Skocz do zawartości

M10 Duckbill Academy+Eduard 1:35 Galeria


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, trochę zeszło na produkcji - dla szczegółów zapraszam do wątku warsztatowego:

viewtopic.php?t=7529

Model prezentowałem w Kielcach, ale bałem się przed zastosować pigmenty, żeby nie spartolić. Rollingstones mnie werbalnie zmobilizował, więc teraz spodziewajcie się paru spartolonych modeli na etapie pigmentowania .

Wpadłem na pomysł, mieszania suchych pigmentów z sidoluxem, nakładania pędzlem tej mieszanki, a potem jeszcze przyprószania kolejnymi pigmentami. Nazwijmy tą technikę "biednym substytutem" żywicy akrylowej MIGa do wiązania pigmentów.

Co tu dużo gadać - jestem mimo wszystko zadowolony.

P6170002.JPG

P6170007.JPG

P6170010.JPG

P6170011.JPG

P6170014.JPG

P6170015.JPG

P6170016.JPG

P6170020.JPG

P6170027.JPG

P6170028.JPG

P6170036.JPG

P6170039.JPG

P6170040.JPG

P6170041.JPG

P6170042.JPG

P6170046.JPG

P6170049.JPG

P6170052.JPG

P6170053.JPG

P6170054.JPG

P6170055.JPG

P6170056.JPG

P6170059.JPG

P6170060.JPG

P6170061.JPG

P6170062.JPG

P6170063.JPG

P6170064.JPG

P6170065.JPG

P6170066.JPG

P6170067.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał fajnej roboty.

Nie przemawiają natomiast do mnie peryskopy, skoro już dałeś zoom na nie.

Zdają się być zielone(być może to fotka przekłamała)

 

Co do sido, jak rozmawialismy, a ja powiedziałem-zbytnio zaokraglił fakturę.

 

 

gratuluję i pozdrawiam

p.s.

Co tu dużo gadać - jestem mimo wszystko zadowolony.

To najważniejsze, model robimy dla siebie, opinie to tylko skutki uboczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że nie nałożołeś pigmentw na gąski.

Nałożyłem i to dużo

 

A jedyne do czego mógłbym się przyczepić to błąd w temacie

Edurard Poprawione

 

Cieszę się, że się podoba.

 

To prawda, zdecydowanie twój najlepszy model!

Obiecuję, że następny, Pantera, będzie lepszy

 

Dziękuję, za wszystkie komentarze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model jest świetny, ale nie podobają mi się cztery rzeczy:

-ziarnisty kolor łusek pocisków;

-na zbliżeniach podwozia, w kilku miejscach widać, że koła jezdne nie stykają się z gąsienicą- wiszą w powietrzu;

-wydaje mi się, że przedni, lewy hak jest krzywo wklejony, choć to może być wina zdjęcia.

-mam nadzieję, że to przekłamanie zdjęć, ale ten lekki połysk jest tu nie na miejscu.

 

Reszta bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-na zbliżeniach podwozia, w kilku miejscach widać, że koła jezdne nie stykają się z gąsienicą- wiszą w powietrzu;

Na fotce do zbliżenia koło mi wyskoczyło, zauważyłem dopiero w galerii Tak to wszystkie leżą ładnie na gąsce, gwarantuję.

-ziarnisty kolor łusek pocisków;

Co potwierdza beznadziejność farb Humbrola

-mam nadzieję, że to przekłamanie zdjęć, ale ten lekki połysk jest tu nie na miejscu.

Stety, niestety - model ma lekki satynowy połysk miejscami i tak zostanie. Nie lubię głębokiego matu bo ujednolica model Takie zboczenie efekciarskie...

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ziarnisty kolor łusek pocisków;

Co potwierdza beznadziejność farb Humbrola

 

I tu się mylisz. Tak wygląda dobrze położony i wypolerowany metalizer Humbrola:

 

http://img241.imageshack.us/my.php?image=img6244iu3.jpg

 

Zdjęcie pochodzi z tej relacji:

 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=125034&t=125034&filtr=0&page=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mam nadzieję, że to przekłamanie zdjęć, ale ten lekki połysk jest tu nie na miejscu.

 

hmm.. ja nie wiem co wy macie z tym matem, ale osobiście

poza samochodami stojacymi kilka tygodni pod drzewami,

które w wyniku czasu, opadów, zanieczyszczeń, kurzu matowieją

nie widziałem globalnie MATOWEGO metalowego pojazdu, /Nie mówie o samochodach cywilnych a Wojskowych czy budowlanych)

co najwyżej satynę lekko matową ale zawsze satynę!

 

Osobiście uważam, że całkowicie matowe modele wyglądają NIE REALNIE,

pomijając już fakt o którym pisał reggy, że matowanie modelu na końcu zabija wszelkie niuanse (chociaż w większości matowych modeli na forum

tych niuansów po prostu chyba nie ma ;p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matowanie modelu na końcu zabija wszelkie niuanse (chociaż w większości matowych modeli na forum

tych niuansów po prostu chyba nie ma ;p )

 

Amen Tylko zaraz pojawią się oburzone głosy, że te "niuanse" to tylko tanie efekciarstwo, niemające nic wspólnego z realizmem

A propos lakierowania - gorąco polecam artykuł "Varnish Weathering" dostępny na Armoramie...

 

Co do modelu - mi wygląda na nieskończony. Strasznie zalałeś go olejami - widać nie starte do końca plamy, miejscami odciski palców. Powierzchni, pomimo mocnego cieniowania (swoją drogą - chyba obecnie lepiej próbować z modulacją; nie powinno Ci to sprawić problemów) brakuje różnych subtelnych zacieków, rainmarksów etc.

 

Układ jezdny wygląda na zrobiony na odwal się... przydałaby się jakaś faktura błota; zróżnicowanie odcieni i stopnia matowości tegoż. A porpos -prócz żywicy warto zaopatrzyć się w Fixer Miga do pigmentów; można je też zabezpieczać White Spiritem, ale nie jest to trwałe rozwiązanie.

 

Mam nadzieję, że jestem wystarczająco konstruktywny w krytyce...

 

Pozdrawiam,

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonak, to jeszcze nie Panzer Master , litości .

No nic, biorę krytykę na siebie pełną piersią i na wezmę ją do siebie, tyle że to póki co niemal 100% co mogę z siebie dać. Na Fixery i 150 kolorów magicznych pigmentów Miga mi póki co brak kasy, więc zostaje przy swojej archaicznej chemii.

A mi się mój układ jezdny podoba

A co do modulacji - czaję się z nią od jakiegoś czasu...

Pozdrawiam i dzięki za konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz - Tiger był imho znacznie lepszy ;)

 

Z cenami nie też przesadzajmy - Mig jest u nas względnie tani (polecam zajrzeć na Allegro...), a inwestycje w warsztat się zwracają - w postaci efektów ;)

Poza tym, fixer i żywica są wyjątkowo wydajne - starczą naprawdę na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że całkowicie matowe modele wyglądają NIE REALNIE,pomijając już fakt o którym pisał reggy, że matowanie modelu na końcu zabija wszelkie niuanse (chociaż w większości matowych modeli na forum tych niuansów po prostu chyba nie ma ;p)

 

Nie chodzi to, że model jest błyszczący czy matowy. Przecież nawet farba na czołgu nie jest całkiem matowa, tylko ma lekki połysk. Mi chodzi o to, że zabrudzenia się błyszczą, co widać na modelu Reggego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.