Skocz do zawartości

P-51 Mustang Arma Hobby + ModelMaker Decals (Stanisław Skalski)


Bercik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Rozpocząłem niedawno pracę nad tym imponującym modelem. Ponieważ zestaw jest dość zaawansowany technologicznie, stwierdziłem, że przygotuję filmik dotyczący przygotowania elementów - może ktoś skorzysta :) 

Planuję zrobić normalną relację, do tej pory nie robiłem fotek, bo zapewne każdy zna sam zestaw. Po etapie malowania wnętrza zamieszczę sporo zdjęć 👍

 

Robert

 

 

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobra,

 

Wnętrze ogarnięte. Poniżej film i zdjęcia. Spektakularny model :) 

 

 

 

IMG_7615.JPG

 

IMG_7616.JPG

 

IMG_7617.JPG

 

IMG_7618.JPG

 

IMG_7619.JPG

 

IMG_7620.JPG

 

IMG_7621.JPG

 

IMG_7622.JPG

 

IMG_7623.JPG

 

IMG_7624.JPG

 

IMG_7626.JPG

  • Like 26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Trochę to zajęło, ale zapraszam na część 4. Najciekawsze (czyli malowanie) nadal przed nami. 

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta robota. Ogląda się to z przyjemnością.

Dwie rzeczy zwróciły moją uwagę.

Perfekcyjne wykończenie powierzchni po surfie 500 :D i pęseta którą przyklejałeś szkło celownika. Co to za ustrojstwo? Gdzie to można zdobyć?

Widzę, że na szpachlowanie linii podziału na skrzydłach nie porwałeś się. Dla mnie też była to cieżka decyzja. Merytoryka czy zajefajność zestawu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

12 godzin temu, Woit napisał:

Czysta robota. Ogląda się to z przyjemnością.

Dwie rzeczy zwróciły moją uwagę.

Perfekcyjne wykończenie powierzchni po surfie 500 :D i pęseta którą przyklejałeś szkło celownika. Co to za ustrojstwo? Gdzie to można zdobyć?

Widzę, że na szpachlowanie linii podziału na skrzydłach nie porwałeś się. Dla mnie też była to cieżka decyzja. Merytoryka czy zajefajność zestawu 😉

 

Pęsetę da się znaleźć na znanym portalu aukcyjnym 😉 wpisz "2UUL".

Surf to rzeczywiście skrót myślowy, przy 50 plikach do montażu łatwo coś przeoczyć. Po szlifowaniu surfa 500 była jeszcze warstwa podkładu o mniejszej ziarnistości, która była wypolerowana na efekt widoczny na filmie. Ale generalnie to surf 500 zrobił robotę i nie było po nim poprawek :) 

 

37 minut temu, Baas ArK napisał:

Nie no, patrząc na niektóre detale w Twoim wykonaniu nie chce się wierzyć, że to siedemdwa.

Pytanko: ten Pitot nie będzie przeszkadzał przy kalkowaniu?

 

Wydaje mi się, że jest zaraz obok brytyjskiego znaku - na razie się nim nie martwię :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No dobra, po roku prac przeplatanych licznymi przerwami udało mi się doprowadzić budowę do końca :) Za jakiś czas zrobię dużą galerię. 

IMG_7958.JPG

 

IMG_7959.JPG

 

IMG_7960.JPG

 

IMG_7961.JPG

 

IMG_7983.JPG

 

I tradycyjnie zapraszam na film:

 

 

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Napisano (edytowane)

Zapraszam na film oraz do galerii :)

 

 

 

IMG_7967.JPG

 

IMG_7966.JPG

 

IMG_7983.JPG

Edytowane przez Bercik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.