Skocz do zawartości

Spitfire LF Mk.IXe - Eduard 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że prace przy rumuńskim Gustawie powoli zbliżają się do końca, a wena jak na razie mnie nie opuszcza, rozgrzebuję kolejny zestaw który bardzo długo czekał na swoją kolej. Ponownie Eduard i dobrze wszystkim znany Spitfire Mk.IXe, edycja pierwsza, wypraski wzorcowe:

61IPnduqSHL._AC_SL1500_.jpg.061c39e8ef80eff8f1c9e084e82ff075.jpg

 

Zdjęcie boxartu z sieci, bo model w walce o miejsce w składziku przepakowałem w bardziej płaskie pudełko po jakimś overtrees'ie:

IMG_20230121_211825.jpg.d2385f83f080df5269bf0b74b1da62d7.jpg

 

Model powstanie w wersji LF.IXe, a otrzyma malowanie samolotu z dywizjonu 318 PSP, na którym latał Zdzisław Uchwat:

007.jpg.854dbb4b5fb08c9cf1a445203371a450.jpg

 

Tissano_July44_Uchwat_L.jpg.6cc0f639f393fc15aa36814790cfdeb4.jpg

 

W sumie ciekawy samolot. Wersja LF ze skrzydłem E, ale z mniejszym sterem kierunku. Dość mocno zmęczony więc można poszaleć, a jako wisienka czerwony kołpak z frontu włoskiego. Z dodatków lufy Mastera i kalki z wydawnictwa Kagero:

IMG_20230121_211923.jpg.65a4eb18f7d6e4096ba4a228410686f0.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm.... Cycki, Spitfire... Czegóż mężczyzna może chcieć więcej. :cool:

 

Z ciekawością pooglądam, trochę Edwardów u mnie leży. Fajne malowanie z Kagero (Cartograf!), w zestawie nic ciekawego nie ma, nawet czeskich nalepek nie dali.

Działaj, szlej z męczeniem powierzchni, zapowiada się świetny efekt.

 

:cool:

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HK1885 napisał:

Mhmm.... Cycki, Spitfire... Czegóż mężczyzna może chcieć więcej. :cool:

 

Może jakieś alko?

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HK1885 napisał:

Fajne malowanie z Kagero (Cartograf!), w zestawie nic ciekawego nie ma, nawet czeskich nalepek nie dali.

To pewnie dlatego, że zestaw nosi tytuł "Polish Spitfires" :D

 

Będę regularnie obserwował, bo mam w planach dokładnie takiego Spita w tym samym malowaniu i z wykorzystaniem tych samych kalkomanii 😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek B napisał:

To pewnie dlatego, że zestaw nosi tytuł "Polish Spitfires" :D

 

Miałem na myśli zestaw ten zestaw. :D

 

image.png.d0d441a0fe564bf1b20bf3b09202bad8.png

 

A "Polish Spitfires" Kagero mam. Plus kilka innych. :cool:

Edytowane przez HK1885
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Te same ramki D, E, F i G.

Kiedyś porównywałem to sobie z  czeskim Weekendem, a istnienie tego ProfiPacka jakoś mi umknęło i po prostu nie wiedziałem jakie w środku są kalki i do jakich malowań. Sprawdziłem  przed chwilą i faktycznie pod tym względem trochę wieje nudą 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysiek B napisał:

Kiedyś porównywałem to sobie z  czeskim Weekendem, a istnienie tego ProfiPacka jakoś mi umknęło i po prostu nie wiedziałem jakie w środku są kalki i do jakich malowań. Sprawdziłem  przed chwilą i faktycznie pod tym względem trochę wieje nudą 😛

 

Tu się zgodzę, najfajniejszy jest Duńczyk którego kiedyś sobie zrobię. A tymczasem dołożone kilka drucików, wywiercone kilka otworków i kokpit gotowy na malunki:

IMG_20230122_212202.jpg.bc84375a24b2748d739299f356b3572c.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. I już leci.  Bardzo dobrze. :cool:

 

36 minut temu, barszczo napisał:

najfajniejszy jest Duńczyk

 

Gdybym musiał ograniczać się do zestawowych kalek robiłbym chyba żymskiego. Ale mam całą kupę kalek do Spitfajerów. 

Więc nie muszę. :cool:

 

 

Edytowane przez HK1885
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maxy napisał:

czy maszyny 318 miały kamery foto?

 

Analizując zdjęcia można zauważyć że niektóre dziewiątki mają zamontowane kamery. W luku za kabiną pilota widać otwory na obiektyw, choć wygląda to na polowe samoróbki - każdy inny.  Co do konkretów, to może Gonzo wie coś więcej, a tutaj dwie przykładowe fotki:

057.JPG.4cb208db6661faa04d7350d8ba04bfe1.JPG

 

318_Grodzinski.jpg.4a427010b924d11aa508be1221bf243f.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chcę zrobić Spita z 318.  Chodzi o to że jak była kamera to był i luk z drugiej strony kadłuba. Okienko raz jest a raz nie ma jak nie ma misji rozpoznawczej, wtedy jest pełny trójkolorowy rondel. Czyli typowy Spit IX  z 318 do niskiego rozpoznania to kamera patrząca w bok i luk do  jej obsługi. Chyba nie było kamer patrzących pionowo w dół ale czy były  zestawy kamer w doczepianych zbiornikach paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 latał zasadniczo na 3 rodzaje zadań: korygowanie ognia artylerii, rozpoznanie wzrokowe i rozpoznanie fotograficzne właśnie. Nie wszystkie samoloty miały kamery, jak była potrzeba to leciał taki, który miał. W jednostce na pewno były Mk. V z aparatami pionowymi, Mk. IX też wydaje mi się, że widziałem, ale nie pamiętam gdzie, więc nie na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HK1885 napisał:

Galeria w przyszłym tygodniu?

 

Jak w przyszłym, jak w tym?

Fajna fleja, lubię takie (o samolotach piszę).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, HK1885 napisał:

Aleś go Pan utytłał... Fajnie wygląda. :lol:

Oryginał na zewnątrz był mocno zmęczony, uznałem że w środku nie było lepiej wink4

 

 

18 godzin temu, zaruk napisał:

Jak w przyszłym, jak w tym?

W tym tygodniu galeria wnętrza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.