Skocz do zawartości

BTR-82A Trumpeter 1/35


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kolejny model wozu z aktualnej wojny na Ukrainie. Model przedstawia transporter najprawdopodobniej z Mariupola z marca 2022 r. Baza to BTR-80A z Trumpetera. Przeróbki do wersji 82A to oldschoolowy scratch. Koła to wyrób kolegi Kowalec222 a skrzynki, popiersie Lenina, butelka i łuski to wydruki kolegi Przemka Przybulewskiego. Malowany farbami Tamiya, Gunze i Vallejo. Zapraszam do oglądania.

peZk9kuTURBXy84MDZhNWFjMy1mNTk2LTQwMjktYmMwMC01OTU2N2JkYjUwNTAuanBlZ5GTAs0DSM0CQoKhMAWhMQE.jpeg

001.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

012.JPG

  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halset napisał:

Modelarsko podoba się, moralnie to już każdego indywidualna kwestia 😛

Tak na szybko to antena raczej niepotrzebna, i ten element cosik nie pasuje:

 

image.png.b046076d144e7eb374135ace8b08ad67.png

Nie bardzo wiem o jaki element chodzi szczerze mówiąc, ale jest parę detali, których nie pozbyłem się z modelu bo obawiałem się, że będzie wyglądał jakby mi się części pogubiły😉

Dziękuję za wszystkie komentarze, fajnie, że podoba Wam się tak, jak mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bulik58 napisał:

Dotyczy to oslony wydechu , pojazd na ktorym sie wzorowales go nie posiada , gdybys go nie zalozyl to kwity na to masz. Model ktory zrobiles sie podoba , literowka natomiast nie , ale to tylko model i kazdy powinien sam rostrzygac o jego wygladzie.

Osłona wydechu jest na zdjęciu, do niej przymocowane są obejmy na rury ( czerpnie powietrza) do pokonywania przeszkód wodnych. Może się mylę, ale gdyby tych osłon nie było powinien być czysty tłumik i goła rura chyba nie? Wg mnie ostrość zdjęcia jest na jego centrum a na bokach jest rozmyte i po prostu nie widać tych przetłoczeń. 

Jeśli chodzi o "literówkę" to dyskusja na forum modelarskich jest trochę bezprzedmiotowa, zwłaszcza, że podobne nie odbywają się np. w tematach dot. modeli z jednostek Schutzstaffel czy ogólnie niemieckich. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model wyszedł, "swojego" też próbuję doprowadzić do podobnego "stanu", rozsądny umiar w brudzeniu  :) Tam nie ma na razie błota, jest kurz, a "literówki" proponuję ignorować, nie przejmować się ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Wiec gdzie tu jest cos co nie moze byc poruszane na forum modelarskim ? 

Bulik nie denerwuj się, moje zdanie miało charakter ogólny i nie było skierowane personalnie do Ciebie. 

Każdy konflikt niesie ze sobą kopalnie tematów modelarskich, nie inaczej jest z tym. Moim modelem nie pochwalam i nie gloryfikuję strony orkowej ale nie chciałem tego pisać, bo to raczej oczywiste. 

ps. następny będzie teciak z trójzębem. 

Bez osłony wygląda to mniej więcej tak:

ExfDi31W8AASvCq.jpg

Edytowane przez FAHR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bulik58 napisał:

Nie poczulem sie obrazony a tym bardziej zdenerwowany, na to jestem za stary i zbyt dlugo zyje na tym swiecie aby pierwszym lepszym slowem , zdaniem sie podniecac. Podobna sytuacja byla bodajze na Armoramie (choc moge sie mylic) gdzie ktos rownierz zaznaczyl iz model bardzo mu sie podoba , jednak litera Z juz nie , wystawiajacy jak i ogladajacy wspolnie stwierdzili iz to jest tylko model ktory nie gloryfikuje w zaden sposob rozpetanej  wojny a prywatnie oboje ja potepiaja. Ja mam tez 2 BTR  chce je zrobic (kiedy to bedzie? ) jako pojazdy z obu stron konfliktu , zaden z nich nie bedzie mial na pewno Tryzuba ani Litery ,... na szczescie sa zdjecia takich pojazdow. Dzieki za fotke , troche inaczej przedstawialem sobie wyglad tego wydechu.

Jest zgoda na zgodę!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model wyszedł mega :) daje 20/10 zwłaszcza że wiem ile pracy poświęciłeś na przeróbki :) - SZACUN!!!  Co do poprawności politycznej to my kleimy modele i odzwierciedlamy historie w pewnej skali lub robimy modele "zmyślone" i tyle w temacie :) Kiedyś miałem pewien kłopot z Panem co to jak zobaczył swastykę na ogonie he-111 to omal palpitacji serca dostał... Trzeba było wytłumaczyć że modelem nie propaguje ustroju tylko pokazuje jak dana maszyna wyglądała w 1940r. Na to jest w Polskim prawie ustawa.  W skrócie kto używa swastyki i podobnych w celach naukowych/historycznych itp nie podlega karze. A jako społeczność modelarska większość z nas klei żeby pokazać komuś model i zademonstrować kawałek /wycinek pewnej epoki/historii, nie ważne czy dobrej czy złej.   Osobiście uważam że obmalowanie modelu w zetki, vałki, tryzuby, swastyki itd służy nie do szerzenia propagandy ale pokazuje jak było w realu.  P. S Sorka za wykład ale musiałem  :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Model podoba mi się bardzo , oglądałem je podczas akcji w Mariupolu , co do literki no cóż Januszu lepsza jest fotka byłego ministra zdrowia pod flaga banderowców ? 

Proszę o nie nierozstrzygane kto jest kto gdyż za daleko zabrniemy  . Jeszcze raz model jest ładny .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Oficjalnie oświadczam, że mi jako autorowi wątku zaczynają doskwierać wasze komentarze nie związane z modelem. Dlatego w tym miejscu, żeby nie było, że gdzieś pokątnie, proszę Moderatora o zainicjowanie czynności zmierzających do uniknięcia "gównoburzy".

Dziękuję za pozytywny odbiór mojej pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego BTR podoba mi się bardzo , tak jaj literki Z, V itp ... uważam że model ładnie by sie prezentował w terenie lub na zdewastowanej ulicy z desantem Kadyrowa 😉 .

Pozdrawiam cię serdecznie i nie przepraszam nikogo gdyż Rusofobię uważam za chorobę 🤨 .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.