Skocz do zawartości

IJN Unyo 1:700 Aoshima


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się szczęśliwie dotrzeć do końca mojego pierwszego warsztatu w 1/700.  Inna bajka niż 72 czy 35.  Łatwo nie było, praktycznie cały czas lupa na nosie. :)

Model Aoshimy z 1994 roku z dużymi uproszczeniami i błędami.  Dodatki bardzo się przydały (Shelfoddity, Five Stars) . Model nie jest doskonały, ale kolejny będzie lepszy.

Podziękowania dla blacman,  Dana Kaplana i Grzegorza Nowaka za okazaną pomoc.

 

 

J1-20230106_093519_1500.jpg

J2-20230106_093724.jpg

J3-20230106_093736_1500.jpg

J4-20230106_093624_1500.jpg

J5-20230106_093640.jpg

J6-20230106_093553_1500.jpg

J9-20230105_162343_1200.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samoloty jakieś takie nie wyrazne. Wash by się im przydał. No i w kolorze okrętu a powinny być ciemniejsze? Ogólnie kawał dobrej roboty choć jak dla mnie brak komiksów:szczerbol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do kilku pudełek. Mydła z aoshimy mają linie wgłębne. Nowiutkie przezroczyste z Fujimi chyba też. Najnowsza ramka z Amagi aoshimy też ma wgłębne.  Namiastka linii podziału jest, więc co to za problem zapuścić jakiegoś brązowego washa, żeby nie było że CZARNY dla kartoniarzy? Mam nadzieję, że nie uraziłem. Niedługo sam będę robił lotniskowca CesarstFa, to będziesz miał okazję odpłacić pięknym za nadobne. Tym bardziej że jedna trzydziesta modelarza jakim jestem raczej nie zrobi detalu i nie przyłoży do planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowny model, zwracający uwagę niezwykłym kamuflażem. Pobrudzony z wyczuciem, choć w sposób widoczny. Malcolma Wrighta przyjaciołom bym nie polecał - paszteciarz jakich mało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, socjo1 napisał:

Malcolma Wrighta przyjaciołom bym nie polecał - paszteciarz jakich mało!

 

Książka bardzo mi się podoba jako przewodnik po barwie japońskiej floty i jej grup lotniczych. Zdaję sobie sprawę z jej ułomności.  Co w zamian w języku zrozumiałym dla ludzi?

Grupa lotnicza lotniskowca Taiyo z pierwszej połowy 1942 roku?  Masz pomysł gdzie to szukać?  W książce jest.

 

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jarekk napisał:

 

Książka bardzo mi się podoba jako przewodnik po barwie japońskiej floty i jej grup lotniczych. Zdaję sobie sprawę z jej ułomności.  Co w zamian w języku zrozumiałym dla ludzi?

 

W temacie sushi nie wypowiem się, bo się na tej materii nie znam - mam nadzieję, że któryś z Kolegów Ci pomoże i odpowie na to pytanie. Może zresztą akurat miałeś szczęście i facet akurat tutaj błysnął? Ja akurat mam nieprzyjemność na półce mieć jego zakalca na temat "Royal Navy od niszczyciela w dół". Niestety koleś regularnie smaży kolejne pasztety które sa bałamutne, kłamliwe i edytorsko wręcz odpychająco niechlujne. Jego metoda tworzenia kolorówek - profili jest taka, że maluje "co słonko widziało", albo wręcz mu się przyśniło. Konfrontacja z innymi publikacjami, fotografiami wypada miażdżąco dla pana Malcolma. Trochę jest o tym w necie - na recenzjach na Amazonie, na modelwarships. Ktoś, siedzący w temacie mi kiedyś pisał, że kolejne jego dziełka niestety nie odbiegają od schematu. Zresztą, może się wypowie.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jarekk napisał:

Czytałem o jego barwie RN. Jak nie ma zdjęć, lub są słabe to puszczał wodze fantazji. :)

 

To na dzień dobry i na przystawkę.

Ale już dajmy mu spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lipa napisał:

Mam nadzieję, że nie uraziłem. Niedługo sam będę robił lotniskowca CesarstFa, to będziesz miał okazję odpłacić pięknym za nadobne. Tym bardziej że jedna trzydziesta modelarza jakim jestem raczej nie zrobi detalu i nie przyłoży do planów.

 

Zdecydowanie NIE.

W 700 te linie podziału to jak bruzdy po pługu. Po doświadczeniach w pancerce 35, co chwile muszę włączać hamulec washowy. Za to bardzo zwracam uwagę na plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłeś KSZydełko widzę, ZUCH. Osobiście staram się celować gdzieś pomiędzy smutnym jak dupa węża die castem, choćby i przyłożonym do planów ze wszystkich stron,  a komiksowymi stateczkiem z hiszpańskich katalogów.  Pozwala to łączyć oba światy w coś z nieco wieksza dozą efektu ŁAŁ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Poprawiłeś KSZydełko widzę, ZUCH. Osobiście staram się celować gdzieś pomiędzy smutnym jak dupa węża die castem, choćby i przyłożonym do planów ze wszystkich stron,  a komiksowymi stateczkiem z hiszpańskich katalogów.  Pozwala to łączyć oba światy w coś z nieco wieksza dozą efektu ŁAŁ :wink:

 

Poprawiłem ze wstydu. 😛  

To mamy podobny cel. Tylko jest on w miarę łatwy do osiągnięcia w 35, no może w 72.  Jak pisałem w 700 to mój pierwszy model. Łatwo przedobrzyć i model będzie wyglądał jak zabawka. W kolejnych lotniskowcach będę się poprawiał w washu. :)

Co do planów to jestem z innej sekcji. Może nie musi, ale powinien leżeć w planach. Widziałeś  pudełkowo wykonane Taiyo, Unyo lub Chuyo?  Daleko im do oryginałów, malarstwem ich nie poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy kolejną pancerką w 35, te dwa "szaraki" zajmują miejsce w domowym  doku.  Pierwszy i właściwie ostatni z rodziny Otaka. Muszę się jeszcze podszkolić przed wielką szóstką.

 

10-20230105_162700_1200.jpg

Edytowane przez Jarekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jarekk napisał:

Miedzy kolejną pancerką w 35, te dwa "szaraki" zajmują miejsce w domowym  doku.  Pierwszy i właściwie ostatni z rodziny Otaka. Muszę się jeszcze podszkolić przed wielką szóstką.

 

10-20230105_162700_1200.jpg

Przecieraj szlaki!

https://gifimage.net/wp-content/uploads/2017/12/jewish-gif.gif

 

Ja będę uderzał w TłustOM Ku**e z końca wojny. Także TEN.

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.