Skocz do zawartości

GT-MU z Donbasu, Trumpeter 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2022 o 13:18, Leszek napisał:

Technicznie czad ale plyty drogowe maja 4 zaczepy do podnoszenia dzwigiem  po 2 na dluzszej krawedzi lub na rogach

 

Prawda, choć widziałem też jakieś płyty, na których ich nie ma/nie jest to tak bardzo widoczne. 
W każdym razie głównie chodzi o to, że model zasłoni jakieś 90% tych płyt, więc brak wnęk na zaczepy nie będzie kłuł w oczy. 😉 

 

Tymczasem...
 

GT-MU się wybrudził. Pozostało trochę jeszcze popracować tu i tam, dodać siatkę maskującą, flagę ukraińską i będzie tego. 

Wex0xQh.jpg

 

cCaw8w6.jpg%5B

 

Ye231jx.jpg

 

xe15wC6.jpg

 

WIOWQHE.jpg

 

khl5Dl7.jpg

 


Pozdrowienia! 

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bulik58 napisał:

Jak zwykle, model wyglada perfekcyjnie. Moze sie powtorze i to pytanie juz gdzies padlo - guma jest szlifowana dla lepszej przyczeponosci i potem gruntowana ?  Jesli tak to jaki/a byl to podklad/gruntowka i kolejne farby? Dzieki za podzielenie sie tajemnica zawodowa.

 

Pisałem o tym parę razy. 😉 W starym poradniku jest o tym w sumie najobszerniej - zwłaszcza w rozdziale o T-55. 

Generalnie zasada malowania i robienia gum się u mnie nie zmieniła. 

 

https://www.buymeacoffee.com/afvsinminiature/modelling-tutorial-vehicles-war-bosnia

 

3 godziny temu, Endrju napisał:

No i mamy bałkański akcent. Przynajmniej tak mi się wydaje. A model jak zwykle z,,,,,,,y tzn chciałem powiedzieć, że  bardzo ładny. 🤪

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zrobienie siatki maskującej. Badałem delikatnie temat przy Hellcatcie, ale jednak tutaj był do zrobienia kawał niewdzięcznej siaty. 

pl8eMbi.jpg

 

JFiuvZq.jpg

 


Z grubsza zrobiłem podobnie jak tam - mieszając siatkę AK z pofarbowaną gazą. 


Ułożenie na boku wzorowałem na oryginale - będą potrzebne drobne poprawki. 

GIUliCf.jpg

 

Następnie pomalowałem siatkę różnymi odcieniami zielonego, brązów i żóto-piaskowych kolorków Vallejo. 

ufWKcXL.jpg

 

6jHo0rg.jpg

 

5MveBry.jpg

 


Jestem umiarkowanie zadowolony. Myślałem, że będzie gorzej/trudniej, jakoś poszło i w oczy (chyba) nie kłuje. 😉

Pozdrowienia! 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane trochę "mokrego" brudu i innych takich syfów: 

 

fvQJxjx.jpg

 

8uXerQ8.jpg

 

Doszła też flaga - gotowa bodaj w 3 czy 4 podejściu, więc już nie mam ani siły ani ochoty poprawiać. 😉

JOpTD49.jpg

 

DVBK9li.jpg

 

Podobieństwo jakieś tam jest, mogło być lepiej, ale jak na projekt ślimaczący się od 2021 roku, to mi już wystarczy... 

 

7xT0l0O.jpg 

 

Pozdrowienia! 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie! Fajnie, że się podoba :) 

 

W dniu 16.12.2022 o 16:03, panDespota napisał:

Super ta flaga. Może jakiś mały tutorial 🙂

 

Myślę, że śmiało mogę odesłać znowu tu: https://www.buymeacoffee.com/afvsinminiature/modelling-tutorial-vehicles-war-bosnia 

- tym razem rozdział o ZSU-57-2. 

 

Ogólnie zasada z flagą jest ta sama, co z plandeką, bo tu i tu mamy rękawiczkę nitrylową. Dodam tylko, że warto ją ciąć świeżutkim ostrzem skalpela, najłatwiej cięło mi się mając pod spodem kartkę papieru - wtedy się nie strzępi. Głównie z tym miałem problem, bo moje rękawiczki albo jakieś zleżałe już, albo ja nieporadny. Po drodze jak to zawsze - coś tam się schrzaniło raz i drugi  i stanęło dopiero na 3 fladze jako tej ostatecznej. 😉

 

W tym wypadku odwróciłem tylko kolejność i najpierw pomalowałem barwy ukraińskie, a potem dopiero dokleiłem do anteny i ukształtowałem - z pomocą kleju CA. Tyle. 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 

Wesołych Świąt wszystkim - tak na wstępie. :D

Ostatnio pokazywałem podstawkę bez kolorów, więc czas nadrobić i pokazać, co tam dalej się działo. 

Bazowe kolory położone aerografem...  

 

yRLKwZf.jpg

 

Potem delikatnie podmalowane detale akrylami Vallejo - jakieś kamyczki, delikatne płukanki na płyty betonowe, podciągnięte ciemnymi kolorami pęknięcia w płytach.... 

 

 

GZbJc0V.jpg 


... i przymiarka z modelem - jak widać, jest ciasno. 😉 Jeszcze podziałam trochę z jakimiś emaliami, olejami, dojdzie trochę kurzu, śmieci i odrobina roślinności. Strasznie mi się już nie chce... 😉
Tyłek temu modelu oczywiście nie będzie tak wisiał w próżni za podstawką - robiąc zdjęcia nie zwróciłem na to uwagi.  

5FXlZOc.jpg 

 

Pozdrowienia! 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.