Skocz do zawartości

[L] Vought F-8P Crusader France Navy no.35 Academy 1:72


sjr

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszam z zupełnie nowym dla mnie tematem - pierwszy samolot z silnikiem odrzutowym :)

Nie wiem jak to się stało, że ze sterty modeli z okresu WWII został wybrany właśnie ten kandydat ale słowo się rzekło i kleje to co żona wyciągnęła z zalegających pudeł. 

 

1139425-27209-79-1080.thumb.webp.71eb3a963675abb43c9e26714842a57d.webp

 

Malowanie w jakim planuję zrobić: 

 

88475_1132114820.thumb.jpg.a923d4e9e8bcdc7c53c1e2fb27d2ed93.jpg93107_1156932878.thumb.jpg.004fb5dadf97adad3f4d3ae9769b42df.jpg

68351_1537530716.thumb.webp.a015c4692dd5c21594cb16bbb3e5b881.webp

 

Jako że w temacie JET'ów jestem totalnie zielony pytanie do znawców, o co warto ten zestaw Academy wzbogacić / co w nim wymienić? 

 

Na początek na pewno muszę zamówić maski do oszklenia i zauważyłem że Eduard propouje standardowe maski natomiast Montex proponuje maskowanie owiewki w 3 etapach, które maski lepiej spełnią swoje zadanie? 

 

2654_rd.jpg.d120ac12ed6e4ac1fc62672cc4275ca2.jpg

 

I jeszcze pytanie o kolor główny, instrukcja podaje FS35164, czy miał ktoś do czynienia z serią farb Hataka seria Blue Line Mini? Da się tym malować w aero? 

Edytowane przez sjr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafny temat :super:

Zostaw tą IIWŚ i klej jet'y :wink:

Fajne maski będą z New Ware, a z dodatków to zależy jak zwykle ile chcesz dołożyć kasy, możesz się pokusić o dodatki od Armycast, może jakiś fotel. Model jest tak ładny, że moim zdaniem prócz wymienionego fotela nic więcej mu nie trzeba.

:piwo: to za szczęki :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
17 godzin temu, sjr napisał:

Przyszły dodatki, teraz tylko znaleźć wolna chwile i można zaczynać 

IMG_20211030_181938.jpg

 

Jako,że mam  wielką ochotę  na wersję J i jest to najgorętsze pudełko w pobliżu mojego  warsztatu to mam pytanie dot.dodatków- w czym jest ta "wartość dodana" względem wlotów na dyszy?Czy te  airesy mają taki wlot podparty  listwą ?

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, golf czarny napisał:

 

Jako,że mam  wielką ochotę  na wersję J i jest to najgorętsze pudełko w pobliżu mojego  warsztatu to mam pytanie dot.dodatków- w czym jest ta "wartość dodana" względem wlotów na dyszy?Czy te  airesy mają taki wlot podparty  listwą ?

 

Wrzucę jutro zdjęcie jak to wygląda w stosunku do pudełkowych 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc👍 Ale teraz to ani ramka  ani żywica mi się nie widzą 🥸 Przynajmniej do tego trzeciego i czwartego  zdjęcia na samym  początku wątku. Żywice mają plus bo jest imitacją  wlotu i "belka"  kończy się przy brzegu wlotu. Tylko nie nie wiem dlaczego to nie jest belka? Ale fakt,że żywice będą wyglądać lepiej. Muszę  sprawę  mocno przemyśleć. Wloty z wysyłka to będzie  grubo  ponad  1/3  ceny jaką dałem za model. em@ a jaki byłby Twój pomysł na zrobienie wlotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BRAVO112 napisał:

jak to wyglada w prawdziwym samolocie? Masz jakies zdjecie?

jest na początku wątku.  W spoko  rozdzielczości. Da się powiększyć . Polecam także ogólnie  i szczególnie do  crusadera detail&scale (tu  akurat 031 str . 54). Leży na docer.

 

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny pilnik, papier scierny 280,600,800 ,wiertła lub male dłutka.Jęśli nie boisz sie pracy ze skalpelem  kształtuj wlot przy jego pomocy. Jako wypełnień uzywam elementów ramek z warhamerów , hipsu lub pojemników plastikowych z kateringu.

wloty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie potwierdzić poprawność poniższej instrukcji? 

Czy elementy nr 45 i 63 powinny być umieszczone tylko z jednej strony fotela czy obustronnie? 

Screenshot_1.jpg.b23ce18944d9d3cc0f56cc96401a495f.jpg

IMG_20211105_154638.jpg

IMG_20211105_154621.jpg

Edytowane przez sjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało się skończyć fotel, i wtedy stała się rzecz straszna - fotel spadł na podkładkę i jedna blaszka poszybowała w otchłań dywanu... Dwie podjęte próby poszukiwań zakończyły się klęska... 

Prawdopodobnie cześć będzie trzeba dorobić z druciku 😞

IMG_20211115_122344.jpg

IMG_20211115_122306.jpg

IMG_20211115_122323.jpg

 

Trzecia próba poszukiwań zakończona sukcesem :)

Zguba już na swoim miejscu 

IMG_20211115_124322.jpg

IMG_20211115_124306.jpg

IMG_20211115_124251.jpg

Edytowane przez sjr
Update
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spojzec na mój warsztat, robiłem niedawno. Model ładny, nawet bez dodatków wyglądać może efektywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Moses napisał:

Możesz spojzec na mój warsztat, robiłem niedawno. Model ładny, nawet bez dodatków wyglądać może efektywnie

Widziałem Twój warsztat i jestem pełen podziwu 😉

Aktualnie trochę za bardzo wyszlifowałem deskę rozdzielczą i przy najbliższej wolnej chwili muszę dodać parę przełączników z powrotem. No i bije się z myślami czy nie złożyć skrzydeł ale boje się że nie dam sobie rady z zawiasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eolfpack robiąc mastera pod odlewy też ciał oryginał 😉 pytanie jakie są Twoje możliwości, ja bym się nie podjął, wystarczyło mi chrzanienie się że slotami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.