Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Grzes napisał:

Polskie Skrzydła znam, a "Samolot po polsku maxi" co ma w środku?

 

Na podstawie wcześniejszej pary o MiGu-15 - PS wydają się być kierowane na rynek międzynarodowy. Posiadają większe sylwetki barwne i dwujęzyczne podpisy. SPP maxi wydaje się być ciut obszerniejszą wersją PS ale bez jęz. angielskiego, z mniejszymi sylwetkami barwnymi ale za to z większą ilością zdjęć.

 

Pozdrawiam, Marek

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zenek_65 napisał:

KAGERO też tak ma

Przykładem może być R-XIII Lublin, gdzie jest to samo tylko w innym układzie graficznym. Pozamieniano kolejność rozdziałów,  układ na stronie i takie tam.

Dzięki tym zabiegom mam dwie takie same monografie w różnym układzie 😉

 

 

20230828_140350.jpg

 

Poprawili jakość niektórych zdjęć. W tym pierwszym wydaniu była ona tragiczna, choć niektóre zdjęcia poprawili w jednym aspekcie, ale popsuli w drugim 😁 i niby troszkę obszerniejsze to drugie wydanie.

Też mam obydwa  :)

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzes napisał:

Takie pytanko: czym się różni zawartość tych serii?

Polskie Skrzydła znam, a "Samolot po polsku maxi" co ma w środku?

image.png.cf30153dcc41c399941f4004c037a7e8.png image.png.449bf6d63b2dc89103e4cc974f571000.png

 

Wydaje mi się, że do pewnego momentu wydawnictwa starały się przygotowywać naprawdę solidne publikacje, tyle ile było aktualnej wiedzy na konkretny temat (mniej więcej) a teraz to zaczyna się już czysty marketing i "chłyty" marketingowe, żeby sprzedać coś dwa razy, czasem nawet "byle co", ale żeby tylko to wepchnąć klientowi...

Świat robi się coraz mniej przyjazny, konsumpcjonizm robi się tragedią całej ludzkości 😁    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2023 o 14:57, BRAVO112 napisał:

czy ktos z was widzial cene za monografie Lysandera na Amazonie???

To typowe dla Amazona. Publikacje których nakład jest wyczerpany, lub z innych powodów dostępność jest słaba, pojawiają się w absurdalnych cenach. Nie ma się tym co przejmować. Przy odrobinie cierpliwości na portalach aukcyjnych można znaleźć to samo w przystępniejszej cenie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "Gawronie" jest też książeczka od Stratusa. Na model bym nie liczył, chyba, że zwariowany Czech KP go wyda. Druk 3D chyba odpada, ze względu na umiejscowienie skrzydła.

101 .jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kopernik napisał:

Na model bym nie liczył, chyba, że zwariowany Czech KP go wyda. Druk 3D chyba odpada, ze względu na umiejscowienie skrzydła.

To takie luźne przemyślenia ode mnie:

A gdyby tak zrobić konwersję 3D do istniejącego modelu Jaka-12?

image.png.61ee8c0310869e08758acaf6b94a8736.png

Trzeba by zrobić nowe skrzydła, stateczniki, osłonę silnika, golenie podwozia...

Pytanie do tych, co mają wiedzę o inne detale, bo ja w tym przypadku to tak średnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 14:15, BRAVO112 napisał:

no to szukajcie dobrych rysunkow....


A te współcześnie wydane są złe? Ostatnio ukazały się
- plany autorstwa W. Fajgi w Aeroplanie (jakieś 10 lat temu)
- plany W. Szewczyka w monografii Kagero z ub. roku (chociaż nie wiem, czy to nie kopia tych sprzed lat)
- plany D. Karnasa z monografii Stratusa z 2020.

I nikt z purystów nie zająknął się, że coś tam zdecydowanie nie styka. Wiadomo - zawsze przy braku oryginalnej dokumentacji będzie w odtwarzanej geometrii jakaś odchyłka w detalach, ale akurat w przypadku P11c mamy komfort. Były pomiary laserowe, jest dostępny oryginał, chociaż przeklepany i przemalowany - więc rzetelności dostępnych planów bym się nie czepiał. Chyba, że bierzesz ba tapet rysunki z Modelarza czy książek z lat 80-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
36 minut temu, Kon_Bar napisał:


gdzie to jest dostępne, bo nie trafiłem 😞

Tu Kolega ma Gawrona

https://allegrolokalnie.pl/oferta/samolot-pzl101-gawron-we-wspomnieniach-7s2

a jeśli chodzi o CSS to akurat Pan Mariusz nie wystawia, ale zapytasz o nią to albo wystawi, albo po prostu zrobisz oddzielny przelew i będzie w jednej przesyłce (koszt CSS'a - 32 PLN-y)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.