Skocz do zawartości

FM-2 Wildcat 1:72 Arma Hobby


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
ponieważ warsztat z budowy Hellcata powoli zmierza ku końcowi postanowiłem założyć nowy temat. Tym razem decyzja nie była trudna, postanowiłem pozostać w kręgu maszyn latających nad Pacyfikiem po stronie jankesów. Model raczej wszystkim dobrze znany jeśli chodzi o zawartość pudełka. Nie wybrałem jeszcze konkretnego malowania, skłaniam się jednak ku jednemu z ciemnogranatowych malowań. 

Z powodu mojego ignoranckiego podejścia do rzeczywistych maszyn latających po niebie Pacyfiku zakładam warsztat już teraz, chociaż pierwsze cięcie nastąpi najszybciej po świętach. A nuż jakaś dobra dusza rzuci coś merytorycznego jeśli chodzi o tą maszynę:). Ze swojej strony mam monografię lotniczą nr 20 traktującą o F4F, co nie zmienia faktu, że raczej można będzie się tu spodziewać bardziej frajdolarstwa niż modelarstwa redukcyjnego i chęci budowy egzemplarza w 100% zgodnego z oryginałem. Jednak każda pomoc jeśli chodzi o ewentualne poprawki lub ingerencje w model będzie doceniona. Sugestie będę starał się wprowadzić w życie o ile uznam, że jest to wykonalne przeze mnie 😉 . 

Model chciałbym przenitować, a malować zamierzam w dotychczasowym quasi-rzeczywistym stylu z odrobiną modnych efektów specjalnych😁

 

Żeby nie było pusto to wrzucam zdjęcia pudełka, zawartości i dwóch malowań nad którymi się zastanawiam.

 

IMG_8794.thumb.JPG.58cb66abb5e9063d8bd51d494cd60da7.JPGIMG_8796.thumb.JPG.8ac953e76b1ed47b00855e5efac1ff55.JPGIMG_8795.thumb.JPG.2e67eb945704b9232b554be6b3a68d7c.JPGIMG_8798.thumb.JPG.d8eb2a19475b01e290549c960ca85f3d.JPG

Edytowane przez Roland_Sebastian
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robisz Hellcata w jednobarwnym malowaniu to może tutaj zrobisz trzykomorowy kamuflaż? Bardzo efektownie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zaruk napisał:

zrobisz trzykomorowy kamuflaż

Jak sie robi TRZYKOMOROWY kamuflaż 😉 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Moses napisał:

Jak sie robi TRZYKOMOROWY kamuflaż 😉 ?

Tak jak stepujące śmigłowce.:mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zaruk napisał:

Skoro robisz Hellcata w jednobarwnym malowaniu to może tutaj zrobisz trzykomorowy kamuflaż?

Musiałeś to napisać, no musiałeś? 😀 Byłem przekonany, że w armowskim F4F-4 jest możliwość wykonania trójkolorowego kamuflażu i miałem odpisać, że właśnie w trójkolorowym kamo mam zamiar zrobić wcześniejszą wersję Żbika. Teraz, jak zajrzałem do instrukcji okazało się, że się myliłem i F4F-4 ma tylko 2 kolorowe kamuflaże. Wygląda na to, że trzeba będzie zmienić zdanie i zrobić tego tricolor. Ehh i znowu pretekst do zakupów w sklepie modelarskim bo farbki nie mam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie robisz F4F-4 tylko FM-2 to dwie rozne wersje. Krzyknij moze coś sie znajdzie z kalkomanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moses napisał:

Ale Ty nie robisz F4F-4 tylko FM-2 to dwie rozne wersje. Krzyknij moze coś sie znajdzie z kalkomanii

 

Techmod robi, ale po przejściach kolegi Myszatego nie wiem czy powinienem o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zaruk napisał:

Techmod robi, ale po przejściach kolegi Myszatego nie wiem czy powinienem o tym pisać.

Chciałbym sprostować: z kalek Techmodu już korzystałem, min. przy Mustangu i Gothcie, i nie było problemu, ta kalka ,,arkuszowa" sworla wycięła taki numer- może to przez format druku ??

Zresztą techmodowskie kalki chyba były też poprzednich modelach army??

Ani na fokkerze, iskrze, hurrim nie było problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Moses napisał:

Ale Ty nie robisz F4F-4 tylko FM-2 to dwie rozne wersje. Krzyknij moze coś sie znajdzie z kalkomanii

Może użyłem za dużego skrótu myślowego. Już wszystko wyjaśniam. ;)Tu robię FM-2, a mam też w planach F4F-4. Wydawało mi się, że Arma w zestawowych malowaniach F4F-4 ma wersje w trójkolorowym kamo (teraz zastanawiam się czy one w ogóle latały w trójkolorze) dlatego doszedłem do wniosku, że zrobię FM-2 granatowy, a F4F-4 trikolor.  Skoro F4F-4 jest tylko w kamuflażu dwukolorowym to FM-2 robię w trójkolorze ;).

Kładłem już kalki techmodu i też nie pamiętam problemów. Podobno, zależy to od okresu, w którym dany okres powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób brytyjskiego.

9 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

Podobno, zależy to od okresu, w którym dany okres powstał.

To zdanie mnie zaintrygowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-4 latały w trójkolorowym kamuflażu, tyle że w dywizjonach treningowych. Jak chcesz mogę poszukać kalek do 3 kolorowego malowania

 

IMG_20211224_101233.jpg

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Xmen napisał:

To zdanie mnie zaintrygowało.

Gdzieś mi się obiło o uszy, że starsze techmody zachowują się jak cerata, ale nie stwierdziłem tego naocznie. Miałem do czynienia tylko z jednym zestawem ich kalek i kładło się je ok. Były trochę grube, ale dobrze ułożyły się na modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kalkomaniach Techmodu to można książkę napisać.

Chodzi mi o ten fragment:

35 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

od okresu, w którym dany okres powstał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie może laickie pytanie - Moses, pokazujesz malowania FM-2, a rozmowa o trzech kolorach dotyczy F4F-4. Czy nie było różnic między tymi maszynami? Na tej stronie kilka z nich jest wymienionych:

http://armahobbynews.pl/blog/2020/05/04/f4f-wildcat-i-fm-2-roznice-i-cechy-charakterystyczne/

 

Nie kwestionuję twojego wpisu, tylko pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze F-4 latały w 3 barwnych malowaniach jednoczesnie oferuje ze poszukam u siebie kalek do 3 kolorowego FM-2 😉 Masz racje powinienm dopisac ze kalki do FM-a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, greatgonzo napisał:

F4F-4 to myśliwiec. FM niby też, ale jaki to tam myśliwiec z silnikiem od kukuruźnika!

Żadnego tam kukuruźnika, jeno AN-2, PZL Kruka i Dromadera! :)

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 13:14, greatgonzo napisał:

F4F-4 to myśliwiec. FM niby też, ale jaki to tam myśliwiec z silnikiem od kukuruźnika!

Oj tam, kto by się przejmował, FM-2, F4F-4, jeden i drugi ma skrzydła, strzela i lata i do tego literkę F w nazwie. Dla mnie różnic brak 😜. Samolotom pod osłonę silnika nie zaglądam😂.

 

W dniu 24.12.2021 o 11:14, Moses napisał:

Potwierdzam ze F-4 latały w 3 barwnych malowaniach jednoczesnie oferuje ze poszukam u siebie kalek do 3 kolorowego FM-2

 

Ale FM-2 można zrobić prosto z pudła w trójkolorowym kamo i to w sumie dość ciekawa maszyna była, bo widać na zdjęciach że na skrzydłach są dwa odcienie ciemnego granatu. Także będzie robione takie malowanie. 

 

W dniu 24.12.2021 o 10:27, Xmen napisał:

Chodzi mi o ten fragment:

W dniu 24.12.2021 o 09:51, Roland_Sebastian napisał:

od okresu, w którym dany okres powstał.

Oj tam. Śmigłowce stępują, są kamuflaże trzykomorowe i kalkomanie mają czasem okresowy okres. 😁 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, barszczo napisał:

zrób z niego Martleta VI :super:.

No coś ty, przecież to zupełnie inne maszyny były 😁

A tak na serio, to jakoś mi w ogóle nie pasuje Wildcat w tym brytyjskim kamuflażu, więc to malowanie zostało odrzucone na wstępie.

Przy okazji mam pierwsze pytanie co do malowania kokpitu. Tablica zegarów cała czarna czy tylko środek na czarno, a boczne zegary na zielonym tle tak jak sugeruje Arma? Nie znalazłem zdjęć z epoki, a kolorowe znalazłem w obu kombinacjach.

Edytowane przez Roland_Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomalował zgodnie z tym zdjęciem. Podłoga i burty do bocznych paneli Interior Greena. Wszystko powyżej bocznych paneli czarne

 

f930627591dcff491c3aaba6257e3f63.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 18:27, Moses napisał:

Ja bym pomalował zgodnie z tym zdjęciem. Podłoga i burty do bocznych paneli Interior Greena. Wszystko powyżej bocznych paneli czarne

Jesteś pewny takiego malowania?

Znalazłem taki warsztat i patrząc na to ile przeróbek gościu zrobił to zakładam, że wiedział jak należy pomalować środek.

https://www.tapatalk.com/groups/72nd_aircraft/fm-2-from-arma-hobby-corrections-alterations-and-u-t11498.html?fbclid=IwAR3xc07H7qf_ddh6j5dw3KcP64ze5zq6ul1hfxAKU4IRcYVg5pbaMnZ0TVg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.