Skocz do zawartości

Projekt prl czyli....PLASTYK!


BHmodels

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.05.2022 o 23:16, zaruk napisał:

legion cudzoziemski

to nie to samo co

W dniu 9.05.2022 o 07:01, BHmodels napisał:

Legia cudzoziemska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, myszaty napisał:

Dlaczego sobie to robisz!???

😉 😉 

Naprawdę, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, dlaczego "BHmodels" to sobie robi? OK, to ja odpowiem: bo jest młody, głupi i niedouczony. Trzeba mieć nadzieję, że wszystkie te czynniki się zmienią na lepsze, wtedy on też to zrozumie i odróżni "legion" od "Legii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony i nawet pół kadłuba...

A się napaliłem jak szczerbaty na suchary.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BHmodels napisał:

Legia czy Lechia nie ma tu znaczenia iż to i to jest zdradą 

Z piłki nożnej to jestem słaby... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BHmodels napisał:

Legia czy Lechia nie ma tu znaczenia iż to i to jest zdradą 

 

No, jeśli się kibicuje Polonii Piła, to takie stanowisko nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: z warsztatu to i tak się nic mądrego nie dowiemy ale podyskutować sobie możemy. Ot, taka towarzyska pogaducha w tych ciężkich czasach :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

Podsumowując: z warsztatu to i tak się nic mądrego nie dowiemy ale podyskutować sobie możemy. Ot, taka towarzyska pogaducha w tych ciężkich czasach :mrgreen:

No dobra, to może o ontoligcznych paradoksach w modelarstwie...

Tak trochę pod ten temat :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, abtb napisał:

Ot, taka towarzyska pogaducha w tych ciężkich czasach

Bo @tlb zaczął od postawienia:

W dniu 7.05.2022 o 22:47, tlb napisał:

Kto się dołącza?

Screenshot_20220507-224531_Chrome.thumb.jpg.de9f164c059fd6db25d7e1b9da82438e.jpg

To i się języki rozwiązały...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzes napisał:

Bo @tlb zaczął od postawienia:

No nie chciałem palcem pokazywać :mrgreen:

8 godzin temu, Grzes napisał:

To i się języki rozwiązały...

Bez przesady, to tylko zupa chmielowa a nie "woda rozmowna" :szampan:

 

8 godzin temu, tlb napisał:

ontoligcznych

Aż musiałem sprawdzić co "to" 🙃

I wyszło mi że będziemy "badać strukturę rzeczywistości" :kopara: 

Co prawda jeszcze nie bardzo ogarniam, ale po drugiej kolejce 🍺 chyba będzie już do opanowania i się z grubsza ogarnie.

A żeby już wrócić odrobinkę do warsztatu to tradycyjnie już chlapnę zdjęciem naszego legendarnego Łosia (w sensie modelu a nie samolotu):

 

aluBH9J.thumb.jpg.b78bc2a3b48f5ff49f7bb8e395e89139.jpg

 

jak widać da się zrobić. I to praktycznie bez szpachli ale z odrobiną CA :chytry:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, abtb napisał:

Bez przesady, to tylko zupa chmielowa a nie "woda rozmowna"

Znam takich, co i po cydrze "tańczą" :mrgreen:

45 minut temu, abtb napisał:

 

9 godzin temu, tlb napisał:

ontoligcznych

Aż musiałem sprawdzić co "to"

Takoż i ja musiałem zasięgnąć podpowiedzi słownikowej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abtb napisał:

No nie chciałem palcem pokazywać :mrgreen:

Bez przesady, to tylko zupa chmielowa a nie "woda rozmowna" :szampan:

 

Aż musiałem sprawdzić co "to" 🙃

I wyszło mi że będziemy "badać strukturę rzeczywistości" :kopara: 

Co prawda jeszcze nie bardzo ogarniam, ale po drugiej kolejce 🍺 chyba będzie już do opanowania i się z grubsza ogarnie.

A żeby już wrócić odrobinkę do warsztatu to tradycyjnie już chlapnę zdjęciem naszego legendarnego Łosia (w sensie modelu a nie samolotu):

 

aluBH9J.thumb.jpg.b78bc2a3b48f5ff49f7bb8e395e89139.jpg

 

jak widać da się zrobić. I to praktycznie bez szpachli ale z odrobiną CA :chytry:

Bez szpachli powiadasz :hmmm:...

DSC00019a.thumb.jpg.4746d92b90caea538a4b35da61c6a712.jpg

:haha:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abtb napisał:

aluBH9J.thumb.jpg.b78bc2a3b48f5ff49f7bb8e395e89139.jpg

 

jak widać da się zrobić. I to praktycznie bez szpachli ale z odrobiną CA :chytry:

 

45 minut temu, Baas ArK napisał:

powiadasz :hmmm:...

DSC00019a.thumb.jpg.4746d92b90caea538a4b35da61c6a712.jpg

No właśnie to jest ten ontologiczny paradoks... Także mamy rozwiązanie teorii bytu. I wystarczyło po jednym małym i tonie piekarniczych wypieków 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baas ArK napisał:

Bez szpachli powiadasz

Mój to wspaniały rocznik 1985 a twój to pewnie jakiś klon wypuszczony przez  Mistercrafta albo innego garażowego odlewacza plastiku :haha:

Jak się kupuje takie "perełki" to i się w szpachlę inwestuje. Mam Jak-a i Ił-a z pierwszych wydań to wszystko jest cymes a w dzisiejszych wydaniach to trudno odróżnić ramkę od kadłuba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, abtb napisał:

Mój to wspaniały rocznik 1985 a twój to pewnie jakiś klon wypuszczony przez  Mistercrafta albo innego garażowego odlewacza plastiku :haha:

Jak się kupuje takie "perełki" to i się w szpachlę inwestuje. Mam Jak-a i Ił-a z pierwszych wydań to wszystko jest cymes a w dzisiejszych wydaniach to trudno odróżnić ramkę od kadłuba :mrgreen:

I to jest sedno sprawy!

A Łoś to był naprawdę porządny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baas ArK napisał:

Bez szpachli powiadasz :hmmm:...

DSC00019a.thumb.jpg.4746d92b90caea538a4b35da61c6a712.jpg

:haha:

 

 

Tyle szpachli na Łosia? Zdziwionym. Jak w 2020 budowałem trzy na raz, to szpachli użyłem tylko na łączeniach. No dobra. W celu przeróbki na wersję A musiałem kilka razy szpachlować ogon, żeby choć był zbliżony kształtem do oryginału. 

Pomimo tego, że kusi mnie jeszcze jeden łoś wyposażony w karabiny w nosie i skrzydłach (prawie what if, bo jednego we wrześniu przerobili), ale chyba jednak wybiorę IBG. 5 Łosi z plastyka na razie mi wystarczy wink3

 

FB_IMG_1652271978319.jpg.178b568d996a5465741c32c856be6c96.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że kolega @Baas ArKtrochę "zupy chmielowej"za dużo spożył i go poniosło z tym szpachlowaniem :haha:

Ewentualnie jakiś smok za mocno pogrzał atmosferę w grodzie Kraka  i się skrzydełka odkształciływink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się chyba jakieś popłuczyny po "kryzys edyszyn", w tych pomniejszonych pudełkach. Jasnoszare tworzywo było w porządku, kłopoty były na ciemnym.  Z drugiej strony nie było tak źle.

DSC00017a.thumb.jpg.e7b0f3c1d04821b470a338d188b3397d.jpg

A poprzednie zdjęcie wybrałem z premedytacją. 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ehm.... oglądałęm ten wątek bez konta  (dopiero założyłem) i miałem nadzieję że jeszcze BH coś zrobi z tymi modelami ponieważ lubię PLASTYK. A tu nie ma gościa! wie ktoś coś co się stało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2022 o 14:25, Kolekcjoner WP napisał:

Pomimo tego, że kusi mnie jeszcze jeden łoś wyposażony w karabiny w nosie i skrzydłach (prawie what if, bo jednego we wrześniu przerobili), ale chyba jednak wybiorę IBG. 5 Łosi z plastyka na razie mi wystarczy wink3

Kolekcjoner WP , pierwsze słyszę o tym Łosiu z kaemami w nosie ( o projekcie tak , ale nie o tym , że jednego przerobiono) . Możesz napisać coś więcej , skąd takie info ? Jakieś szczegóły ?

 

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 22:21, BHmodels napisał:

Siema, na miesiącach powinien wystartować projekt plastyk, kupię następujące modele i na potęgę będę je kleił 

Modele: 

PZL p-11c 

Super Lynx 

Iskra bis 

PZL 37 łoś 

Czapla Rwd 14b

Britis destroyer Class I

Mig 17 pf

PZL p-7a

Su 22 

PZL p7 a rumuński 

Brytyjski niszczyciel HMS

Czapla węgierski 

Łoś rumuński

 

Oczywiście wszystko firmy plastyk ; ) 

Przecież to same vintage. Wrzuć to do działu vintage bo w tym co wypisałeś nie ma żadnego nowego modelu. A właściwie jaki jest cel Twojego projektu ? Tylko skleić czy coś więcej pokazać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cypis napisał:

Kolekcjoner WP , pierwsze słyszę o tym Łosiu z kaemami w nosie ( o projekcie tak , ale nie o tym , że jednego przerobiono) . Możesz napisać coś więcej , skąd takie info ? Jakieś szczegóły ?

 

Był taki projekt. Osiem k.m.-ów w przebudowanej osłonie podobnie jak było w B-25H. O tym wspomniane chyba było o tym w książce "Z kart historii polskiego lotnictwa". Ale nie dam sobie głowy uciąć, że to była ta pozycja. Tu bym stawiał, że względu na przekrój kadłuba ułożenie pionowe 2 x po 4 k.m. (w B-25  kadłub był szerszy i były ułożone 1 x 4 poziomo). Druga wersja to pojedyncze k.m. zabudowane w gondolach silnikowych w ich górnej części. O tym pisał chyba Cynk w swojej monografii Łosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Baas ArK napisał:

Był taki projekt. Osiem k.m.-ów w przebudowanej osłonie podobnie jak było w B-25H. O tym wspomniane chyba było o tym w książce "Z kart historii polskiego lotnictwa". Ale nie dam sobie głowy uciąć, że to była ta pozycja. Tu bym stawiał, że względu na przekrój kadłuba ułożenie pionowe 2 x po 4 k.m. (w B-25  kadłub był szerszy i były ułożone 1 x 4 poziomo). Druga wersja to pojedyncze k.m. zabudowane w gondolach silnikowych w ich górnej części. O tym pisał chyba Cynk w swojej monografii Łosia.

Tak wiem , że były takie projekty. Ale Kolekcjoner WP napisał , że jednego łosia w 1939 przebudowano do takiej koncepcji i ten temat mnie interesuje , skąd info , gdzie info , jakie są szczegóły tej przebudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.