Skocz do zawartości

Kruk dla AH-64E Guardian


mirage3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
35 minut temu, Wymysl napisał:

Bo to uzbrojenie Apache'a.

 

Mógłby ktoś obeznany w temacie wskazać czym zewnętrznue E różni się od D?

Zdajesz sobie sprawę, lub wiesz że można było nie kupić tego typu uzbrojenia i w umowie zrobic zapis paro stronnicowy że u nasz będą nasze Pieruny

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, em napisał:

w umowie zrobic zapis paro stronnicowy że u nasz będą nasze Pieruny

Oj, nasi wodzowie by się na to nie odważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, em napisał:

Zdajesz sobie sprawę, lub wiesz że można było nie kupić tego typu uzbrojenia i w umowie zrobic zapis paro stronnicowy że u nasz będą nasze Pieruny

Źle zrozumiałem Twoje pytanie.

Jeśli chodzi o to, to wyobrażam różne możliwości: można było, ale tego nie zrobili; można było, ale się nie opłacało; nie można było. Nie wiem, która z sytuacji zaistniała. Ty wiesz?

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowach wojskowych to normalka. Integrowaliśmy nasze polskie gogle PNL-3M na AH-101 (dla MW) w fabryce w Yeovil. Angielscy piloci bardzo zadowoleni, widać wszystko co trzeba wokół śmigłowca i w kokpicie. Do umowy wpisali gogle amerykańskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@em co do Twojej uwagi sprzed roku o zasysaniu pilotów do linii lotniczych (nie widziałem jej wcześniej, sorki): chyba nie ma obawy, bo to piloci śmigłowcowi (podział następuje od razu), poza tym linie już tak chętnie byłych pilotów wojskowych nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

image.png.ae557b4800c73aaea55da3f063fe7f36.png

25 września Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę offsetową, w wyniku której na terenie Polski zostanie ustanowione zaplecze obsługowo-naprawcze elementów wyposażenia śmigłowca uderzeniowego APACHE.

https://kresy.pl/wydarzenia/mon-zatwierdzilo-umowe-offsetowa-na-smiglowce-apache/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

30 pierwszych Apaczy trafi do 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu

 

 

https://defence24.pl/polityka-obronna/apache-zastapia-uzbrojone-mi-2-prezydent-ujawnia-szczegoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Joanna Kluzik-Rostkowska z Platformy Obywatelskiej - wiceszefowa Komisji Obrony Narodowej rzekła:

"Kupujemy 96 śmigłowców Apache. Liczba mnie zastanawia, chciałabym wiedzieć dlaczego tyle. Doświadczenia Ukrainy pokazują, że sprawdzają się głównie w roli transportowej. One latają na niskich wysokościach, bo jak latają wyżej, to są utrącane. Tak naprawdę pracują jako takie pick-upy – zabrać żołnierzy, dowieźć amunicję."

Jak mawiał Jerzy Dobrowolski: "Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję"

 

  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.