 napisał:

spróbuj kupić to wydanie taniej niż drugie poprawione 😞  na allegro chodziło po 400 PLN minimum gdy kończyła sie licytacja

Jeśli mam być szczery, zupełnie nie rozumiem fenomenu tej książki. Owszem, jest nieźle napisana, dobrze się czyta, ciekawa treść, ale znając ją, nie kupiłbym w tak absurdalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 23:47, kopernik napisał:

Jeśli mam być szczery, zupełnie nie rozumiem fenomenu tej książki. Owszem, jest nieźle napisana, dobrze się czyta, ciekawa treść, ale znając ją, nie kupiłbym w tak absurdalnej cenie.

Klasyczne windowanie ceny. Z innej beczki - Zabłockiego Szabla Polska - paręnaście lat temu, jak nakład wykupili kosztowała nienormalną kasę. Wydawnictwo zrobiło psikusa i wznowiło pozycję, można było ją kupić za 10x mniej niż używkę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: czym się różni zawartość tych serii?

Polskie Skrzydła znam, a "Samolot po polsku maxi" co ma w środku?

image.png.cf30153dcc41c399941f4004c037a7e8.png image.png.449bf6d63b2dc89103e4cc974f571000.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mam wrażenie, że Stratus po prostu kroi z nas kasę.

Wydawnictwo mocno idzie w dół jeśli chodzi o jakość, za to w górę jeśli chodzi o cenę.

Mistrzostwem wydawniczej kupy Stratusa była pozycja "Polskie Konstrukcje Lotnicze tom VII - Malowania".

W książce "Polskie skrzydła" z TS-11 schematy też pełne błędów i nieprawdziwych rysunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAGERO też tak ma

Przykładem może być R-XIII Lublin, gdzie jest to samo tylko w innym układzie graficznym. Pozamieniano kolejność rozdziałów,  układ na stronie i takie tam.

Dzięki tym zabiegom mam dwie takie same monografie w różnym układzie 😉

 

 

20230828_140350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.