Skocz do zawartości

ORP Piorun MM 2001 1/200 (papier)


wieslaw_

Rekomendowane odpowiedzi

Słowo się rzekło. Model po dwóch latach skończony (brak jeszcze tylko tabliczki z nazwą). Założenia na samym początku budowy były inne ale w jej trakcie moje plany zaczęły mocno ewoluować. Z racji tego iż w tak zwanym międzyczasie wyszły bardzo dobre plany w Modelarstwie Okrętowym autorstwa Pana Jana Schmidta, postanowiłem zaszaleć. W tym samym czasie udało mi się uwolnić od grania w World of Warships i kupić swoją pierwszą drukarkę 3D. W związku z tym model stał się jednym wielkim eksperymentem. Postanowiłem przypomnieć sobie jak się lakieruje aerografem a także po raz pierwszy w życiu zrobiłem na modelu lekkie ślady użytkowania oraz wpływu warunków atmosferycznych na okręt. Natomiast druk 3D to był totalny żywioł, szczerze i bez bicia na "Piorunie" uczyłem się wszystkiego. Model ma ogromnie wiele błędów, merytorycznych i technicznych. Natomiast nie chciałem poprawiać go w nieskończoność i postanowiłem zamknąć etap budowy a doświadczenie na nim zdobyte wykorzystać w następnych modelach. Swoją drogą jest to mój powrót do modelarstwa po jakichś 20 latach, więc chyba nie jest aż tak źle.
Miałem ambicję aby zrobić zdjęcia jakimś porządnym aparatem, niestety nie dorobiłem się takowego. Tak więc zdjęcia są z komórki, natomiast starałem się z nich wyciągnąć ile się da. Pozostaje mi tylko zaprosić do oglądania zdjęć.

 

Piorun_001.jpg

 

Piorun_002.jpg

 

Piorun_003.jpg

 

Piorun_004.jpg

 

Piorun_005.jpg

 

Piorun_006.jpg

 

Piorun_007.jpg

 

Piorun_008.jpg

 

Piorun_009.jpg

 

Piorun_010.jpg

 

Piorun_011.jpg

 

Piorun_012.jpg

 

Piorun_013.jpg

 

Piorun_014.jpg

 

Piorun_015.jpg

 

Piorun_016.jpg

 

Piorun_017.jpg

 

Piorun_018.jpg

 

Piorun_019.jpg

 

Piorun_020.jpg

 

Piorun_021.jpg

 

Piorun_022.jpg

 

Piorun_023.jpg

 

Piorun_024.jpg

 

Piorun_025.jpg

 

Piorun_026.jpg

 

Piorun_027.jpg

 

Piorun_028.jpg

 

Piorun_029.jpg

 

Edytowane przez wieslaw_
  • Like 25
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje modelarstwo zaczęło się w 1979 roku  od trałowca bazowego właśnie z  "Małego Modelarza" i to głównie od okrętów ale wtedy czasy były trochę inne😜 . Napiszę tak ten okręt jest super zrobiony duża ilość szczegółów , wielki wielki szaczun:benc::benc::benc:. No to teraz nie lenić mnie się tutaj i za "Błyskawicę" albo "Burzę" się brać. Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Może jeszcze bardziej podobał by mi się, z wyraźniejszymi śladami zużycia ale rozumiem, że nie powiedziałeś w tej kwestii ostatniego słowa. Podziwiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

No to teraz nie lenić mnie się tutaj i za "Błyskawicę" albo "Burzę" się brać.

 

Dzięki, cieszę się że się podoba natomiast na dokończenie czeka Fuso w najdłuższej relacji świata :) Zacząłem go chyba w 2005 więc czas go skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adams M1A1 napisał:

1/200?

 

Tak 1/200. Relacja zaczęta w 2010 (jednak nie jest tak źle jak myślałem :) ). Właśnie ją wygrzebałem. Myślę, że pójdę za ciosem i także użyję druku 3D ale być może już nie na taką skalę jak w Piorunie.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=173646&t=173646&filtr=0&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wieslaw_ napisał:

 

Tak 1/200. Relacja zaczęta w 2010 (jednak nie jest tak źle jak myślałem :) ). Właśnie ją wygrzebałem. Myślę, że pójdę za ciosem i także użyję druku 3D ale być może już nie na taką skalę jak w Piorunie.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=173646&t=173646&filtr=0&page=1

I tu padłem :benc:. Dawaj ją na Forum na pewno będzie wielu oglądaczy. Chociaż muszę się przyznać że kiedyś miałem zamiar zrobić "Rodney'a" w 1/200 i skończyło się na szkielecie z pokładem z desek, jednej  nadbudówce i  wieżach działowych  :?. Pozdr.A

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Dawaj ją na Forum na pewno będzie wielu oglądaczy.

 

Wrzucę na bank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Zajebisty, choć jak dla mnie zdecydowanie za czysty, niemniej zajebisty.

 

Szczerze to wolałem zrobić go bardziej czystego, to mój pierwszy "brudzing" dlatego wolałem zrobić to delikatniej niż przesadzić. Niemniej dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Z bardzo dużym poślizgiem, ale serdecznie gratuluję. Piękny model. Jest na czym oko oprzeć. Więcej takich modeli na forum. 👍

W zamierzchłych czasach też się pastwiłem nad jakimś niszczycielem z MM ale to był chyba Garland. Mój model nie przeżył moich zapędów modelarskich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej,

Pochwalę się na koniec relacji. Otóż udało się "wbić" z Piorunem na okładkę Modelarstwa Okrętowego przy okazji mojego artkułu na temat druku 3D. W jakimś sensie mój Piorun zaczął od Modelarstwa Okrętowego (plany Pana Schmidta) i w nim także kończy :)

 

002.jpg

 

022.jpg

 

Piorun_031.jpg

 

Piorun_032.jpg

 

Piorun_033.jpg

 

Piorun_030.jpg

Edytowane przez wieslaw_
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.