Skocz do zawartości

Pantsir S-1 / SA-22 Greyhound 1:35 Zvezda


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

postanowiłem się zmierzyć z czymś "trochę bardziej" złożonym niż zwykła ciężarówka, a pudełkowa grafika tego zestawu mnie kupiła...

 

Także zaczynam warsztat Zvezdowego Pantsir'a-S1, skala 1:35.  Planuję "pudełkowe" malowanie - zimowe. 

Dużo pudło zestawu wypełnione jest bardzo dużą ilością plastiku, które obiecuje kawał zabawy.

 

Oczywiście wszystkich zainteresowanych zapraszam do zaglądania, komentowania itp. 🙂

 

Na tą chwilę zacząłem składać silnik, który wydaje się bardzo fajnie zdetalowany..

image.thumb.jpeg.30ee5f9d4cbe5994514ece2712aeafa3.jpeg

 

Brak opisu.

 

image.thumb.jpeg.0a101fa4c234de8bfc36641ea310cd84.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że samego auta nie robią jak nic byłaby Krasucha 4  o taka😉 :

https://www.chip.pl/2022/03/system-walki-elektronicznej-krasukha-4-ukraina/

                                                                                                                                                                                                                                   .Pozdr.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bulik58 napisał:

Adams cena modelu nie powala wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby ten pomysl zrealizowac

Niby nie ale co ja później zdobię z tym całym usrtojstwem  do strzelania do samolotów:?  , o jakby wydali takiego z zabudową jak to zrobił ICM z KAMA3-em  4310  to byłoby ciekawie. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, jaka burza.. Panowie, żeby było jasne - nie wspieram Ruskich, jestem przeciwny wojnie itp. Modeli Zvezdy mam jeszcze kilka w zapleczu, ale wszystko kupione przed tymi smutnymi czasami. I tyle z polityki, tu sklejam model 🙂

 

Co do samego składania modelu, to w sumie nie mam zbyt wiele do dodania - dalej sklejam, żadnych rewolucji nie popełniłem 

 

Brak opisu.

 

Ktoś pytał o koła - wyglądają tak:

Brak opisu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam wszystko przygotowane do rozpoczęcia prac nad wnętrzem. Przeglądam zdjęcia wnętrz tych Kamazów  (zdaje się 6560) i... widzę już co najmniej kilka wersji "kolorystycznych" środka (zapewne zależnie od przeznaczenia ciężarówki). 

Brak opisu.

 

To nie do końca ta wersja, ale wydaje mi się chyba najbliższa ? Chociaż te drzwi wyglądają inaczej.

 

image.png.2d368ada3de369679124f150f809593a.png

 

 

 

 

 

W przypadku silnika mowa jest, żeby malować go na metaliczny, podczas, gdy google podpowiadają mi coś takiego - może wiecie, które podejście będzie właściwsze ?

Engine KAMAZ 740: device and repair

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Nie pisałem nic ostatnimi czasy, ale pracę idą powoli - praca trochę dociska 😞

 

Ale tymczasem  - kabina umyta, spodkładowana, pomalowana na kolor bazowy, powklejałem część elementów wnętrza, czeka na bezbarwny, żeby washować.

 

Zgodnie z zaleceniem kolegi @Kowalec222 powierciłem grill i wkleiłem siatkę, bo ten zestawowy był siermiężny. 

 

Pokleiłem silnik - tak samo, czeka na washa, gdzieś równolegle zacząłem kleić ramę itp. itd. takie raczej małe, ale czasochłonne kroczki. 

 

279755401_516344953468472_2903873317223044142_n.jpg

Edytowane przez Usul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, doskonale się go składa, pasuje jak klocki lego. W moim przypadku miałem problem z odstępem, połączeniem szoferki ze zderzakiem, przy skałdaniu warto tam zwrócić uwagę. Jako kolejny zasiadam i kibicuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ładniejszych modeli jakie mam i robiący mocne wrażenie :) Załączam swój  skromny warsztat do wglądu i ew uniknięcia moich błędów.

A i warto wymienić koła na żywicę :)

 

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Udało się dziś znów trochę posiedzieć. Powoli składam kabinę, powashowałem silnik i środek, wrzuciłem gaśnicę, starałem się zrobić efekt "dywaników", ale jakoś płaski mi ten środek cały czas wydaje i nie mam pomysłu co z nim zrobić.. jakiś grat wrzucić, może mapę? Albo jakiś "plakat" na tylną ścianę kabiny ? Macie jakiś pomysł jak uatrakcyjnić kabinę, co poprawić, co zrobić ? Czy gra nie warta świeczki ?

Przeglądałem ze 3 relacje z budowy na youtube i... każdy ma właśnie podobnie, jedyne uatrakcyjnienie to kokpit - tablica, kolorowe przyciski itp.

A rama się cały czas składa, cały czas powoli do przodu 🙂

 

 

280330622_573998450723218_8969347342778375842_n.jpg

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma co kombinować z wnętrzem kabinę na siłę próbując ją uatrakcyjnić. Tak ten pojazd wyglada i choinki nie ma co robić. Jeśli znajdziesz zdjęcia zatraconego wnętrza, to spróbuj, ale obecny stan jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko napiszę, żeby nikomu nie przyszło do głowy, że zarzuciłem projekt. Dzieje się - kleje podwozie - dosyć złożony system, duuużo elementów.
Ale powoli widać koniec, a czas nie z gumy, spać kiedyś też trzeba 🙂

Brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Heej, ja wiem, że minęło pół roku, ale jakoś tak czas uciekał, a ja przysiadałem czasami do modelu jak miałem chwilę. Wiele wskazuje, że znów będę miał odrobinę większe ilości czasu, więc wracam do relacji z silnym postanowieniem skończenia modelu :)

Generalnie posklejałem duże klocki, zacząłem je malować celem dalszego łączenia. 

Mój plan na teraz - polakierować klocki, powashować, trochę przykurzyć itp., bo potem miałbym problem z dostępnością do zakamarków.

 

Wygląda to z grubsza tak:

Brak opisu.

 

Brak opisu.

 

Brak opisu.

 

Brak opisu.

Edytowane przez Usul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.