Skocz do zawartości

FM2 Wildcat, Arma Hobby 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, rymulus napisał:

Drążek sterowy to nie jest czasem na odwrót wklejony?

Faktycznie. Boże, ale ze mnie czoło :D

 

12 minut temu, Kon_Bar napisał:

Silnik zestawowy? Włożyłeś w niego sporo pracy. 

Tak. Silnik plus blaszka z zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "półeczka" nad fotelem, to de facto jest stalowy pręt/rurka do której pasy były przyczepione, a metalowy stelaż, do który zamocowany był fotel to też rury, a nie płaskie listwy. To tak gwoli informacji na temat co Arma spaprała w kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drążek poprawiony. Wybrałem malowanie pudełkowe jak poniżej. Na stronie Army są nawet zdjęcia oryginału po kraksie:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Na sąsiednim forum doszło do małego drążenia tematu na temat koloru skrzydeł, tej części składanej.

 

Obrazek

 

Będę starał się oddać na modelu tej inny odcień. Na chwilę obecna model jest  przenitowany, po podkładzie i podmalówce...

 

Obrazek

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 01:09, rymulus napisał:

No Panie, to cieniowanie na kadłubie dało świetny efekt. Dół chyba najbardziej mi się podoba.

 

Ze spodu i boków też jestem zadowolony. Góra niestety cała wyszła sporo przygaszona i mało co przebija. Tymczasem udało się przez weekend położyć kalkę

 

fxjBrM4e_o.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozcienczona farba, dobrane ciśnienie, i kładzenie cienkimi warstwami .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 11:33, barszczo napisał:

Jeżeli to dalej kolory Vallejo to naprawdę szacun.

 

Tak, tak. Cały czas Vallejo. Przyzwyczaiłem się do niech. Miałem kiedyś kontakt z Hataką Orange, ale nie miałem efekty łał o jakim wszyscy piszą 😉 Im też trzeba pewnie poświęcić trochę czasu i się ich nauczyć.

 

10 godzin temu, Juffre napisał:

Jakiego koloru podkładu użyłeś? Zwykły czarny czy to jakiś ciemno szary?

 

Czarny a na to mocno rozcieńczony biały.  Oba One Shot. 

 

3 godziny temu, myszaty napisał:

Jakim cudem wychodzą wam takie powierzchnie???

 

1 godzinę temu, Moses napisał:

Dobrze rozcienczona farba, dobrane ciśnienie, i kładzenie cienkimi warstwami .

 

Powierzchnia ma kilka niedoskonałości 😉 Dokładnie jest jak pisze Moses. W przypadku Vallejo Air, mimo że dedykowane do aero  trzeba jeszcze rozcieńczyć. U mnie 1/3, 1/2 a nawet zdarza się 1/1 w zależności od tego co chce osiągnąć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.