Skocz do zawartości

1/72 Mach2 AS350 SQUIRREL Austarlian Navy


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś prezentuję sklejony model AS350 Squirrel (wiewiórka).

Samo model składało się ciężko. Z uwagi na jakość samego modelu - gorsza niż Mistercraft.

Plastik takli sobie, ale w miarę plastyczny i w miarę się go obrabiało.

Generalnie każda cześć modelu wymagała obróbki skrawaniem dłutem i palnikiem...

Trochę szpachli poszło.

Kalki (trzeba było wycinać) i o dziwo bardzo dobry maja film, dobrze się kładły i zareagowały na płyn wamodu.

Oszklenie od początku mleczne i niewyraźne. Dałem sobie spokój z jego polerowaniem. próbowałem pastami Tamiya - nic to nie dawało.

Ogólnie temat dla fanów śmigieł jako uzupełnienie kolekcji.

Model tez nie wyszedł mi idealnie. Są rzeczy, które widzę, np. trochę skopany wirnik główny - zrobiłem go wg skromnej instrukcji i nie wyszło do końca tak jak jest w rzeczywistości.

Mam nadzieje, ze jak będę robił inna wersje tzn. Fennec w kolejnym śmigłowcu to poprawie.

Podsumowując: to model z tych, kiedy czujesz ulgę, ze go zrobiłeś i ze jest koniec.

 

IMG_20210822_171129.jpg

IMG_20210822_171141.jpg

IMG_20210822_171159.jpg

IMG_20210822_171220.jpg

IMG_20210822_171254.jpg

IMG_20210822_171312.jpg

IMG_20210822_171336.jpg

IMG_20210822_171356.jpg

IMG_20210822_171404.jpg

IMG_20210822_171419.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, M.A.V. napisał:

Za doprowadzenie do końca modelu Macha order za odwagę i wytrwałość się należy :piwo:

 

błędy są np tez  w malowaniu. ale te uszczelki malowałem ręcznie, poprawki, poprawek... itd. ważne, że skończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że model ukończyłeś i nam go zaprezentowałeś. Jednak mam kilka drobnych uwag i to co najbardziej rzuca się w oczy to zbyt grubo i niezbyt równomiernie nałożona farba psująca odbiór całkiem przyjemnego modelu. Musisz popracować nad nanoszeniem farby i zacząć malować bardziej rozcieńczonymi farbami najlepiej nakładanymi szerokimi pędzlami. Zobacz jak maluje pędzlami Tomek Wawerski z kanału Agtom albo Adam Pacud. Ich modele malowane pędzlami wyglądają jakby były malowane aerografami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 11:26, Staryfajter1954 napisał:

Fajnie, że model ukończyłeś i nam go zaprezentowałeś. Jednak mam kilka drobnych uwag i to co najbardziej rzuca się w oczy to zbyt grubo i niezbyt równomiernie nałożona farba psująca odbiór całkiem przyjemnego modelu. Musisz popracować nad nanoszeniem farby i zacząć malować bardziej rozcieńczonymi farbami najlepiej nakładanymi szerokimi pędzlami. Zobacz jak maluje pędzlami Tomek Wawerski z kanału Agtom albo Adam Pacud. Ich modele malowane pędzlami wyglądają jakby były malowane aerografami. 

 

generalnie farby były rozcieńczone. ale ten efekt zawdzięczam wielu poprawkom w malowaniu. domalowaniem i szlifowaniu w pewnym momencie nie było końca. i tak już zostawiłem myślę, że następnym razem będzie lepiej... wiem aero tez by sie przydało, ale jeszcze nie teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bart207skw napisał:

 

generalnie farby były rozcieńczone. ale ten efekt zawdzięczam wielu poprawkom w malowaniu. domalowaniem i szlifowaniu w pewnym momencie nie było końca. i tak już zostawiłem myślę, że następnym razem będzie lepiej... wiem aero tez by sie przydało, ale jeszcze nie teraz...

Nie poddawaj się i jak napisałem podglądaj Tomka i Adama i coś z tego będzie :). Sam też niektóre elementy maluję pędzlem ale stosowałem się do ich porad i to dało fajne efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 27.08.2021 o 11:06, bart207skw napisał:

 

generalnie farby były rozcieńczone. ale ten efekt zawdzięczam wielu poprawkom w malowaniu. domalowaniem i szlifowaniu w pewnym momencie nie było końca. i tak już zostawiłem myślę, że następnym razem będzie lepiej... wiem aero tez by sie przydało, ale jeszcze nie teraz...

 

Dużo pracy włożyłeś, szkoda, że malowanie niestety mocno go ciągnie w dół. Może jednak zastanowisz się nad jakimś aero, nawet najtańszym? Jakby co, miałbym do odstąpienia wraz z kompresorkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GreGG24 napisał:

 

Dużo pracy włożyłeś, szkoda, że malowanie niestety mocno go ciągnie w dół. Może jednak zastanowisz się nad jakimś aero, nawet najtańszym? Jakby co, miałbym do odstąpienia wraz z kompresorkiem.

 

aero będzie ale po remoncie mieszkania zrobienia modelarni, ale to jeszcze trochę potrwa. a poza tym musze się go nauczyć bo nigdy  tez nie 😐.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.