Skocz do zawartości

S-58 / UH-34, Italeri, 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Na półce na śmigłowce mam akurat miejsce na jeden większy i jeden mniejszy wiatrak, zatem nadszedł czas na wczesny śmigłowiec Sikorskiego. W Izraelu znany jako S-58, wedlug nomenklatury amerykańskiej był to UH-34. Jakiś czas temu nabyłem bardzo ładny model Italeri (choć sądząc po technologii produkcji jest to zapewne model firmy ESCI).

 

5056EF5D-66A5-4E83-93F5-7C313C6A9DEB.thumb.jpeg.3283c7b68c28bda13129789c6cf815d9.jpeg

 

Modelu nie zamierzam udziwniać, buduję prosto z pudła, co najwyżej dorobię brakujące anteny.

Malowanie będzie izraelskie, ale nietypowe, bo zamiast standardowego wówczas malowania brazowo-niebieskiego będzie oliwkowe z brązowymi plamami. Były to bowiem używane maszyny Bundeswehry, na których brązową farbą zamalowano niemieckie napisy i krzyże.

 

Na zdjęciu pomalowane już elementy wyposażenia wnętrza, jeszcze trochę zapuszczę i pomaluję i zamykam go.

 

B7D51D81-1969-4710-A0B1-CC46ADD80E4B.thumb.jpeg.4659a74aa83031bc00135c64432a9dff.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy wink3.

 

16 minut temu, GreGG24 napisał:

choć sądząc po technologii produkcji jest to zapewne model firmy ESCI

ESCI raczej nie miała go w katalogu. Z wiatraków w tej skali kojarzę tam Mi-24, rodzinę Bella, AH-64 i jakiegoś dziwnego Kamowa.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje spojrzeć na podwozie, bo z tego co wiem to trzeba przerabiac aby zrobic Izraelskiego S-58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Moses napisał:

Sugeruje spojrzeć na podwozie, bo z tego co wiem to trzeba przerabiac aby zrobic Izraelskiego S-58

 

Dzięki za podpowiedź, faktycznie przeoczył bym ten detal. Na Scalemates jest informacja o konwersji Scale Aircraft Conversions 72189, zamarkuję to wczesne podwozie z prętów Evergreen.

2E04372F-157F-4BC2-AB77-6F113B482E8B.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, myślałem, że to będzie spacerek, a tu mi Moses ćwieka zabił tym podwoziem. Nie ma nigdzie dobrych rysunków, na których mógłbym się oprzeć, mam wydawnictwo Squadron-Signal na temat tego śmigłowca (coś mnie kiedyś tknęło, żeby je kupić) i tam też niestety nic, tylko jakiś szkic z boku. Będę szukał rysunków, znalazłem jeszcze jedną firmę, która robi to podwozie w wersji V do H-34, z Wielkiej Brytanii, możliwe, że jeśli nic nie znajdę, to zamówię u nich, mają dość dużo ciekawych akcesoriów do śmigłowców w 1:72, więc pewnie będzie większe zamówienie. Ale szybkie to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co wrzucił Roberts, musisz usiąść i poszukać materiałów dotyczących Izraelczyka, albo zmienić koncepcje, po jak widzę po rysunkach to niemieckie wersję G mogą się od siebie różnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Moses napisał:

Po tym co wrzucił Roberts, musisz usiąść i poszukać materiałów dotyczących Izraelczyka, albo zmienić koncepcje, po jak widzę po rysunkach to niemieckie wersję G mogą się od siebie różnić

Dlatego najlepiej jest zrobić konkretny egzemplarz na podstawie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolorowe schematy z publikacji SAM. Chyba zrobię tego z numerem 13. Był to jeden z trzech pierwszych H-34A dostarczonych do Izraela w 1958 roku, numer seryjny 48-692. Dla niepoznaki zmieniono oznaczenie na cywilne S-58B.

 

P.S. Sikorsky S-55 będzie na warsztacie w następnej kolejności.

 

SAM_S58.jpeg.648f6b808709bbc397ab8f56de8a2b00.jpeg

Edytowane przez GreGG24
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hello napisał:

Niebieski spód malowaleś równiutko , czy też cieniowałeś ?

Wyszło fajnie . I w prosty sposób . 👍🤗

Hello

Jest malowany laserunkowo na tym marmurku. W świetle dziennym  widać ten marmurek pod szarym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.