Skocz do zawartości

P- 51 B/ C Mustangs over Italy. 1/72 Koniec


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tworze brakowało mi charakterystycznego wylotu chłodnic. Trzeba było coś za imitować.

W trakcie:

20211223_162343.jpg.89c3e7180f2f20f49bce1190d8c19eee.jpg

20211223_193816.jpg.2b9de8d51855715b3bf5f21164160f94.jpg

 

20211223_191443.jpg.998195c13ad89870882189f545f00b22.jpg

Mikołaj zrobił by tu ze 100 części, ale na potrzeby tej budowy wystarczy. Wymaga jeszcze dopracowania, ale kierunek jest. :hmmm:

Moim zdaniem rycie w tym MC niczym się nie różni od rycia starej Italierki co przerabiałem  20 lat temu. :cool:

Edytowane przez marek d
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejki hipsu załatwiły sprawę. dużych szpar nie było, Na spływie skrzydła przy kadłubie trzeba było dołożyć

kawałki plastyku. Szpachlówki trochę nadmiarowo, ale wolę więcej niż powtarzać zabieg. Teraz mozolne szlifowanie.

20220102_140008-crop.jpg.aae5bbdb927503e638945c2e6f381f5c.jpg

W dniu 31.12.2021 o 15:12, Moses napisał:

Czy mi się zdaje czy go jeszcze przeryłes?

Tylko poprawiłem po wygładzaniu kadłuba. Lampa szajsfona uwydatniła je bardzo.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak patrzę na Twe poczynania i aż mam ochotę kupić sobie takiego mustanga i go relaksacyjnie zmajstrować 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marek d napisał:

Wklejki hipsu załatwiły sprawę. dużych szpar nie było, Na spływie skrzydła przy kadłubie trzeba było dołożyć

kawałki plastyku. Szpachlówki trochę nadmiarowo, ale wolę więcej niż powtarzać zabieg. Teraz mozolne szlifowanie.

20220102_140008-crop.jpg.aae5bbdb927503e638945c2e6f381f5c.jpg

Tylko poprawiłem po wygładzaniu kadłuba. Lampa szajsfona uwydatniła je bardzo.

Z przyjemnością śledzę Twój warsztat. Bardzo fajnie się go ogląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neptun1939 napisał:

Kurcze, tak patrzę na Twe poczynania i aż mam ochotę kupić sobie takiego mustanga

I w ten sposób osiąga się skutek przeciwny do zamierzonego🤣🤣🤣,  a przynajmniej nie po myśli frakcji antymistercraftowej🤣🤣🤣

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Evildead napisał:

Jak widać to i 💩 można  ładnie robić model, nie widać tej dziury między skrzydłem a kadłubem jak przy czerwonych ogonach , dobra robota !

Oczywiście, że można nawet z takich marnych zestawów budować ładne i miłe dla oka modele bez użalania się na to, że coś nie pasuje albo jeszcze wymyślając coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coraz ładniejszy ten koń na białym rycerzu :) 

Edytowane przez neptun1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, greatgonzo napisał:

Trochę Cię podkusiło, żeby zostawić pokrywy komory uzbrojenia w NMF. Były  częściowo (albo całkowicie, w zależności od miejsca produkcji)  szpachlowane i malowane jak reszta skrzydła. Nie kitowano tylko szczelin.

Rozumiem że mówisz o tym większym który załapał się na foto. Tam wygrało efekciarstwo. Zresztą tam nic się nie zgadza. To akurat

można jeszcze skorygować. 😎 Na inne już za późno.  Jednak tematem przewodnim jest ten mniejszy robiony dla robienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marek d changed the title to P- 51 B/ C Mustangs over Italy. 1/72 Koniec

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.