Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Czyżbyś w tych 2 zamieszczonych powyżej zdaniach próbował przedstawić ,opisać swoja osobe ? Bo tak jak ze zrozumieniem tak i z napisaniem  2 prostych zdań masz problem, czyli są nie do zrozumienia przez normalnego zjadacza chleba.

Dla normalnego są, ale nie brnijmy w tego typu dyskusję. Już nie raz prowadziłeś kłótnie które nie prowadziły do niczego konstruktywnego, po co to powtarzać? Przyjmij w końcu do wiadomości, że są ludzie mający inną ocenę pewnych wydarzeń niż jedyna prawda głoszona przez ciebie. Kto ma rację przekonamy się za jakiś czas. Zajmij się wklejaniem zdjęć, przynajmniej jakaś dokumentacja, coś pożytecznego dla innych użytkowników.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast kolejnej "pyskówki" wolę dowiedzieć się czegoś w/t wsparcia pomocy humanitarnej: jedne z  samolotów wspierających bezpośredni lub pośredni transport ludzi z terenu UA nawet jeżeli nie dzieje się to bezpośrednio nad ukraińską ziemią (lub maszyn które w tym uczestniczą np. poprzez rzeszowski hub ) bo nie samymi bojowymi maszynami ta wojna stoi 

admin-ajax.php?action=kernel&p=image&srcCadus_Bild_2.jpg?h=54854f7b&itok=5o81LLd

Edytowane przez panmopsik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luljan napisał:

zarabiamy na tym.

Tak na tym zarabiamy jak pewien Zabłocki na handlu mydłem.

 

3 godziny temu, Luljan napisał:

A jak się zachowają po wojnie, to zobaczymy. Przewiduję, raczej pokorę

Myślisz, że zaczną używać słów "proszę, dziękuję, przepraszam" ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIsałem x razy napiszę kolejny. 

 

Najlepsza wojna jaka się Polsce trafiła od 1409 jak w workach na zboże broń na Żmudź szła , co się potem wielki mistrz wzburzył. I tylko w część zadnią się kopać ze szczęścia, że w NATO jesteśmy , a nie na jakieś na  pomysły o neutralności i niezaangażowaniu żeśmy się  nabrali . 

 

Przy okazji pożegnanie z  post radzieckim sprzętem nastąpiło . By nie ta wojna byśmy dalej sprowadzali  nieoficjalnie silniki do migów - 29 i snuli wizje o ograniczonej moderce  naszych " migaczy "  jakich na tym forum było pełno. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, merlin_70 napisał:

...

By nie ta wojna byśmy dalej sprowadzali  nieoficjalnie silniki do migów - 29 i snuli wizje o ograniczonej moderce  naszych " migaczy "  jakich na tym forum było pełno. 

 

 

Tu chłopaki już koncepcję testują :haha:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Grzes said:

Tak na tym zarabiamy jak pewien Zabłocki na handlu mydłem.

Niestety, ze smutkiem stwierdzam, że albo masz złą wolę  albo naprawdę tego wszystkiego nie rozumiesz. Na szczęście o niczym tacy jak Ty nie decydują a ponieważ większość naszego społeczeństwa wykazuje się mimo wszystko rozsądkiem to możesz sobie co najwyżej tutaj bzdury opowiadać.  A mnie to wali czy będą przepraszać, dziękować, czy co tam chcesz. Jak długo walczą dzielnie z kacapami tak długo zawsze będę z zadowoleniem widział pomoc dla nich. A tak jak Merlin napisał, wysłać wszystkie post sowieckie rupiecie w jasna cholerę, nam te graty na nic. Nowych żeby im dać niestety podobnie jak cała Europa nie mamy. Wszak mieliśmy być braćmi, handel te sprawy. No i co?

No i się zesralo.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luljan napisał:

albo naprawdę tego wszystkiego nie rozumiesz

To mi wyjaśnij to o czym pisałeś - na czym zarabiamy? Jak będzie wyglądać pokora?

I jeszcze jedno - Bądź łaskaw ujawnić skąd piszesz? IRE to gdzieś przy wschodniej granicy PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Tak na tym zarabiamy jak pewien Zabłocki na handlu mydłem.

 

Myślisz, że zaczną używać słów "proszę, dziękuję, przepraszam" ?

Koledzy @Tap-chan , @Xmen @Grzes

już śpieszę rozproszyć Wasze obawy.

Na pewno słuchaliście przemówienia prezydenta Zełenskiego z placu Zamkowego. Wiele razy tam padało słowo dziekuję. W

Proszę - również. Na przepraszam mam nadzieję, że przjdzie pora również. Na pewno oglądaliście, więc linka nie będę wrzucał - chyba że chcecie. Choć muszę przyznać, że przemówienie Dudy było lepsze.

Jeżeli z jakichś powodów przemówienie prezydenta Wam nie odpowiada, może przeczytacie relację poniżej? Z bloga https://bezkamuflazu.pl/page/2/ (polecam również) . Podkreslenia moje (dla Was!).

Zresztą takich relacji jest mnóstwo i jestem pewien że tylko sobie tak tutaj śmieszkujecie że nie słyszeliscie o podziękowaniach ze strony Ukraińców. Sam miałem okazje za różne drobiazgi na kilka się załapać. Pewnie Wy też pomagaliscie i pewnie Wam tez dziękowano. Tylko z Was tacy przekorni figlarze....

 

Cytat

 

Dawno nie czułem się tak dobrze ze swoją polskością, jak przez ostatnich kilka dni w Ukrainie. Zewsząd słyszałem opowieści o córkach i wnuczętach, które znalazły w Polsce schronienie. Niemal każdy z moich rozmówców ma lub miał u nas kogoś bliskiego. Chciałem czy nie, stałem się obiektem, wobec którego wyrażano wdzięczność za ten zbiorowy wysiłek. O co było tym łatwiej, że pojechałem na chersońszczyznę dokumentować wysiłki podejmowane przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (przy współpracy z ukraińską Fundacją Wieża). Brałem zatem udział w dystrybucji żywności i chemii gospodarczej, dotarłem do przyfrontowych wiosek – omijanych przez inne organizacje – gdzie PCPM finansuje odbudowę infrastruktury energetycznej. W takich okolicznościach utożsamiony z pomocą, stałem się adresatem następującego pytania:

Dlaczego nam tak pomagacie? – jeden z dzielnych ludzi, elektryków, którym zdarza się pracować mimo rosyjskiego ostrzału, nie był podejrzliwy, a zwyczajnie ciekawy.

Co miałem powiedzieć? Wzruszyłem ramionami, bo dla mnie to oczywista powinność, gdy wróg sąsiada okazuje się barbarzyńcą. Gdy grozi i nam, gdy próbuje podważyć sojusze, na których opiera się nasze bezpieczeństwo. A jego ewentualne zwycięstwo i podejście do naszych granic uczyniłoby mój kraj strefą ekonomicznego ryzyka, zbyt dużego dla wielu obcych kapitałów.

– Bo to też nasza wojna – odparłem i wyliczyłem argumenty.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, socjo1 napisał:

Na pewno słuchaliście przemówienia prezydenta Zełenskiego z placu Zamkowego.

Pudło.Nie słuchałem.

 

6 minut temu, socjo1 napisał:

przemówienie Dudy

Tego pana tym bardziej.

 

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, socjo1 napisał:

Pewnie Wy też pomagaliscie

Też pudło.

A o jakich obawach piszesz?

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xmen napisał:

Też pudło.

A o jakich obawach piszesz?

 

Że się Ukraińcy nie nauczą mówić proszę, dziękuję i przepraszam. Zalajkowałeś wypowiedź kol. Grzesia zawierające taką obawę.

PS. Pana Prezydenta przemówień ja również nie słu:bip:ę. Tego akurat wysłuchałem - i było warto. Nie, nie namawiam, postanowiłem się po prostu podzielić ciekawostką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, socjo1 napisał:

Zalajkowałeś wypowiedź kol. Grzesia zawierające taką obawę.

Bo połowy postu nie da się zalajkować.

Mało mnie to obchodzi czy nam podziękują czy nie.Mam swoje zdanie na ten temat ale pozwolisz że zachowam je dla siebie.

Forum modelarskie to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu dyskusję.

To tyle z mojej strony.

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, socjo1 napisał:

Na pewno słuchaliście przemówienia prezydenta Zełenskiego z placu Zamkowego. (...) przemówienie Dudy było lepsze.

Nie słuchałem, bo szkoda mi czasu na takie polityczne ustawki.

 

27 minut temu, socjo1 napisał:

Pewnie Wy też pomagaliscie

Teraz to Ty śmieszkujesz Figlarzu :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Grzes said:

To mi wyjaśnij to o czym pisałeś - na czym zarabiamy? Jak będzie wyglądać pokora?

I jeszcze jedno - Bądź łaskaw ujawnić skąd piszesz? IRE to gdzieś przy wschodniej granicy PL?

Bardzo proszę, uważasz że Ukraina jedzie na T-72 i innych ruskich gratach? No to się zastanów. Pomyśl, skąd są wszelakie produkty, od bandaży do mleka dla dzieci. Uważasz, że dostarcza to prężnie  działający ukraiński biznes? Naprawdę w to wierzysz? Już nie będę mówił o kontraktach  na groty, rosomaki, remonty, paliwo, tranzyt, transport. Myślisz, że wiesz co mamy od jankesów?  Słyszałeś o uldze dla Słowaków? Rozumiem, że dla kogoś Duda to Adrian( trochę tak) i nie będzie go słuchał. Ok. Trzeba słuchać wszystkich. Nawet szkopa Donka, bo może zostać premierem i wtedy będzie decydował.

Żeby mieć w miarę trzeźwy osąd odradzam zamykanie się w swojej bańce, którejkolwiek ( ta uwaga nie do Ciebie rzecz jasna).

Tak Irlandia nie leży na wschodzie Polski, ale kolejny raz brak Ci wyobraźni, pomogę. Myślisz, że nie mam rodziny w Polsce? Myślisz, że ten kraj mnie nie obchodzi? Otóż obchodzi mnie, może kiedyś wrócę. Dlatego zabieram głos i przeciwstawiam się bredniom. Zawsze, nawet na śmiesznym forum dla modelarzy. 
Widziałeś pożegnanie chłopaków wracających z tej Irlandii oddalonej kilka tys kilometrów od Kijowa i płaczące ich żony i dzieci? A ja tak. Mogli zostać a być może już ich nie ma. Co Ty byś zrobił w godzinie próby? Abstrakcja? To poczytaj gazety z 1935,36 roku.  To tyle, jak masz  jeszcze jakieś pytania wal śmiało.

  • Like 6
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szef niemieckiego ministerstwa obrony Boris Pistorius przekazał w czwartek, że Niemcy wyraziły Polsce zgodę na przekazanie Ukrainie pięciu poniemieckich myśliwców MiG-29 używanych przez polskie lotnictwo.

Dodam, że MiGi z Niemiec latają w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny Zarząd Wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy oficjalnie potwierdził, że ma w swoim arsenale amerykański śmigłowiec Black Hawk.

BH.jpg.8270353b1735373b5656e210626dd69c.jpg

BH2.jpg.cd74c875e766ed3a31ea8debcdc43108.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Trzeba by rozesłać informację iż ten fakt jest znany od dłuższego czasu

To trzeba było o tym napisać i wrzucić zdjęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam....   nie nad Ukrainą ale wrzucam :

Według doniesień mediów oraz  oficjalnych komunikatów rosyjskich władz  doszło tam do wybuchu w wyniku "przypadkowego upuszczenia" bomby przez rosyjski myśliwiec Su-34. 

 

"20 kwietnia 2023 r. około godz. 22.15 czasu moskiewskiego podczas przelotu maszyny Su-34 Sił Powietrzno-Kosmicznych nad miastem Biełgorod doszło do przypadkowego użycia broni znajdującej się na pokładzie"

 

Na jednej z głównych ulic miasta powstał krater o średnicy ponad 10 m . Nie podano, jakiego rodzaju broń została użyta. Nie wiadomo czy byli ranni i czy ktoś zginął. Wiadomo, że uszkodzone zostały cztery budynki i kilka samochodów.

 

:szczerbol:

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, M.A.V. napisał:

myśliwiec Su-24. (...) maszyny Su-34

Ja gdzieś tam czytałem ze był to Su-34.

 

Niezłe nagranie. 

Pecha miał ten ostatni z białego samochodu, który zaliczył wyrzutkę do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzes napisał:

Ja gdzieś tam czytałem ze był to Su-34.

literówkę zrobiłem - już poprawiłem   :lama:

dzięki za czujność    :piwo:

 

EDIT   ----------------------

 

4 minuty temu, Wymysl napisał:

A skąd operator kamery wiedział, że w tamtym miejscu coś się wydarzy?

wydaje mi się że to jest "postedytowane" (zoom) nagranie z monitoringu miejskiego nad dużym skrzyżowaniem

 

tu jeszcze trochę nowych info z telegrama ze zdjęciami :

https://t.me/zhest_belgorod/25262

https://t.me/vvgladkov/2002

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.