Skocz do zawartości

Mi - 8 MTV, Hobby Boss, 1/72.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Mi - 8 MTV w barwach naszej Marynarki Wojennej udało mi się wreszcie zbudować do końca.  Warsztat jest tutaj. 😉

 

Co do mnie - starałem się odpowiednio przerobić i upodobnić model do oryginału, niemniej, gdybym go chciał kiedyś przedstawić publicznie, pewnie jeszcze wypolerowałbym szyby. Czymś zaszły, ale chyba już wiem, jak tego uniknąć w przyszłości. 😉

 

Ogółem model dość dobry - najlepszy model tego śmigłowca na rynku - ale ma pewne mankamenty - trzeba bardzo uważać przy spasowaniu kadłuba na dole, bardzo trudno jest to dobrze zrobić, tak, żeby nie było śladu łączenia. 😉 Plastik jest też nieco kłopotliwy w obróbce, trzeba bardzo wytrwale usuwać z niego ślady, żeby wygładzić powierzchnię. Ale zestaw sam w sobie daje naprawdę duże możliwości, więc polecam. 😉

 

No to teraz garść zdjęć. 😉

 

P1100698.

 

P1100699.

 

P1100700.

 

P1100701.

 

P1100702.

 

P1100703.

 

P1100704.

 

P1100705.

 

P1100706.

 

P1100707.

 

P1100708.

 

P1100709.

 

😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do merotyki modelu to się nie wypowiem, ale jakość wykonania to raczej leży i kwiczy - szew na dole kadłuba to chyba jakiś żart.  I co się stało z oszkleniem?

Edytowane przez abtb
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z daleka wygląda jak Cię mogę. Gorzej z bliżu.

Nie doszlifowane ślady po CA czy innej szpachli. Ślady paluchów, odkurz farby, za wydechami. Zabrakło staranności.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednym panowie.

Spytać autora modelu spytać czy jest zadowolony z swojej pracy.

Jeżeli jest zadowolony to wszelka dyskusja jest zbędna.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Xmen napisał:

Jeżeli jest zadowolony to wszelka dyskusja jest zbędna.

No raczej :wink:

Chyba zrobię galerię jakiejś swojej wunderwaffe i  niech mi tylko ktoś coś "nie poprawnego" napisze :wpier:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Xmen napisał:

Jeżeli jest zadowolony to wszelka dyskusja jest zbędna.

Zgadzam się w części, że wszelka dyskusja jest zbędna.

Autor wychodzi z założenia, że wie wszystko najlepiej i nikt mu uwag prawił nie będzie.

W końcu jednak jest mentorem dla jutubowej gimbazy, a to do czegoś zobowiązuje.

 

Ja to bym autorowi zaproponował:

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota:!: Może następnym razem troszkę dokładniej doszlifować i będzie ok.

 

Myślę, że dyskutować zawsze można, czy się to autorowi podoba czy nie, bo w końcu jest to forum dyskusyjne. Na forum nie ma jednak obowiązku ani się wypowiadać, ani słuchać co inni mają do powiedzenia. Każdy sobie bierze (lub nie) co mu potrzeba. Taka moja koncepcja😎

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że śmigłowiec. Fajnie że ten śmigłowiec. Na początkowych zdjęciach był prawie ok. Prawie bo już na pierwszej focie rzuca się oszklenie. Niestety później jest już tylko gorzej.  No ale autor potencjał ma, kwestia jak so wykorzysta w przyszłych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj unikam komentowania krytyki na mój temat - moje modele są różne, lepsze gorsze, takie z których jestem zadowolony (aby nie trzymać Was w niepewności - z tego konkretnego nie do końca, że tak powiem) natomiast na coś takiego:

W dniu 1.10.2022 o 18:31, Grzes napisał:

Zgadzam się w części, że wszelka dyskusja jest zbędna.

Autor wychodzi z założenia, że wie wszystko najlepiej i nikt mu uwag prawił nie będzie.

W końcu jednak jest mentorem dla jutubowej gimbazy, a to do czegoś zobowiązuje.

będę reagował zawsze. O mnie możecie w granicach przyjętych na tym forum pisać różne rzeczy, ale stanowczo nie życzę sobie takiego opisywania moich widzów (choćby dlatego, że jest to po prostu nieprawda).  I to moje ostatnie słowo w tym temacie.

Edytowane przez jpl
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Juliuszu

 

Może następny razem poprowadź normalny warsztat, a nie wideorlację dla Swoich fanów... nie ujmując im  nic, ani wieku, ani poziomu intelektualnego tak jak sobie nie życzysz. Będzie wtedy znacznie łatwiej.  Może wtedy będziesz zwracał uwagę na szczegóły danej maszyny, detale, kolor... Wybacz ale  jeżeli Ci zwracają ludzie uwagę, a często są co bardzo wysokiej klasy fachowcy w tym temacie, to wypadałoby się nad tym zastanowić i wziąć choć pod rozwagę...

 

Mówienie, że Ty tak to widzisz, niczego tu nie zmienia. 

Ale tak jak powiedziałeś robisz modele dla siebie,  jedne się mogą podobać, inne się nie muszą podobać... 

 

Pokazujesz modele na forum modelarskim, nie na YouTubie czy Instagramie. Więc czego się spodziewasz... że ludzie jak zobaczą niechlujny model będą bili brawo i wołać och i ach.

Spieszyłeś się bardzo z tymi relacjami i zamiast przyłożyć się do jakości wykonania,  zrobiłeś gniota. Pominąłeś podstawowe techniki klejenia i szpachlowania, zamiast tego zrzuciłeś winę na model. Akurat pech chciał, że kilka modeli z hobby bossa Mi-8 czy Mi-17 widziałem i zrobiłem. Uwierz mi, że to jest ostatnia rzecz do której się można przyczepić w tym temacie. 

 

Miałem się nie wypowiadać na temat warsztatu, ale Twoje dość aroganckie zachowanie,  obliguje mnie w jakiś sposób do przedstawienia swojego stanowiska. 

 

Z wyrazami uznania i szacunku

Grzegorz Kogut 

 

P.s. Życzę wielu udanych i satysfakcjonujących modeli :szampan1:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do dyskusji.

Moje modele nie są może jakieś super zrobione - maluje pędzlem...

Wychodzę, że wszelka krytyka gotowego modelu na tym forum ma być pomocą w korekcji błędów w kolejnym modelu.

Przecież nie będziemy się głaskać tutaj po głowie jak ktoś cos spierdzieli. To nie to miejsce.

Swoje skończone modele prezentuje tu na forum i to zaczynając od Westlandów z MC. Pamiętam też jak bardzo mi się podobało zrobienie dysz wylotowych w Lynxie na miedź. Uważałem, że jest pięknie. Ale po uwadze już nigdy tak nie zrobię i to nie dlatego, że mi się nie podoba a dlatego, że w rzeczywistości nigdzie nie ma miedziowych wydechów

No i najważniejsze - przecież o to chodzi aby nie było widać łączenia elementów - tym bardziej połówek kadłuba - wg mnie to takie ABC modelarstwa.

Przejrzyste oszklenie również. W końcu po to są pasty.

Jak sprzątam swoje modele widzę na przestrzeni lat jak zmienia mi się mój warsztat modelarski.

 

Akurat model, który robisz jest chyba najlepszy na rynku w tej skali.

I uważam, że jak na doświadczonego modelarza mającego swój kanał na yutube model powinien wyglądać lepiej.

Tak zrobiony model na YT to trochę taki brak szacunku do oglądających twój kanał.

Swoimi filmami niesiesz jednak kaganek edukacji modelarskiej. Niestety w tym wypadku trochę przygasł.

Tym razem model wygląda na zrobiony na szybko i bez staranności.

 

Aż boję się pomyśleć jakby wyglądał model z MC zrobiony przez kolegę.

 

Podkreślę jeszcze raz. Jestem sklejaczem - daleko mi do prac kolegów: Mitrandir, ABTB czy Grześ. Jednak też widzę te błędy i one dają po oczach.

 

Pozdrawiam i życzę kolejnych lepiej zrobionych modeli.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, to nie wiem czy kolega sobie zdaje sprawę, że wśród obserwujących ten wątek i korygujących pracę (przepraszam próbującym korygować) był autor kalkomanii, które kolega użył na tym modelu... 😂 Którego kolega łaskawie zlał...

Edytowane przez Mitrandir
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Autor kalkomanii oczywiście został uwzględniony - wprowadziłem korektę tam, gdzie potrzeba.  Dziękuję też za wszelką krytykę. Jeśli ktoś poczuł się urażony jakimkolwiek moim zachowaniem, albo moimi słowami, to przepraszam - nie było to moim zamiarem.  Nie wiem, czy skleję kolejnego Mi - 8/Mi-17, ale postaram się wziąć sobie do serca to, co napisaliście.

 

 

Edytowane przez jpl
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.