Skocz do zawartości

GT-MU z Donbasu, Trumpeter 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Model gotowy, więc zająłem się wstępnymi pracami wokół podstawki. 
Postanowiłem spróbować swoich sił w budynkach i tak oto powstało takie coś... 

[img][/img]

oOzMYZ6.jpg

 

Oryginalny GT-MU został przejęty przez Ukraińców w hucie szkła Ploretari w Lisiczańsku, więc chciałem mieć taki budyneczek a'la fabryczna przybudówka z białej (po pomalowaniu oczywiście) cegły. No i grzebiąc na Google Street View właśnie w okolicach tego zakładu znalazłem sobie taki budyneczek... no i stał się dla mnie luźną inspiracją. 

 

pUb5CKh.png

 

Oczywiście w toku skrobania cegiełek, mierzenia i planowania schrzaniłem sobie parę rzeczy, ale pierwsze koty za płoty. 😉 Sumarycznie robienie tego budyneczku sprawiło mi więcej satysfakcji niż klejenie modelu. Pozostało jeszcze wyszlifować tył, który pokryłem szpachlą do drewna. 

 

YlcZ419.jpg 

 

2KxisrF.jpg

 


Ogólny plan na podstawkę jest taki... 

 

dXLg5CF.jpg

 

Ludka na razie żadnego nie ma, ale za to zgromadziłem trochę barachła, które poukładam tu i tam... Ostatecznie pewnie z części zrezygnuję, żeby nie przytłoczyć modelu. 

 

 

ZgjD2Y6.jpg 

fUDfHEM.jpg 

 

wx8MjrA.jpg 

 

Pozdrowienia!

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To czarne to pianka, taka trochę jak gąbka? Ciekawy jestem bo to dość ryzykowny materiał, wg mnie. Wydaje mi się zbyt sprężysty, żeby nie odprężył się z czasem. Jeśli masz inne doświadczenie, zignoruj mnie.

Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, copycat napisał:

To czarne to pianka, taka trochę jak gąbka? Ciekawy jestem bo to dość ryzykowny materiał, wg mnie. Wydaje mi się zbyt sprężysty, żeby nie odprężył się z czasem. Jeśli masz inne doświadczenie, zignoruj mnie.

Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.

Podkład pod panele, ale pod spodem jest styropian. Używam go od 6 lat, problemów nie stwierdzono, także luz. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bulik58 napisał:

Zapewne, lecz jak kazdy material sa lepsze i gorsze , dlatego zapytalem kogos kto juz cos robil w tym temacie i zna zapewne rozne plusy i minusy tych materialow.

Jest idealny pod tego typu rzeczy, budynki, bruk itd to możesz poczytać plusy, minusy  https://materialy-modelarskie.pl/styrodur-modelarski-porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To styrodur z Castoramy, bo tylko do takiego miałem dostęp. Podobno szary lepszy, gęstszy i fajniej się rzeźbi. Nie wiem, nie miałem w rękach, ale nawet z tym poszło mi jako żółtodziobowi dość przyjemnie i prosto. 😉 

 

Cegły mają rozmiar przeskalowany z tego co znalazłem w necie, już dokładnie nie pamiętam - chyba 2,5mm x 7,5mm. Te połówki zostawione jako rezerwa na poszerzanie przerw pomiędzy nimi, tak jak wujek NajtSzift radził w filmiku - nic nie wymyśliłem tu swojego. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć, 

Żeby nie było, że nic nie robię, bo robię, ale się ten model prześlimaczył nieco. 
GT-MU dostał bazowe kolorki. 
Najpierw czarny jak sumienie faszysty surfacer 1500: 

 

EkxYdQm.jpg 

 

Potem mieszanka na bazie AK RC All Protective Green i rozjaśnień: 

 

kOpQWR4.jpg 

 

MJ8Q1gs.jpg 

 

A potem model się wziął i zdistresował. Tak mi jakoś pasowało wrócić do tej techniki, więc poszedł lakier do włosów i: Buff na podwozie oraz dolne obszary kadłuba i przeróżne mieszanki zieleni powyżej. A potem ścieranko + ruskie flagi, z których jedną z nieukrywaną przyjemnością zdrapałem jak prawdziwi zdobywcy tego wozu. 😉

 

HgaXBA8.jpg 

 

Dodatkowa osłona pancerna to Hull Red mieszany z żółtym i na to szary, na lakier do włosów. 

 

aDSof89.jpg

 

jyWTAZp.jpg 

 

W ten sposób mam z grubsza bazę pod wszystkie efekty, które bym chciał wymalować na tym małym modeliku. 

Pozdrowienia! 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, 

 

Zmordowałem gada olejami. Bardzo intensywnie. 

 

Najpierw była biedronka, głównie z jasnych kolorów. Potem wash punktowy i wreszcie dodatkowe cienie z pomocą kolorku Sepia od Abteilung. Na koniec powyciągałem niektóre obszary/części modelu z pomocą zielonych i niebieskich odcieni i dodałem więcej zróżnicowań z pomocą "pstrykania" rozcieńczoną olejną - bodajże białą/jasnozieloną - po całym modelu. 

Układ jezdny złożony, ale na słowo honoru i jeszcze niedokończony - o ile do malowania gąsienice i koła jakoś się trzymały, o tyle po malowaniu mają tendencję do losowego rozpadania się, dlatego ew. nierówności i babole poprawię dopiero jak malowanie będzie skończone i będę mógł już naprawdę tego nie dotykać i skleić wszystko na amen. 😉

 

bwjJkie.jpg 

 

vGwkDJj.jpg 

 

RQMEpba.jpg 

 

rSmcV77.jpg 

 

3GQ6l7g.jpg 

 

Pozdrowienia! 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, piotrkur napisał:

Jak zamiary Polskiego pana!!:mrgreen:

Dawaj z tematem!!

To oddej Pan jakiś wolny wieczór, bo z czasem kruchutko. :roll: :mrgreen: 

Liczę, że w tym tygodniu trochę pocisnę, bo męczy mnie ten mój nawis warsztatowy z 2021 roku... 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 21:14, piotrkur napisał:

Śpisz w nocy,to ci się nawarstwia!:bleh:

Najwyraźniej. :D 

 

Umalowałem sobie szopkę. 90% powiedzmy - jakieś tam pierdoły domaluję i popoprawiam jak już będzie na podstawce. 
Ogólnie to masa błędów i pokaz niekompetencji, przede wszystkim na etapie budowania, ale co się człowiek nauczył, to jego. Malowaniem może trochę odwróciłem uwagę od tych niedociągnięć. :roll: W każdym razie - kolejny będzie lepszy. 😉

 

 

73BNny2.jpg

 

g0qS4lH.jpg

 

jH8g7pf.jpg

 

 

ntc7uIU.jpg

 

Pozdrowienia! 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Parę odprysków, ciutka rdzy i takie tam podmalówki - więcej białego na przedzie, z tych charakterystycznych rozbryzgów/zacieków, oraz podmalowana delikatnie pędzelkiem zdarta ruska flaga z prawej burty. 

 

J8Ix1ru.jpg

 

jbhy3Bt.jpg

 

1DcZAnP.jpg

 

6mmM704.jpg

 

 

Pozdrowienia! 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, copycat napisał:

Od początku czekam na napisy na burcie i przodzie pojazdu. Póki co brak. Jestem rozczarowany. 😉

Nie Ty jeden, to często zgłaszana reklamacja. 😉 

Niemniej założyłem sobie 2021, że robię model w wersji tuż po przejęciu w ręce ukraińskie i tego się trzymam... poza tym, szkoda mi boku modelu na nazwisko tego bądź, co bądź uja... :mrgreen: Nawet jakby sie miało to pojawić w takim niepochlebnym kontekście. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.