Skocz do zawartości

1/48 Revell Bf 110 G-4/R3


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, enten napisał:

 

Użyto rzeczownika gondola a nie nazwiska Jerzego Gondoli. Poprawna zatem jest deklinacja "Przyklejając gondole do skrzydeł "

 

Myślę, że kolega Greatgonzo zdaje sobie z tego sprawę. Zareagował w ten sposób na odmianę "tył gondol", zamiast "tył gondoli".

A pan Jerzy był gondolierem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Szanowni Koledzy :rozkaz:

Kolejny kroczek w budowie 110. Ostatnio wolny czas poświęcałem na dopieszczanie powierzchni płatowca. Dziś z pewną obawą położyłem podkład.

AynEoXA.jpg

 

Przyznaję, że spodziewałem się wielu miejsc do poprawki. Owszem jest kilka ale do ogarnięcia kosztem paru godzin.

tmdbH0n.jpg

 

ofBI14x.jpg

 

Niestety do modelu w kilku miejscach, przykleiło się kilka kłaczków mojego koteła. Sądzę że papier 2500 na mokro załatwi sprawę. Poza tym ładnie wygładzi powierzchnię.

Spód, o który obawiałem się najbardziej, nie wygląda źle i jest fajną bazą pod dalsze malunki. 

 

eHk3SIp.jpeg

 

sVlGs0K.jpeg

 

Przy okazji zająłem się także drobnicą. 

Anteny radaru nie ruszone. Czekają,aż dojrzeję do decyzji wymiany prętów plastikowych na igły lub inne. 

Fc7xs5l.jpeg

 

Odmeldowuję się i do następnego...

Mam nadzieję że już wkrótce. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Szanowni  :rozkaz:

Popołudnie spędziłem w towarzystwie poczciwego aerka :wink:

Efekty poniżej, i pragnę jednocześnie powiedzieć że pierwszy raz bawię się w ten sposób.  Paluchy pobolewają ale jestem całkiem zadowolony. Myślę że po nałożeniu szaro niebieskiej RLM 76 fajnie będzie wyglądać.

 

CPumfSn.jpeg

 

8wq9hyF.jpeg

 

b5eEVqc.jpeg

 

8Kfs0cS.jpeg

 

Tymczasem :wink:

:odlot:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo obawiam się tego Thalgonis. Pierwszy raz zawsze jest bardzo stresujący :lol: Postaram się ażeby warstwy były naprawdę transparentne. Będę wrzucał fotki do Waszej oceny i sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kapsel napisał:

Pierwszy raz zawsze jest bardzo stresujący 

Qrcze, aż mi się przypomniało jak to było kiedy zsunąłem przyszłej żonie po raz pierwszy bieliznę :mrgreen:

13 minut temu, kapsel napisał:

Postaram się ażeby warstwy były naprawdę transparentne.

O to, to właśnie. Trzeba na spokojnie malować przysłowiowym "kompotem". I (według mnie) należy zostawić dość wyraźny "rysunek" pod farbą, bo każde kolejne zabiegi będą go trochę tłumiły.

 

25 minut temu, kapsel napisał:

Będę wrzucał fotki do Waszej oceny i sugestii.

Wrzucaj, wrzucaj. Jak wyjdzie lipa to to się odpowiedzialność rozmyje na kilka osób :haha:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, abtb napisał:

Qrcze, aż mi się przypomniało jak to było kiedy zsunąłem przyszłej żonie po raz pierwszy bieliznę

 

Nie chciałbyś założyć osobnego wątku?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej więcej cienkich warstw niż mniej grubszych. Jak będzie za mało to możesz domalować, a jak zamalujesz to zamalujesz😁. I najlepiej jak już wpadniesz w "ciąg" malowania to w momencie gdy będziesz uważał, że jest już prawie dobrze to warto zrobić przerwę do następnego dnia i ocenić na trzeźwo po kilku godzinach efekt pracy. :)

Edytowane przez Roland_Sebastian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

 gdy będziesz uważał, że jest już prawie dobrze to warto zrobić przerwę do następnego dnia i ocenić na trzeźwo po kilku godzinach efekt pracy. :)

 

No z tym to też trzeba uważać, bo gdy stwierdzisz, że "jest już prawie dobrze"  no to własnie jest za późno :)

Najlepiej w momencie "jeszcze tylko jedna warstwę" właśnie wtedy odłożyć aero i poczekać do jutra.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za cenne uwagi i wskazówki. Zrobię tak jak podpowiadacie a w między czasie pokażę jak się sprawy mają, byście sobie sami ocenili moje wypociny 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie :D zależy mi na Waszym zdaniu w procesie malowania bo wiadomo że jak psikawa się rozochoci to łatwo przeholować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jerry napisał:

Nie za dużo czerni i ciemnych odcieni zostawiłeś na tym, nazwijmy to marmurku?

Też się nad tym zastanawiam i dochodzę do wniosku że dobrym pomysłem może być  psiknięcie na całość mgiełkę bieli by zbić ten kontrast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie Jerry tymi kolorami. Może to rzeczywiście dać bardzo ciekawe efekty. Przemyślę sobie na spokojnie jak to ogarnąć . Najwyżej będzie kupa śmiechu w galerii 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam :rozkaz:

Kawasaki Ki-100 czeka na nowe kalkomanie, więc moce przerobowe kieruje w stronę messera. 

Płatowiec nieco rozjaśniłem ażeby zbić zbyt mocny kontrast.

Ponadto wkleiłem elementy oszklenia wcześniej pomalowane RLM 76. Ileż się nagimnastykowałem by ostatnia sekcja dopasowała się do kadłuba. Lufy działek skutecznie utrudniały te zadanie, jednak udało się to ogarnąć. Mimo wszystko niezbędne będzie szpachlowanie. 

Wkleiłem także ramiona anten radaru. Nie podoba mi się ich symetria, a w zasadzie jej brak. Sugerowałem się prawidłowym rozstawieniem samych ramion - pręty zapewne wytnę i dam igły. 

 

B6tG5in.jpeg

 

eO9ednn.jpeg

 

2YgLBw6.jpeg

 

Powolutku także przygotowuję wszelką drobnicę.

 

GZu9K2E.jpeg

 

To tyle na obecną chwilę. 

Edytowane przez kapsel
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, że zamierzasz malować model z tym wieszakiem na pranie zamontowanym na dziobie😄. Ja to pewnie ze 4 razy bym to urwał w trakcie pracy.

Ładnie się prezentuje :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak urwę to będę już zmuszony wymienić na jakieś igły wink3 póki co to odwlekam tę sprawę gdyż słabo widzi mi się składanie tych prętów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.