Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Tap-chan napisał:

Zgodnie z newsami Iran ma uruchomić linie montażowe dronów w Rosji. Ciekawe, czy będą składać Geran-2 czy już Geran-3.

 

Ciekawe skąd będą brali układy sterujące , serwa i  różne inne skomplikowane bebechy , lodówki , pralki  i inne AGD już zrabowane. A nowych nie ma gdzie rabować bo druga armia świata:szczerbol:  cały czas się cofa, chyba trzeba będzie zarządzić rekwizycję lodówek ,pralek i innego AGD wśród własnej ludności. Zawsze tez pozostaje Aliexpress:mrgreen: .Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tap-chan napisał:

Zgodnie z newsami Iran ma uruchomić linie montażowe dronów w Rosji. Ciekawe, czy będą składać Geran-2 czy już Geran-3.

I czy już mają dogadane z amerykanami dostawy układów scalonych :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Ciekawe skąd będą brali układy sterujące , serwa i  różne inne skomplikowane bebechy , lodówki , pralki  i inne AGD już zrabowane. A nowych nie ma gdzie rabować bo druga armia świata:szczerbol:  cały czas się cofa, chyba trzeba będzie zarządzić rekwizycję lodówek ,pralek i innego AGD wśród własnej ludności. Zawsze tez pozostaje Aliexpress:mrgreen: .Pozdr. A.

Naprawdę wierzysz w tą propagandę.

Myślisz że od ośmiu lat przygotowując się do wojny nie zrobili zapasów.

Od czerwca słyszymy że kończą im się pociski rakietowe i zapasy amunicji a oni jak strzelali tak strzelają.Na zachodzie już pojawiły się głosy że niedoszacowali rosyjskich zasobów.Magazyny krajów wspomagających Ukrainę też nie są z gumy i kiedyś się wyczerpią.

Nie muszą od Amerykanów brać układów scalonych. 

Wystarczy zobaczyć kto najwięcej na świecie produkuje elektroniki i nie są to Stany Zjednoczone.

Przestawią gospodarkę w tryb wojenny i będzie się to ciągnęło latami.

Nikt potrzebami społeczeństwa nie będzie się przejmował.

Jedyna nadzieja że ktoś się odważy i Władimir zejdzie na atak serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, HK1885 napisał:

Przede wszystkim w 1905 razem z kajzerem Wilhelmem podpisał układ z Björkö, który był w stanie przewrócić układ sił na świecie.

 

Rzecz mało znana...

Który i tak nie wszedł w życie......  a potem w 1914 roku wybuchła woja która spowodowała klęskę wszystkich trzech zaborców , i dzięki temu odrodziła się Polska, chyba nie o to w tym układzie sił na świecie chodziło ,a może się mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HK1885 napisał:

dużym uproszczeniu gra toczy się (toczyła się) o:

 

1. likwidację amerykańskiego bufora na przedpolu Rosji;

2. wypchnięcie - we współdziałaniu z nieformalnym sojusznikiem Rosji (czyli z Berlinem) USA z Europy i utworzenie trzeciego bytu           geopolitycznego Lizbona - Władywostok, który byłby przeciwwagą dla USA i przede wszystkim Chin (z punktu widzenia Rosji);

3. kontrolę nad ukraińskimi zasobami naturalnymi - węgiel, zasoby gazu / ropy we wschodniej  Ukrainie i w szelfie wokół Krymu.

Dobre tłumaczenie gdyby to ruska Duma napieprzała się na stadionie z ukraińskim parlamentem... lub Zełenski z Putinem w klatce 😀  na solo.

W momencie gdy giną i są torturowani cywile i to niewinni to zwykle s....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Ciekawe skąd będą brali układy sterujące , serwa i  różne inne skomplikowane bebechy , lodówki , pralki  i inne AGD już zrabowane. A nowych nie ma gdzie rabować bo druga armia świata:szczerbol:  cały czas się cofa, chyba trzeba będzie zarządzić rekwizycję lodówek ,pralek i innego AGD wśród własnej ludności. Zawsze tez pozostaje Aliexpress:mrgreen: .Pozdr. A.

Co ciekawe, te części z pralek i lodówek wyłączyły 40% ukraińskiego sektora energetycznego.

1940772904_Screenshot2022-11-20at16-11-55Lt.GenHodgesRussiansareabouttendaysawayfromculminatingpointofexhaustingammomanpower.thumb.png.4450a00017e64a0c7b6c3abbe83818ea.png

 

Wezmą z Chin, już od dłuższego czasu to robią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tap-chan napisał:

Wezmą z Chin, już od dłuższego czasu to robią.

 

Też, alliexpres i alibaba nie mają ograniczeń sprzedażowych.

Pierwszy lepszy telefon ma procesor który ogarnie spokojnie sterowanie rakietą, ruskie całkiem nie ubiły swojego przemysłu elektronicznego z tego co wiem, a potrafili robić elementy pancerne jeśli chodzi o wytrzymałość, no i u nich  nie ubito prawami autorskimi, patentami itp. historiami możliwości kopiowania , rozbierania , piracenia.

Jedne z najwartościowszych stron jeśli chodzi o hard-i software to te na .ru .

 

P.S my taki sojusznik wielki, a i tak do mas nie wol k wysyłać pewnych komponentów.

Niektóre moduły gps, żyro i podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i oczom nie wierzę: tyle na modelarskim forum ujawniło się pośród nas tzw. pożytecznych idiotów lub nawet agentów wpływu Rosji. Zawsze mnie zastanawia, że siedząc wygodnie w Polsce, nigdy nie byli w/na Ukrainie, Rosji, a wiedzą wszystko. I stawiają znak równości np. propagandzie ukraińskiej i rosyjskiej, która traktuje Ukraińców jak ludzi nie zasługujących na życie w swoim kraju - przypomina ta  bardziej propagandę hitlerowską w stosunku do Żydów.

A jeśli chodzi o USA to polecam wywiad prof. Lewickiego (najwybitniejszego amerykanisty chyba w Polsce) w ostatnim dodatku do Rzeczpospolitej  Plus-minus. Mówi on m.in.: "Amerykanie nie boją się (eskalacji), bo znają swoją potęgę i znają też słabość Rosji".

A jako zajmujący się profesjonalnie elektroniką wojskową, chciałem tylko uzmysłowić @myszaty, że procesora z komórki nie da się ot tak wyjąć i zastosować do np. kierowania rakietą bez jego zniszczenia. 

 

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JJ62 napisał:

że procesora z komórki nie da się ot tak wyjąć i zastosować do np. kierowania rakietą bez jego zniszczenia. 

A ja nie napisałem wcale że można go wyjąć  ot tak... 😀,

raczej chodziło o jego możliwości...

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i oczom nie wierzę: tyle na modelarskim forum ujawniło się pośród nas tzw. pożytecznych idiotów lub nawet agentów wpływu Rosji. Zawsze mnie zastanawia, że siedząc wygodnie w Polsce, nigdy nie byli w/na Ukrainie, Rosji, a wiedzą wszystko. I stawiają znak równości np. propagandzie ukraińskiej i rosyjskiej, która traktuje Ukraińców jak ludzi nie zasługujących na życie w swoim kraju - przypomina ta  bardziej propagandę hitlerowską w stosunku do Żydów.

A jeśli chodzi o USA to polecam wywiad prof. Lewickiego (najwybitniejszego amerykanisty chyba w Polsce) w ostatnim dodatku do Rzeczpospolitej  Plus-minus. Mówi on m.in.: "Amerykanie nie boją się (eskalacji), bo znają swoją potęgę i znają też słabość Rosji".

A jako zajmujący się profesjonalnie elektroniką wojskową, chciałem tylko uzmysłowić @myszaty, że procesora z komórki nie da się ot tak wyjąć i zastosować do np. kierowania rakietą bez jego zniszczenia. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JJ62 napisał:

Czytam, czytam i oczom nie wierzę: tyle na modelarskim forum ujawniło się pośród nas tzw. pożytecznych idiotów lub nawet agentów wpływu Rosji. 

Dobrze, że to pośród was, pewnie znacie się lepiej. Pośród nas nie zauważyłem ani jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, giberes napisał:

Zauważyłem, że w tej "dyskusji" ukrainofile mają tendencję do obrażania ukrainosceptyków. Myślą, że tylko ich jest racja, a kto się z tym nie zgadza, to ruski pachołek, onuca i wogóle won do Moskwy.

Po prostu spójrz w lustro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, Ci którzy relatywizują działania ruskich, działają jak na ich zlecenie. A to wszystko nas dotyczy jako kraju przyfrontowego i bezpośrednio zagrożonego ruskimi wpływami. Wiele jeździłem na Ukr i trochę do Rosji i widziałem coraz większe różnice w postrzeganiu świata i jak głupie działanie kacapów zmienia Ukraińców, którzy np. nie chcieli mówić więcej po rosyjsku (dla mnie to był kłopot). 

Zobacz wypowiedzi uczestników spotkania rosyjskiej opozycji w Jabłonnej pod Warszawą  12-13.11.2022: nasza dyskusja to pikuś: oni szli na całość w potępieniu bądź co bądź swoich ziomków.

@giberes- Ciebie to chyba dotyczy najmniej, sorki

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JJ62 napisał:

Naprawdę, Ci którzy relatywizują działania ruskich, działają jak na ich zlecenie. A to wszystko nas dotyczy jako kraju przyfrontowego i bezpośrednio zagrożonego ruskimi wpływami. Wiele jeździłem na Ukr i trochę do Rosji i widziałem coraz większe różnice w postrzeganiu świata i jak głupie działanie kacapów zmienia Ukraińców, którzy np. nie chcieli mówić więcej po rosyjsku (dla mnie to był kłopot). 

Zobacz wypowiedzi uczestników spotkania rosyjskiej opozycji w Jabłonnej pod Warszawą  12-13.11.2022: nasza dyskusja to pikuś: oni szli na całość w potępieniu bądź co bądź swoich ziomków.

@giberes- Ciebie to chyba dotyczy najmniej, sorki

Dokładnie tak  Przyjacielu. Każdy uczciwy myślący człowiek powinien to wiedzieć.  Na(w) Ukrainie doskonale  widać jak wygląda wprowadzanie ruskiego miru, zresztą ich wszystkie wojny prowadzone są w ten sam sposób obojętnie czy to była II Wojna Światowa , Afgan, Syria  a teraz Ukraina, ale na szczęście ten ludojad jest coraz mniej groźny, a do wygrania nowoczesnej wojny już nie wystarczy tępe dzikie okrucieństwo , nieprzebrane masy bojców z  pepeszami  i czołgi T34 oraz oddziały zaporowe NKWD za plecami. Pozdr. A.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Dokładnie tak  Przyjacielu. Każdy uczciwy myślący człowiek powinien to wiedzieć.  Na(w) Ukrainie doskonale  widać jak wygląda wprowadzanie ruskiego miru, zresztą ich wszystkie wojny prowadzone są w ten sam sposób obojętnie czy to była II Wojna Światowa , Afgan, Syria  a teraz Ukraina, ale na szczęście ten ludojad jest coraz mniej groźny, a do wygrania nowoczesnej wojny już nie wystarczy tępe dzikie okrucieństwo , nieprzebrane masy bojców z  pepeszami  i czołgi T34 oraz oddziały zaporowe NKWD za plecami. Pozdr. A.

Ale się nakrecasz.Po co,lub w jakim celu chcesz potwierdzenia, utwierdzenia dla siebie/swoich myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, em napisał:

Ale się nakrecasz.Po co,lub w jakim celu chcesz potwierdzenia, utwierdzenia dla siebie/swoich myśli?

Co to znaczy że się nakręcam, możesz rozwinąć??? Ja jestem myślącym człowiekiem który potrafi odróżnić dobro od zła i jak widać na tym Forum takich jak ja jest większość ,ale niektórzy symetryści/rusofile/skarpetosceptyczni:szczerbol:   na tym forum mają z tym wyraźnie duży problem, relatywizując popełniane przez Rusków zbrodnie wojenne, podobnie wyglądało to w czasie II Wojny Światowej, też były relatywizowane zbrodnie wojenne popełniane przez hitlerowców i ale też przez Ruskich ( Katyń).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Co to znaczy że się nakręcam, możesz rozwinąć??? Ja jestem myślącym człowiekiem który potrafi odróżnić dobro od zła i jak widać na tym Forum takich jak ja jest większość ,ale niektórzy symetryści/rusofile/skarpetosceptyczni:szczerbol:   na tym forum mają z tym wyraźnie duży problem, relatywizując popełniane przez Rusków zbrodnie wojenne, podobnie wyglądało to w czasie II Wojny Światowej, też były relatywizowane zbrodnie wojenne popełniane przez hitlerowców i ale też przez Ruskich ( Katyń).

 Nie tylko się nakrecasz ,lecz całymi frazami jedziesz dziadowska propaganda/przekazem....symetryści/rusofile/skarpetosceptyczni

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bulik58 napisał:

wierzysz w ta propagande , w te slowa ??

W przeciwieństwie do niektórych nie wierzę ani jednej ani drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adams M1A1 napisał:

skarpetosceptyczni

O to ciekawe określenie. Wyjaśnisz?

Piszę całkiem poważnie, bo jeszcze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.