Skocz do zawartości

MiG 19S, Kp, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, abtb napisał:

Nie namawiaj, bo jeszcze zrobię ( oryginał czechosłowackiego Kp  leży grzecznie w szafie i tylko czeka na takie wyzwanie )

Rób. Z zewnątrz nie jest źle, na tamte lata to był naprawdę bardzo dobrze zdetalowany model mimo że wypukły. Na szczegółach typu wnętrze i podwozie możesz się wykazać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Ja bym poczekał na Clear Propa

Gała, tu nie chodzi o model, tu się toczy walka o honor :szerm:

Z byle "klocków lego" to każda pierdoła złoży model ale  wystrugać z mydła (ew. z tzw. paździerza ) to już trochę fachu w rękach trzeba mieć :wink:

I rozumiesz, jest taka grupa cyklistów i kajakarzy  ze stolicy, która, jak te wilce, tylko czyha na mnie żeby wygryźć z cechu, wikipedii wymazać  i udowodnić moją małość i dwuleworęczność :haha:

Ale wunderwaffe się przygotowuje i oceniam czy coś z tego będzie  (kupa śmiechu na pewno :mrgreen:)

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szydercza Gała napisał:

nie wiedziałem

Jako dobry pasterz przebaczam każdemu baranowi z zielonej wyspy pełnej owiec :haha:

27 minut temu, Szydercza Gała napisał:

jesteś z  TYCH od wintydżu 

Tak szczerze to nie jestem, Wyrosłem z tego :wink:

Chodzi tylko, żeby udowodnić, że da się " to" zlepić na całkiem przyzwoitym poziomie. To trochę jak z tym misiem:

 

Model ze stanu magazynowego zejdzie - będzie miejsce na coś rozsądnego :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i podglądam. 🤩 Takie to już zboczenie cyfrowe na tle modelarskim 😉  Tylko tak nieśmiało ...mig-19 to i może  u sowietów i  UW "się" nie zaistniał. Niemniej  jednak w Azji jako chińska podróba  ruskiego mira oraz jako oryginałka poczynał sobie całkiem dobrze. Pakistan był zachwycony. Wietnam zadowolony. Gdzieś wyczytałem, że  wietnamscy piloci nawet preferowali pilotaż 19 nad 21.  Generalnie  pewnie też chodziło  o cenę . Bo jeśli   kupowało się j-6 to się miało "prawie" naddźwiękowy samolot za  rozsądne pieniądze.

Edytowane przez golf czarny
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abtb napisał:

Z byle "klocków lego" to każda pierdoła złoży model ale  wystrugać z mydła (ew. z tzw. paździerza ) to już trochę fachu w rękach trzeba mieć :wink:

 

Panie, ten MiG to jeszcze nic w porównaniu z Alpha Jetem. Najnowsze modele KP nadal pozostają jakościowo gdzieś na przełomie lat 80tych i 90tych. Ta 19 to naprawdę niezły model w porównaniu z ich niektórymi innymi wypustami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 12:39, Matys napisał:

Panie, ten MiG to jeszcze nic w porównaniu z Alpha Jetem.

Mój A-J z Matchboxa składa się całkiem dobrze. Po prostu źle zainwestowałeś gotówkę  :haha:

W dniu 31.08.2022 o 12:39, Matys napisał:

Ta 19 to naprawdę niezły model

I ja tak twierdzę ale chodzi o to by ulepić z tego:

 

vZtlBvD.jpg

 

 

Edytowane przez abtb
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oto sytuacja:

 

0SfyHND.jpg

 

 

QTmNibu.jpg

 

 

vNJ7FaS.jpg

 

 

PWtDYmE.jpg

 

 

Może jeszcze da się to uratować 🤔 Zobaczymy co przyniesie łykend :kwasny:

I jeszcze ten sam model z innej perspektywy:

 

JBdF6DE.jpg

 

 

iAuUrid.jpg

 

 

Z pozdrowieniami dla  @Moses-a :piwo:

 

r3aIZtq.jpg

 

 

Normalnie Andrzej, aż mnie łapy swędzą :chytry:

 

 

Edytowane przez abtb
  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż kurde, podniósł rękawice. Ale tak na serio, nie ruszałbym tego. Ładne pudełka kawał historii. Zostaw to jak jest :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prawie że:

 

y7ERPWq.jpg

 

 

LfKYliI.jpg

 

 

jzMVaim.jpg

 

 

Jeszcze jakieś "lajty" nawigacyjne i rakiety PL-2 lub PL-5  (licencyjne R-3).  Chciałem wykorzystać Edkowe z MiG-a 21 ale mają usterzenie  zrobione z calowej deski i słabo to wygląda. Będzie trzeba kupić żywiczne (też Edka :haha:). Jak kupię i zrobię to będzie galeria.

Podsumowując - model może i nie za ciężki do zrobienia ale wrodzone lenistwo nie pozwoliło skończyć go w przyzwoitym czasie :wink:. Dodatki to rzecz obowiązkowa, bo bez nich to nawet szkoda brać się za robotę. Liczę że w końcu jakaś poważna firma wyda 19-tkę na porządnym poziomie i będzie można sobie "naklepać" kilka egzemplarzy w ciekawych malowaniach.

Na zakończenie to, za co ten samolot lubię najbardziej - haubice 30mm do rozpruwania imperialistycznych konserw:

 

kADMdn3.jpg

 

A teraz wracam do 29-tych :odlot:

Edytowane przez abtb
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jakieś "lajty" nawigacyjne i rakiety PL-2 lub PL-5  (licencyjne R-3).  Chciałem wykorzystać Edkowe z MiG-a 21 ale mają usterzenie  zrobione z calowej deski i słabo to wygląda. Będzie trzeba kupić żywiczne (też Edka :haha:)

Jak Chinczyki w końcu zmajstrowali działającego PL-2 to Syryjczyki malowali już czerwone kokardy 🤨

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ładne  te ich migi byli, sylwetka doskonale oddaje określenie "striełowidnyj".

Godzinę temu, abtb napisał:

Jak kupię i zrobię to będzie galeria.

A ja już kawkię kciałem robić ☕, z jakimś sandłiczem na dinnera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 23:04, hellvis napisał:

Jak Chinczyki w końcu zmajstrowali działającego PL-2 to Syryjczyki malowali już czerwone kokardy

No i lipa :haha:

Ale zawsze da się coś poradzić. Np.  zrobić  odpowiednią galerię z odpowiednimi zdjęciami:

 

KA69m5S.jpg

 

 

na których ewidentnie widać że model ma czerwone kokardy :wink:

 

Ewentualnie idę po taniości (nie kupuję edkowych żywic) i daję prosto z pudła ORO-57K  (poparte stosownymi fotkami)

 

YmtwJh1.jpg

 

 

DJfzSLK.jpg

 

 

I na tym kończymy dyskusje w temacie podwieszanego vyzbroya  :mrgreen:

 

:odlot:

Aha, dziękuję wszystkim za "serduszka" :piwo: 

Zostawcie choć ze dwa na galerię :mrgreen:

Edytowane przez abtb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.