Skocz do zawartości

T-34 /85 Fabryka 183 RFM 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

No kurcze chyba mojego zacznę zainspirowany Twoim warsztatem

Jeśli zaczniesz swojego z powodu mojego to będzie mi bardzo miło, no i będę miał kolejny dobry uczynek na koncie żeby wybronić się z czeluści piekielnych bo nie chciałem słuchać RM 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paweł Czarnocki napisał:

No kurcze chyba mojego zacznę zainspirowany Twoim warsztatem

Słuszna decyzja Pawle 👍

 

Co do modelu, to teraz tylko ładnie to wszystko zmalować i najlepiej jakiś mały podstawek do niego zmontować.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kamil K. napisał:

To chyba niedługo zarobi się tu tłoczno od teciaków RFM... khem, khem. :cool: 

A robota bardzo ładna, podpatrywałem sobie na bieżąco. 

Dzieki Kamilu. A sam model RFM jak najbardziej polecam. Fajny detal, dobre spasowanie, rozsądnie rozdrobniony i w sprzedaży jest też wersja z pojedynczym włazem dowódcy. Tylko dwa minusy: brak przezroczystego klosza lampy i kalkomanii z orzełkiem 😞

14 godzin temu, bulik58 napisał:

Podlaczam sie pod to pytanie gdyz nie mam daleko do wojennego kaczora i tam brak jakichkolwiek sladow po tym urzadzeniu. 

Na tym zdjęciu jednak widać, że kiedyś tam były te tulejki.

1 godzinę temu, Rafał B napisał:

Co do modelu, to teraz tylko ładnie to wszystko zmalować i najlepiej jakiś mały podstawek do niego zmontować.

Raczej nic dedykowanego do niego nie przewidywałem. W gablocie będzie stał na gołej półce a "do ludzi" bedzie się prezentował na jednej z uniwersalnych podstawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Evildead napisał:

To może jeszcze coś zmontujesz z ww2 kiedyś jak tak sprawnie poszło 😄

Zobaczymy jeszcze jak sprawnie pójdzie malowanie 😉 Ale najpierw musiałbym sobie coś kupić bo żadnych zabytków nie mam na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

A co to za radio RM ?  Radio Modelarzy ? 🙂

Radio Mamona z Torunia 😇 Za samo słuchanie idzie się do nieba bo to w sumie jak pokuta. Ale nie wypada nie puścić przelewu za taki odpust.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszedł i nie powiem,  jestem ciekawy Twojej propozycji  malowania, brudzenia więc śledzę temat nadal.

Sam model faktycznie bezproblemowy i szybki w montażu, w swoim żeby dłużej składać dorobiłem wnętrze😉 😂

Myślę, że autorowi nie będzie przeszkadzać wstawione zdjęcie

 

IMG_7648.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtlenem azotu zamontowany na dupie teciaka?🤣Czyli to jednak,nie taki pusty model w środku. Nice one😀 detal A ten czerwona wajcha to katapulta seajett,tylko uważać na właz i leciec przy otwartym🤣

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W malowaniu idę znów dobrze znaną i sprawdzoną metodą.

5ef2d3664935e9330dc5aacdae77e9c2.jpg

 

6f7cee306b1333a53a2a94a3e33348f8.jpg

 

94a7f5327fec5330d7ff09f5b8d33f7d.jpg

 

e1f707141a4ecae84f2d808376214fa9.jpg

 

Docelowo będzie Hataka 4BO być może z odrobiną distressingu z transparentnej warstwy jakiejś innej zieleni, ale to się jeszcze zobaczy po testach na spodzie wanny jak ten distressing siądzie na tym kolorze i czy nie będzie zasłaniał wcześniejszych efektów.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

Ciekawie się zapowiada.

 

 

Co się kryje pod pojęciem distressingu? 

Nanosznie na przemian efektu do odprysków i coraz jaśniejszego koloru bazowego na model. Po każdej warstwie robisz odpryski wodą. Przy czym tutaj może to tak nie wyjść bo efekt b&w może zostać utracony. Bardziej sprawdza się to na modulacji wykonanej standardowa techniką. Osobiście też mnie kusi zrobić taki model w tej technice ale na razie muszę skończyć to co rozpoczęte. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal0281 napisał:

Piękna  robota. Tylko delikatnie teraz z tym zielonym, bo szkoda stracić takią ładną bazę

Będę się pilnował :rozkaz: 😉

7 godzin temu, Endrju napisał:

Co się kryje pod pojęciem distressingu?

Teoria wytłumaczona przez Patryka a teraz jak to wygląda  w praktyce.

 

4 godziny temu, patrykd napisał:

Przy czym tutaj może to tak nie wyjść bo efekt b&w może zostać utracony. Bardziej sprawdza się to na modulacji wykonanej standardowa techniką. Osobiście też mnie kusi zrobić taki model w tej technice ale na razie muszę skończyć to co rozpoczęte. 

Też się tego obawiam dlatego będę to najpierw testował. Nie wiem jak to będzie wyglądało przy bardzo delikatnej warstwie następnej farby i na jaki efekt będę mógł liczyć. A sama technika choć widowiskowa to z takimi odpryskami to bardziej pasuje do eksponatów muzealnych wiele razy przemalowywanych ze złuszczającą się farbą, no ale zaszaleć można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Też się tego obawiam dlatego będę to najpierw testował. Nie wiem jak to będzie wyglądało przy bardzo delikatnej warstwie następnej farby i na jaki efekt będę mógł liczyć. A sama technika choć widowiskowa to z takimi odpryskami to bardziej pasuje do eksponatów muzealnych wiele razy przemalowywanych ze złuszczającą się farbą, no ale zaszaleć można :D

 Z mojego skromnego doświadczenia z tą techniką wynika, że raczej efekt cieniowania b&w się zatraci gdzieś w trakcie malowania, a już na pewno distressing odwróci od niego uwagę . 😉 

Niemniej jednak im cieńsza druga warstwa farby tym subtelniejsze efekty i te moim zdaniem już znacznie lepiej pasują, nie tylko do eksponatów muzealnych. 😉 Również mniej kontrastowy drugi odcień pozwala na subtelniejszy efekt końcowy, dobrze jednak pamiętać, że distressing tak samo jak inne efekty, lubi zanikać wraz z kolejnymi warstwami weatheringu. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się tu napisaliśmy o distressingu ale nie wyszło mi to na testach. Nie chciało mi ruszyć drugiej warstwy farby. Może dałem za mało płynu do chippingu w obawie o plamy i inne ślady, może nie za bardzo to działa na farby z rozpuszczalnikiem nitrocelulozowym a może mam twardą wodę... Tak czy inaczej kiedyś sobie jeszcze przetestuje tą metodę na spokojnie na większym kawałku pomalowanego plastiku. No ale kolor bazowy nałożony. Ponieważ błotnik czołgu z tej fabryki z tego okresu powinien być zaokrąglony to pomalowałem go na zupełnie inny kolor jako przełożony z innego wozu. Wybrałem mocno inny kolor, że by po całych zabiegach było widać, że się różni a będzie tam trochę brudu więc myślę, że powinno zadziałać. A teraz czterej pancerni w kolorze:

d98c75e71787435d1db224d1c5fa9a41.jpg

 

e14e9105faabeb009692d7644142e7e7.jpg

 

78fa025f1f23b699f029d455f59f5d64.jpg

 

db29e588af356a5b24c142be3fd1d514.jpg

 

6148712bc953956ac53a91439bc97d57.jpg

 

Po głównym kolorze pomalowałem wnętrze pod pokrywami. Warto się tym zająć bo jak widać na powyższych zdjęciach w tym modelu coś tam tego widać spod siatek i lepiej nie pozostawiać tego przypadkowi jak się farba ułoży malując przez te siatki.

f491a39c32d0ce50d3f51dad7d4e9be0.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.