Skocz do zawartości

Spitfire LF Mk.Vb, Dywizjon 303, lotnisko Horne, czerwiec 1944. 1/48 Eduard


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

Inspiracją do zrobienia modelu tego egzemplarza stała się książka wydawnictwa Stratus autorstwa Wojtka Matusiaka "Supermarine Spitfire V: Polish Squadrons over Dieppe" z serii Polish Wings bo nie dość że Vb to jeszcze przerobiony na LF-a z 303-go i na dodatek w paski 😉

W modelu użyłem zestawu luf Mastera, tablicy Yahu i elementów drukowanych z projektów Tomka Gronczewskiego. Malowanie zrobiłem od masek przy użyciu lakierów Gunze, Bilmodel i Hataka.

Dla urozmaicenia scenki dodałem dwa wózki  ze starego zestawu lotniskowego Revella.  Docelowo pewnie jeszcze coś dorobię na tej podstawce lub zrobię nową , tą jak na razie traktuję jako tymczasową. Jak zwykle bez wtop się nie obyło ale summa summarum model tego ciekawego wg mnie egzemplarza zasilił moją kolekcję.

 

 

DSC_0005.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0015.jpg

DSC_0019.jpg

DSC_0024.jpg

DSC_0028.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0031.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0037.jpg

DSC_0040.jpg

DSC_0043.jpg

DSC_0046.jpg

DSC_0048.jpg

DSC_0050.jpg

DSC_0053.jpg

DSC_0054.jpg

DSC_0057.jpg

DSC_0059.jpg

DSC_0063.jpg

DSC_0067.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0070.jpg

IMG_20221110_031101_edit_371830254787012.jpg

  • Like 29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się i świetny temat :D. Dywizjon 303 jako jedyny w PSP podczas Operacji Overlord miał na wyposażeniu Spitfiry w wersji Mk.V. I było tam dużo ciekawych egzemplarzy, w niektórych przypadkach wyglądających jak hybryda wersji Mk.V i Mk.IX. Mam takiego w planach wink4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pasy, obmalowanie przy kokardach. Ładny bo spit i do tego nasz😃. Ale to jest kolejny spit, który ma wymalowane wycieki oleju z punktów podpierania  płatowca. Co tam miało by i z czego wyciekać to za Boga nie wiem😂. No chyba, że „cuś” pomieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Luljan napisał:

Fajne pasy, obmalowanie przy kokardach. Ładny bo spit i do tego nasz😃. Ale to jest kolejny spit, który ma wymalowane wycieki oleju z punktów podpierania  płatowca. Co tam miało by i z czego wyciekać to za Boga nie wiem😂. No chyba, że „cuś” pomieszałem.

No cóż. Babole muszą być 😉 Trochę zasugerowałem się tym zdjęciem ale de facto muszę go jeszcze dobrudzić 😉

 

image.thumb.jpeg.737aa98efe40342102dcbd5190fb122a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, ja w swojej V tez się jakiś czas temu rozpędziłem, ale się „ jornolem” popatrzyłem i zacieki są, ale nie z tych miejsc😃. Co by to za hobby było bez baboli? Stary, wiesz ile ludzie kasy na monografie wydają żeby czarować? Warto je robić choćby dla nich, miej serce 🥳.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Luljan napisał:

Hehehe, ja w swojej V tez się jakiś czas temu rozpędziłem, ale się „ jornolem” popatrzyłem i zacieki są, ale nie z tych miejsc😃. Co by to za hobby było bez baboli? Stary, wiesz ile ludzie kasy na monografie wydają żeby czarować? Warto je robić choćby dla nich, miej serce 🥳.

Zawsze mogę zrobić tak 😉

image.thumb.jpeg.8f4f5b225fd8c0b306226402d4746f8c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RogerM said:

 

15 hours ago, Luljan said:

Co tam miało by i z czego wyciekać to za Boga nie wiem😂.

Brud

 

Nie, nie wydaje mi się. Nie w takich ilościach, nie tak wyglądający. Nie namawiam oczywiście, każdy może sobie tam namalować co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2022 o 21:51, Luljan napisał:

wycieki oleju z punktów podpierania  płatowca. Co tam miało by i z czego wyciekać to za Boga nie wiem

No to rozumiem że to co wyciekało wyżej grzecznie omijało punkty podparcia.

Modelik jak zawsze klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet dobrze rozumiesz, ale tu to i tak bez znaczenia. Na modelu hardpointy ewidentnie ciekną samodzielnie, a np. dren olejowy silnika, ani kropli. Pewnie da się zasugerować wycieki tak, by te punkty w jakiś sposób też się załapały. W takiej sytuacji będziemy mogli się zastanawiać. W tej mamy merytoryczny błąd w temacie na, skądinąd, bardzo fajnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.