Skocz do zawartości

"Sweet Bomber", skala 1:60 lat


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam inboxa najnowszego mojego nabytku, supertajny projekt Polskiego Przemysłu Cukierniczego "Sweet Bomber" w skali 1:60 lat 😉

Dostałem go od mojej Córci Dominisi i jej chłopaka a niedługo mojego zięcia Augustyna na 60 urodziny w formie niesamowitego toru 🎂

20220529_105050.jpg

20220529_105059.jpg

20220529_105110.jpg

20220529_105131.jpg

20220529_105139.jpg

20220529_105239.jpg

 

Zwróćcie proszę uwagę na niesamowite oddanie szczegółów, linie nitów, dopasowanie skrzydeł do kadłuba, odwzorowanie silników a przede wszystkim  najnowszy typ kamuflażu i ... nareszcie poprawne szachownice. Wielki plus dla producenta 👍

A jeszcze jako ciekawostka to wg symbolu na tabliczce informacyjnej napęd tego oryginalnego projektu (chyba w związku z drożyzną na rynku paliw ) przewidziany jest z energii nuklearnej☠️

 

Oprócz tego niepowtarzalnego modelu "Sweet Bombera" dostałem jeszcze Kokodryla  a od syna Łukaszka sentymentalny dla mnie model eFa-15 z Revella. O tym modelu może napiszę w dziale inboxy vintage.

Skończyć sześćdziesiąt lat to nie taka straszna sprawa, zwłaszcza jak się ma takie wspaniałe i kochające dzieci.

 

A szanowne grono moderatorów proszę o nieuznawanie tego tematu za niestosownego i nie wyrzucanie go z forum,  nie mogłem się opanować i nie pochwalić.

 

20220529_174729.jpg

20220528_160733.jpg

20220528_160831(1).jpg

Edytowane przez jmx62
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam się do życzeń z okazji "osiemnastki" naszego Szacownego Seniora :szampan1:

 

Życzę przede wszystkim zdrówka, pewności ręki oraz oka i WIELU wspaniałych warsztatów na forum. :tort:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeszcze nie wiem, dopiero 2 dni temu stuknęła mi 60ka, jeszcze nie kupowałem. Na razie wystarczy mi zapas przynajmnej do 70ki😁

Po tym czasie będę wiedział czy się ukrywać z zakupami przed "szefem sztabu" czy nie😜

Dziękuję wszystkim kolegom za życzenia, niestety nie będę mógł już reagować bo mi zablokuje już lajki.

Tak więc dziękuję wszystkim którzy już mi złożyli zyczenia i ewentualnie tym ktorzy będą chcieli uczynić to później.

Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów👍

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Bardziej ukrywać się trzeba przed Szefem Służb Kwatermistrzowskich niż Sztabuwink3

Czasami trudno nawet sobie wytłumaczyć po jaką cholerę mi kolejne 4 modele np. Iła-2 skoro w szafie leży ich 5 i nie ważne że to różne wersje. Chcesz kupić bo czujesz taką potrzebę, bo będą Ci pasowały do kolekcji, bo za kilka lat będą niedostępne. I jak to wytłumaczyć żonie? Może za kolejną dekadę zrozumie i nie będzie trzeba robić podchodów przy zakupach.😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego oka, pewnej ręki i wielu satysfakcjonujących projektów.

Aha, i nie zapomnij przed zjedzeniem jakiegoś łosza położyć - mimo wielu plusów mistrz cukiernictwa o tym zapomniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz cukiernictwa widocznie tak jak niektórzy koledzy modelarze woli żeby jego prace były czyste, bez cieniowania, łosiowania, bez okopceń itp. Ja zresztą też. 

A ten "Sweet Bomber" to przecież pierwszy egzemplarz, prototyp, nie wiadomo czy nasi decydenci podejmą decyzję o zakupie dla polskiego lotnictwa a tym samym o podjęciu masowej produkcji✈✈✈✈✈✈✈✈✈✈✈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jmx62 napisał:

poprawne szachownice.

O, i za to chylę czoła!

11 godzin temu, jmx62 napisał:

60 urodziny

Nazywam się Janusz.

Jestem już po pięćdziesiątce... i mam 60 lat :mrgreen:

 

Wszyscy tylko życzenia składają, a nikt nie zaproponuje jubilatowi wypicia za zdrowie... :szampan:

Co niniejszym ja czynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja tego bombera, a kamuflaż bardzo ciekawy 👍

Wszystkiego najlepszego dla Jubilata :toast:, pewnej ręki i sporo czasu na klejenie.

A ja sądziłem, że w tym wieku to już będę tylko kleił 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jmx62 napisał:

po jaką cholerę mi kolejne 4 modele

Tak jak to mówią ci co po górach łażą - bo są! :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.