Skocz do zawartości

M1240A1 M-ATV w malowaniu JW AGAT


MarDro

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda kozacko, jedyne co rzuciło mi się w oczy to piękna, wypucowana gaśnica, która według mnie wyróżnia się na tle innych elementów wnętrza.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnica mi się akurat podoba. Nie utonął przecież w bagnie. Wnętrze może za sterylne, ale też bez przesady, nie może być jak buda. Bardzo mi się podoba okablowanie i dodatki. Chociaż mi już się dostało za anteny, których w Polsce się nie używa. Dlatego swojego odstawiłem na bok, coś trzeba odciąć. Co do brudzenia, znam ten model i wiem ile zakamarków w nim jest. Brudzenia po sklejeniu całej bryły odpada. Da się u ciebie zauważyć czyste niedostępne miejsca. Chociaż z daleka model wygląda rewelacyjnie, brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw RFM daje wszystkie niezbędne elementy do zrobienia polskiego krajowego wozu, ale też wozu UD Army na przykład i niestety instrukcja w kilku miejscach zamieściła odwrotne opisy do wersji. W trakcie budowy trzeba konfrontować że zdjęciami konkretnego pojazdu, który budujemy. I duży faul  zestawu - tarcza na wierzy jest sporo przewymiarowane - nienaturalnie wielgaśka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie "ale" I słowa uznania 

Kiedy robiłem ten model nie byłem jeszcze na tym etapie żeby wszystko odnośnie anten i elektroniki w środku ogarnąć

Cały czas się tego ucze i wszystkie aspekty elektroniki w środku zostają poprawione w modelu nad którym teraz pracuje 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulik58autor owego modelu dopiero wynurzył się z odmętów Drugo-Wojennej pancerki 😉 I zanim zaczął o cokolwiek pytać to już za dużo złożył, za dużo pomalował.. 

Ale chłopak pilny uczeń i jego kolejne MRAPy, które zdradzę, że są w trakcie budowy, będą właściwsze z rzeczywistością :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bulik58 napisał:

 kamera przed przednia szyba , na zadnym zdjeciu jej nie ma , ale ....

 M ATV – wóz do zadań specjalnych tu jest widoczna

 

Żaden z tych pojazdów nie ma kamery, nawet ten z filmu. To co widzisz to reflektor zamontowany na dachu,który tak wygląda jakby był kamerą. Pod koniec filmu są ujęcia z przodu, doskonale wtedy widać pusty słupek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej. Są minimalne różnice, ale akceptowalne. Jeżeli chodzi o tarczę to jeśli dobrze pamiętam najbliższa wymiarami jest ta z M1114 Bronco, natomiast sama wieża O/GPK najbliżej do oryginału tej z modelu M1151 Academy. Nie porównywałem wieży od MATV z tą z Academy. Ta od Bronco jest natomiast sporo węższa niż powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Moglbys sie wypowiedziec w temacie oslony strzelca , gdzie lezy jej blad.

Temat wieży wypłynął w tym temacie odnośnie Humvee:

http://humvee-models.com/viewtopic.php?p=36261#p36261

Od tego postu masz fragment dyskusji, plus na kolejnej stronie wątku, pierwsze dwa posty zawierają opis wymiarów. Wychodziło wtedy na to, że wieża RFM poza przednią tarczą jest okej. Jeśli ktoś chciałby wykonać taki model poprawnie i miałby tylko zestaw RFM, to jest bardzo prosty patent. Nie montować przedniej tarczy. W pojazdach z zamontowanym granatnikiem H&K GMG tarcza ta jest zdemontowana, ponieważ nie mieści się za nią granatnik. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.