Skocz do zawartości

F-14A, Tamiya 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

image.thumb.png.490e07859ccdafa7d16954e4339579e9.png

 

Witajcie,

zaczynam nowy warsztat! W nim zajmiemy się Tamijkowym Tomcatem. Myślę, że zestawu nikomu nie trzeba przedstawiać. Mamy tutaj chyba najlepszy model tego samolotu w 1/48.
W tym momencie nie mam jeszcze wybranego malowania. W głowie kołacze mi się coś w stylu low-visibility, ale nie mam jeszcze upatrzonych kalek czy konkretnego egzemplarza. 
Jak zawsze model bez napinki, bez liczenia nitów czy odwzorowywania konkretnego samolotu :D Po prostu dla dobrej zabawy i satysfakcji ze sklejenia takiej bestii :D 
W warsztacie będę Was dopytywał o dodatki, kolory, farby co by zmalować coś przyjemnego dla oka :)

 

Standardowo budowę rozpocząłem od kokpitu. Wszystko pasuje do siebie idealnie. Wszystkie panele zostały zeskrobane. Kokpit zostanie wyposażony w kalki od Quinta Studio oraz żywiczne fotele Eduarda. 

DSC02771-1.thumb.jpg.27988f2ff265f8dde8f567cd1ea03441.jpg


PS: 
Kilka miesięcy temu zacząłem warsztat z Tamkowym Spitfajerem.  Jak na razie nie mam do niego weny. Jety w 1:48 są dla mnie dużo bardziej wciągające :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mirage3 napisał:

LoVis  jak najbardziej ale że ze wczesnego Tomcata ma powstać wink4 Ok jak bez spiny to jedziesz!

 

 

 

 

Kurczę, wydawało mi się, że widziałem gdzieś F-14A w LoVis. No ale to mogły być prace innych modelarzy. Jeśli nie bardzo da się zrobić Tomcata LoVis to pewnie zdecyduję się na Jolly Rogers :D  Wiem oklepane ale jakie ładne xD

 

10 godzin temu, BHmodels napisał:

Mam laga jak to czytam, nie wiem czemu ale ok. Jak chodzi o to "czy się zmieszcisz" to ma już zaplanowane miejsce, duże miejce. 

 

@Juffre będą do niego jakieś blachy czy coś?

 

Jak narazie z dodatków zamówiłem kalki 3D do kokpitu, żywiczne koła i fotele. W planach mam jeszcze dysze, choć nie mam jeszcze wybranego konkretnego producenta.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mirage3 napisał:

@Juffre wszystko byle nie Jolly Rogers tam w pudle masz Ali Cata :mrgreen:

Irańskiego nie robię xD Nie mogę patrzeć na to malowanie. Lubię szary kolor :D

 

 

14 minut temu, Psar77 napisał:

Zgroza !

Malowanie low-vis to nie jest domena tylko wersji B czy D - A tak samo latały w low-vis 🙂

To brzmi dobrze ^^ Zrobię trochę reaserchu i zobaczę co się uda zmalować. 

Swoją drogą, jeśli macie jakieś stronki z walkaroundami to chętnie przygarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Juffre napisał:

Irańskiego nie robię xD Nie mogę patrzeć na to malowanie. Lubię szary kolor :D

 

 

To brzmi dobrze ^^ Zrobię trochę reaserchu i zobaczę co się uda zmalować. 

Swoją drogą, jeśli macie jakieś stronki z walkaroundami to chętnie przygarnę :)

41214_zrzut-ekranu-2021-09-15-o-12-10-21.png.c74d51c7d96a42977487f85135ea1db2.png
 

Możesz zrobić szare Jolly Rogers 😄  Te kalki sa akurat do nabycia w MH 🙂
Z kolei Kagero do swojej publikacji o modelach F-14 dołącza fajne malowanie low-vis dla VF-111 Sundowners 🙂 

 

38478_kag-41001-2.jpg.9afb69cc1959d525a314447fa8c19d72.jpg
 

To z takich dostępnych w sklepach od reki - możesz tez pozyskać z drugiej reki jakieś kalki - akurat w 48 to było tego trochę 🙂
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Psar77 napisał:

Zgroza !

Malowanie low-vis to nie jest domena tylko wersji B czy D - A tak samo latały w low-vis 🙂

Pioter - Nie napisałem, że A nie latał LoVis tylko, że to jest wczesny Tomcat w zamyśle wczesny A 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Psar77 napisał:

Możesz zrobić szare Jolly Rogers 😄  Te kalki sa akurat do nabycia w MH 🙂
Z kolei Kagero do swojej publikacji o modelach F-14 dołącza fajne malowanie low-vis dla VF-111 Sundowners

Właśnie widziałem te kalki od Had i wyglądają mi całkiem ciekawie.  Pytanie jak się kładą na modelu. 
 

1 minutę temu, mirage3 napisał:

Pioter - Nie napisałem, że A nie latał LoVis tylko, że to jest wczesny Tomcat w zamyśle wczesny A 😛

 

W temacie F-14 jestem zielony. Także zdam się na Was :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juffre napisał:

Właśnie widziałem te kalki od Had i wyglądają mi całkiem ciekawie.  Pytanie jak się kładą na modelu. 
 

W temacie F-14 jestem zielony. Także zdam się na Was :D

Kalki HAD kładłem na Tomca A z  Miss Molly i były rewelacyjne, bardzo elastyczne. Polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jacek Kryszak napisał:

Do budowy modelu w takim malowaniu jakie chcesz, to musiałbyś mieć zestaw późnej wersji A, lub tego trochę przerobić.  Z tego zestawu co masz można zbudować praktycznie tylko wczesne malowania.  

 

Było już o tym 😉  W założeniu model ma być bez spinki i liczenia nitów... Ale jak to się skończy to nie wiadomo :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pawel.G napisał:

Kalki HAD kładłem na Tomca A z  Miss Molly i były rewelacyjne, bardzo elastyczne. Polecam

Super! Dobrze wiedzieć, że te kalki dają radę :)

 

43 minuty temu, Jacek Kryszak napisał:

Do budowy modelu w takim malowaniu jakie chcesz, to musiałbyś mieć zestaw późnej wersji A, lub tego trochę przerobić.  Z tego zestawu co masz można zbudować praktycznie tylko wczesne malowania.  

 

17 minut temu, mirage3 napisał:

 

Było już o tym 😉  W założeniu model ma być bez spinki i liczenia nitów... Ale jak to się skończy to nie wiadomo :haha:

Nie napinam się na niewiarygodny realizm tego modelu. Jeżeli faktycznie nie wypada mi zrobić LowVis, bo wczesnych Tomcatów w nim nie było, to sobie go odpuszczę. W przyszłości planuję też zrobić F-14D i tam myślę że LowVis będzie mile widziane :D
Problem jest taki, że mi naprawdę się podoba to malowanie Jolly Rogers :D Chyba będziecie musieli z tym żyć :D

Obecnie walczę z kokpitem. Także mam jeszcze sporo czasu do namysłu :D

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie prezenty :D 
Kalki od Quinta, foteliki i kółeczka :)
image.thumb.png.0493c141df760f48c8e86b1172652188.png

 

Spojrzałem na szybko na kalkomanie. Muszę powiedzieć, że wyglądają obłędnie. Szkoda, że są tak cholernie drogie :D


Idąc za ciosem pomalowałem białym podkładem Mr. Finishing Surfacer 1500 elementy wnętrza. Szczerze mówiąc to dziwnie mi się nim malowało. Rozcieńczyłem w proporcji 1 2.25 na korzyść rozcieńczalnika. Podkład krył słabo, potrzebowałem dużo warstw. Powierzchnia wyszła bardzo gładka, więc tutaj na plus. Nie wyobrażam sobie jednak malowania nim całości samolotu. Może za bardzo rozcieńczyłem? 

image.thumb.png.d663fb32272da2652a8956aa1a7a823d.png

image.thumb.png.ec9e40af3fad5ebbb32e017631506556.png

image.thumb.png.22e2de4ad2745a735d8ddc2b733d9b06.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nowe opakowanie surfacera, to mogłeś za mocno rozcieńczyć. Ja świeżynkę robię 1:1; 1:1,5. Starsze opakowania, które już trochę wywietrzały rozrabiam mocniej, gdyż po prostu są gęściejsze. I tak jednak zawsze potwierdzam testem na gęstość mleka, czyli na oko 🤪.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.