Skocz do zawartości

Projekt Girls und Panzer 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

 

31 minut temu, bulik58 napisał:

Palce do gory podnioslem wiec zapytac moge , DamianosPL pokazuje swoje miniatury w dziale ,,Pojazdy wojskowe ,,  czyli we wlasciwym miejscu. Mimo iz mamy ( ja rownierz) wiele obiekcji do tematu ,, Dziewczyny i czolgi ,, ale to sa jego modele i to jemu maja sprawiac radosc z modelowania . Wiec trza sie z tym pogodzic , i jesli temat nas nie interesuje poprostu go omijac i poswiecic stracony czas na pisaniu wlasnym przyjemnosciom . Takie jest moje prywatne zdanie , zrobie sobie teraz kawe i kleje dalej. Milego wieczoru wam zycze.

DamianosPL ma prawo tu publikować, a ja mam prawo wypowiedzieć swoją opinię.  Osobiście mierzi mnie anime i manga, ale to mniej ważne. Po prostu żal mi tych modeli ( tzn. braku progresu w jakości ich wykonania - pomimo wielu rad Kolegów ) nic więcej, howgh. Miłego wieczoru również życzę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to @bulik58 pisałem poważnie z tym projektem grupowym, choć może i trochę przejaskrawiłem ale to w końcu anime 😉 . Nie uważam tego tematu ani za lepszy ani za gorszy do wyżycia się twórczo niż Gundamy, Warhammery czy pojazdy z bardziej rozpowszechnionej kinematografi (X-Wingi itp.) czy tzw. skala jajeczna. A one znalazły przecież swoje stałe miejsce w modelarskiej społeczności choć przecież z rzeczywistością nie maja nic wspólnego. Panowie spiknęli się gdzieś w sieci, łączy ich wspólne zainteresowanie więc czemu nie mieli by poszukać podobnych sobie pasjonatów i robić coś wspólnie dla własnego fun'u. Takie forum daje takie właśnie możliwości bo temat grupowy nie ograniczałby się tylko do klejenia i malowania ale też dyskusji o bohaterkach tej kreskówki czy dawania namiarów na gadżety czy inne wątki jakie by tylko chcieli. Jakby to dobrze sobie przemyśleli to myślę, że administracja nie miałaby nic przeciwko takiej inicjatywie i myślę, że byłby to dla nich fajny pomysł. Wiem też, że dwóch to jednak mało ale Polska jest jeszcze całkiem ludnym krajem i pewnie nie tylko dwóch podziela takie zainteresowania. Musieliby tylko poszukać albo kogoś jeszcze tym tematem zainteresować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rack napisał:

 

  Osobiście mierzi mnie anime i manga, ale to mniej ważne. Po prostu żal mi tych modeli ( tzn. braku progresu w jakości ich wykonania - pomimo wielu rad Kolegów ) nic więcej, howgh. Miłego wieczoru również życzę :).

To się nazywa pasja jakaś, my tu produkujemy się  godzinami  nad jednym/dwoma  elementami, a tu gorący temat .... żenada ...., moim zdaniem były lepsze\mądrzejsze tematy warsztaty  na forum i  jakaś polemika,  tematy na forum gdzie można się pośmiać ale z sensem i  pogadać , a tu się zgodzę , autor kleji  coś tam, nie odpowiada, rady gdzieś ,brak chęci na poprawę , może to być i wygląda że to troll , ale dobrze się bawimy ,widocznie także takie pacynki muszą być, jest przynajmniej koloryt forumowy ...sorry :)

 

Edytowane przez Evildead
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tyłu sklejone . Pytanie czy te strzałki powinny zostać czy zeszlifowane były bo poszperałem w internecie raz są raz nie ma.

I przeróbka modelu na Girls und Panzer .

Zawiasy zcięte,zeszlifowane i troche nierówno linie wyryte ale to osłony zasłonią to. Jeszcze zaszpachlowane linie.

6y09zl0.jpg

5hOrsUa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrykd napisał:

Znów widzę że będzie grubo. Innowacyjny system bezzawiasowy to jest rewolucja na miarę naszych potrzeb.

Jak dla mnie to jest taki kamień milowy dla jego modelarstwa, bo i chyba pierwsza ingerencja w fabryczne części. Ścinanie detalu, szlifowanie  i rycie linii to jest jednak nowinka w tym warsztacie. No i mimo, że w paru miejscach wbrew temu do czego przywykliśmy to jest to próba odtworzenia wyglądu z referencji. Budowanie konkretnego egzemplarza ze zdjęć to jednak jest wyzwanie :D Ja tam najbardziej czekam na figurantki - będą jakieś?

 

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Tak , widzi i nawet nie grzmi 😂

Za to pizga wiatrem na wszystkie strony...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DamianosPL napisał:

Sprawdziłem nie ma. Więc do zeszlifowania.

Totalny ABSURD. Na podstawie kolorowanek odwzorowywać swój model tego pojazdu.
Na zdjęciu StuG III ausf.F - strzałki są zaznaczone na zielono.658231520_meser262@Tyausf.F-1.thumb.jpg.9c33f7b4bb79372af7375ba76c9d82c7.jpg


W dzisiejszych czasach Modelarze dorabiali by te elementy w swoich modelach - (zaznaczone na czerwono).
U Ciebie nie ma z tym problemu - w modelu ich nie ma. Na kolorowance też nie ma więc nie musisz szlifować.

 

No niestety muszę się powtórzyć - w tym czymś na fotkach jest wszystko pomieszane.
 

Zawiasy zeszlifowałeś bo model który tu sklejasz to wersja Ausf.F, a w tej "bajce" ma to w wersji ausf.F/8.
Właśnie od wersji F/8 zmieniono te klapy - które tak pozostały do końca produkcji.

Dodam jeszcze - wyrzutniki granatów dymnych (na fotce zaznaczone na żółto) usunięto z montażu w maju 1942 roku.
Dla jasności wersja ausf.F produkowana od 03.1942 ~ 09.1942, a F/8 od 09.1942 ~ 12.1942 roku.

Różnic było więcej.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma się co denerwować, chłopak chce odtworzyć pojazd z anime, a nie ten który posłużył za wzór do narysowania go. Innymi słowy po prostu ja bym dał ten temat do Sci-fi, bo autorowi tutaj nie chodzi o odwzorowanie rzeczywistego pojazdu, tylko tego który pojawił się serialu. Także myślę, że trzeba by bardziej jego pracę oceniać pod względem zgodności z anime, a nie zdjęć historycznych.

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, myszaty napisał:

Dziwię się specom od pojazdów, że chce im się.... bo widać że wiedza ich jest w tym konkretnyn przypadku niestety...

Przecież to całkowite S-F....

Dziwisz się ale gdyby nie mój wpis to po czym stawiał byś taki wniosek że to S-F?
Przypominam że to kolejny model w tej serii budowanych modeli.

Pierwszym był - Border Model Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 & G.
Który był wykonywany przez Autora wątku w przekonaniu że to właściwe określenie tej wersji jego wykonywanego pojazdu.
Dopiero po opisach właściwej wersji okazało się że to faktycznie S-F. Nie model firmy Border tylko to co miało być z niego zbudowane.
Ponieważ nie jest możliwe użycie koła z wersji Ausf.H z osłoną przekładni z wersji ausf.G i cała reszta różnic.

 

Kolejny to Pz.Kpfw.IV ausf.D Tamki - tu nie pisałem bo Autor robił go prosto z pudła bez zmian. Ja takowych nie widziałem.

 

Następny to "Hetzer" - dyskusja o kolorze, a później też o wersji tego pojazdu. Po opisie okazało się że wyszła  wersja S-F.
Wszystkie możliwe wersje w jednym pojeździe.

 

Ostatnim (jak na razie) jest StuG III Ausf.F.
I gdyby nie było w nim dziwnych zmian - zapewne nic bym nie pisał. Widząc taką dziwną zmianę klap nad silnikiem napisałem że to znów nie ta wersja. A to dopiero początek budowy tego modelu.

 

Nie oceniałem całego tego projektu jako S-F ze względu na załogi tych pojazdów czy w jakiej formie są wykonywane, tylko za konkretne błędy merytoryczne skoro cały czas stosuje się w całym projekcie oznaczenia konkretnych wersji.

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, meser262 napisał:

Dziwisz się ale gdyby nie mój wpis to po czym stawiał byś taki wniosek że to S-F?

Nie jestem aż tak prosty i naiwny by uwierzyć że twórcy tych kreskówek są na tyle dokładni by stanowić wzór dla przynajmniej w części rzeczywistego modelu...bo by to oznaczało by że cała reszta waszych  rozkminek jest niepotrzebna bo jest G&P....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie:super: , choć są tacy którzy wzorują się na kolorowankach robiąc swoje modele. I Oni są święcie przekonani że to właśnie to jest wierne od wzorowanie konkretnego pojazdu z czasów wojny - niestety.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 17:36, meser262 napisał:

Totalny ABSURD. Na podstawie kolorowanek odwzorowywać swój model tego pojazdu.
Na zdjęciu StuG III ausf.F - strzałki są zaznaczone na zielono.658231520_meser262@Tyausf.F-1.thumb.jpg.9c33f7b4bb79372af7375ba76c9d82c7.jpg


W dzisiejszych czasach Modelarze dorabiali by te elementy w swoich modelach - (zaznaczone na czerwono).
U Ciebie nie ma z tym problemu - w modelu ich nie ma. Na kolorowance też nie ma więc nie musisz szlifować.

Pewnie chodzi ci o śruby co daje Border w swoich modelach? 

IMG_20220222_200225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DamianosPL napisał:

Pewnie chodzi ci o śruby co daje Border w swoich modelach? 

Jest to dodatek - tylko. Większość nowszych modeli ma ten detal w modelu. Choć jest to jakaś alternatywa.

Śruby używane były różnej wielkości w różnych miejscach.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką zapowiedź już widziałem:

Girls und Panzer] Panther Ausf.G Kuromorimine Girls` High School w/Battle Damage Decal -Platz , Rye Field Mode GP-70 skala 1/35.

https://www.1999.co.jp/eng/10864776

[Close] [Girls und Panzer] Panther Ausf.G Kuromorimine Girls` High School w/Battle Damage Decal (Plastic model) Other picture1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, robertmodelarz napisał:

Taką zapowiedź już widziałem:

Girls und Panzer] Panther Ausf.G Kuromorimine Girls` High School w/Battle Damage Decal -Platz , Rye Field Mode GP-70 skala 1/35.

https://www.1999.co.jp/eng/10864776

[Close] [Girls und Panzer] Panther Ausf.G Kuromorimine Girls` High School w/Battle Damage Decal (Plastic model) Other picture1

Widziałem ten model tylko cena 2x wieksza bo w zestawie figurki. Nie wiem czy sie oplaca doplacac 300zł do figurek.

Może kiedyś sobie kupię go.

 

 

Przyszedł czas na pierwszy raz kiedy używam blach i się nie skończy na dwóch. Dopiero sie zaczyna przygoda z blach. Nie posiadam zaginarki znacie domowe sposoby? I do cięcia blach tez nie mam przyrządu tylko nożyk który łatwo mozna ztępić blachą.

Qi6vMTT.jpg

ycyRn8H.jpg

eYFmCqP.jpg

Bvc7MzJ.jpg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cążki precyzyjne:

74035.jpg

https://www.plastmodel.pl/28162-u-star-ua-91350-cutting-piler-cazki-precyzyjne

Lub nożyk tapicerski z łamanymi ostrzami, wycinaj na płytce szklanej lub na szkliwionej terakocie:

STANLEY 10-481 nóż nożyk ostrze łamane 180mm - WARSZTATOWE - Robo-Kop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @orzechu500 napisał blaszki wycinasz na twardym podłożu, masz w domu płytę Cd/DVD ? to już wiesz co możesz wykorzystać jako podłoże , do ścięcia zadziorów wystarczą zwykłe małe nożyczki, dalej pilnik, cążki to słabo się nadają, raczej zbędny wydatek

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.