Skocz do zawartości

JAK-1M - ZTS Plastyk 1:72, nr katalogowy S-02


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model serii Mikro72 firmy ZTS Plastyk, Jak-1M (właściwie Jak-1b) z możliwością budowy wcześniejszej wersji czyli Jaka-1 po dość karkołomnym (dla młodego człowieka) cięciu grzbietu kadłuba. Przez ZTS wydany w trzech edycjach. W międzyczasie, prawdopodobnie podczas regeneracji form, zmieniona konstrukcja skrzydeł. Produkowany do dzisiaj. Tym razem pełny oryginał pierwszej edycji, kalki w świetnym stanie, zapraszam:

 

IMG_20210724_160527.thumb.jpg.175d26bd9708828883d4ee6ed8d47e83.jpg

 

IMG_20210724_160536.thumb.jpg.9f217c8800dee3feb3723151b4dffe40.jpg

 

IMG_20210724_160554.thumb.jpg.02867add716322914894da39c868f000.jpg

 

IMG_20210724_160615.thumb.jpg.c07799a0c87b29f2c21c9a862cef157c.jpg

 

 

Edytowane przez barszczo
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie z tego zestawu bardzo dobrze znoszą czas. Kupiłem kiedyś na allegro okazyjne tego jaka właściwie dla samych kalek z szachownicą, ponieważ model był już zaczęty. Kalki położyły się idealnie, jak na swój wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barszczo napisał:

W międzyczasie, prawdopodobnie podczas regeneracji form, zmieniona konstrukcja skrzydeł. Produkowany do dzisiaj.

Zastanawiam się, czy od razu nie istniały dwa warianty form, bo współcześnie nasz ulubiony Mistercraft ma skrzydła jak w oryginale

1355_1_mscB17_1.jpg

a Plastyk zmienione (i inny układ części na ramce)

1584_1_PLK030_2.jpg

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wymysl napisał:

Zastanawiam się, czy od razu nie istniały dwa warianty form, bo współcześnie nasz ulubiony Mistercraft ma skrzydła jak w oryginale

O widzisz, pamiętałem o skrzydłach ale nigdy nie porównałem ramek. Ciekawa sprawa, może ktoś wie trochę więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fakt, kalki miał doskonałe.

Miałem te z pierwszej serii, jak 2 lata temu  synowi rozleciały się współczesne  te nakładały się bez problemu i trzymają się

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Czy ktoś pamięta warsztat z budowy Jak-1 chyba przez Mikołaja75.Prosiłbym o linka bo jakoś chyba słabo szukam, no chyba że to było może na innym forum.

 

Dobra,  znalazłem, sorki niepotrzebnie trułem 4lytery😐

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta  relacja z budowy jak- a  przez Mikołaja75 powinna być dostępna  wyłącznie dla doświadczonych modelarzy których umiejętności są potwierdzone specjalnym certyfikatem .   😀

We wszystkich innych wypadkach relacja ta przyniosła więcej szkód niż pożytku. Duża  grupa  modelarzy w tym modelarzy  vintadzystów śledząc tą relacje doszła do wniosku, że tylko przez lepienie starych modeli można osiągnąć doskonałość modelarską i tą drogą lepienia starych modeli nie tylko oni powinni podążać , ale uparcie próbują też innym wmówić ( zwłaszcza początkującym ) , ze jest to bardzo dobry sposób by w przyszłości zrobić z tego prawdziwe "cacuszko". 😂

 

Kwestia , że trzeba być dobrym modelarzem by z kiepskiego modelu  zrobić cacuszko  jest w tych rozważaniach zwyczajnie pomijana.

 

Tak widziałem model Mikołaja 75  na żywo. 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.